Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nőtársaim! Ti hogyan tudtok...

Nőtársaim! Ti hogyan tudtok hosszú körömmel élni?

Figyelt kérdés

Én most meg növesztettem hosszúra és van rajta géllakk és valóban gyönyörű de alig tudok vele meg csinálni vmit, ha bekenem az arcom folyton alá megy a krém meg félek hogy beszakad. Olyan igénytelen mikor koszos az alja és meglátja vki. Érdekelne hogy ti hogyan éltek együtt vele, tippeket arra hogy mit hogy csináltok milyen mozdulattal pl. dobozos üdítők felnyitasa amin van egy fülecske meg minden.

19/ l


2019. okt. 10. 08:34
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Feltaláltak egy szuper eszközt, körömkefének hívják. Használd bátran kézmosásnál. :)
2019. okt. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%

Sehogy. Vagyis ha hosszú körömmel élnék hosszú távon, az azt jelentené, hogy semmi házimunkát nem végzek, a munkahelyemen gyök kettővel pötyögöm be a karaktereket a klaviatúrán, és gyakorlatilag a körömreszelésen kívül nem sok hobbim lenne.

Magyarul egy lusta pit.sa lennék, akit vélhetőleg valaki eltart és kiszolgál...



Az a helyzet, hogy szoktam növeszteni én is, amennyire tudom, hogy ne annyira rövid legyen, de amint picit nagyobb lesz, akadállyá válik a mindennapokban. Tészta vagy sütigyúrásnál masszívan beragad a köröm alá a cucc. Ha kertben tevékenykedek, ott a föld, és oké, hogy ki lehet mosni, de sok esetben nem lehet szépre mosni....

Most több szobát kitakarítottam, még a kicsi körmöm is itt beverődik, oda beakad...ááá

Ja és a halálom, ha sikerül hosszabbra hagyni, pl tél közepén, akkor meg saját magam sebesítem meg vele véletlen...


Szóval hosszú köröm azoknak való, akik nem túl aktívak, inkább olyan kiszolgált banyák.

2019. okt. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Második te egy ritka buta ember vagy 😃

Hosszu körmöm van, mindent csinálok vele, fozok, mosogatok, takarítok, képzeld gyomlaltam is mar vele es nem hatraltat semmiben.Nem kell igenytelennek lenni,feltalálták a vizet és rögtön nem lesz piszkos.😉

2019. okt. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is természetes hosszú géllakkal. Egy bizonyos hossz után mindig letöröm valahogy, fél év mire visszanől sajnos.

A dobozos üdítőket az ujjam oldalával, nem a körmömmel feszítem fel.

Nekem nem volt olyan, ami gondot okozott volna. Nem körömmel kell takarítani hanem kézzel, nem körömmel mosogat az ember (meg létezik kesztyű). Inkàbb ilyen problémáim vannak, hogy harisnya felvételkor kiszúrom véletlen.

2019. okt. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Extrém hosszú még nem volt, nem is lesz. De kicsit hosszabbra szoktam hagyni, nincs sose tövig levágva. Nekem nem okoz gondot. Nem megy alá kosz csak úgy. Ha meg olyat csinálok, akkor utána kézmosás során kiszedem, ha van alatta valami, pl. tésztagyúrás, krémezés. Dobozos üdítőket nem iszom. Majd megszokod. Csak ne hagyd ott soha, ha valami alámegy, hanem azonnal tisztítsd ki.
2019. okt. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

a dobozos üdítőknél megkérek valakit hogy nyissa ki vagy alá dugok egy vonalzót/kést (bármit a lapos és erős) és voálá.

minden mást megcsinálok sőt még hasznos is pl meggy magozás , különbözö dolgok kaparásánál ,ha forro az étel megtudom vele fogni stb.

kb 10 éves korom óta hosszú természetes körmöm van és már az fura ha levan vágva valami miatt.

2019. okt. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

#2-es válaszoló robbant buta hozzászólást írt! :D


Nekem M-es méretű műkörmöm van, vagyis közepes hossz. A saját körmöm hosszúra sosem nőtt meg. :( Azért tudni kell, hogy a műköröm is le tud esni, törni, nem csak a saját köröm tud letörni, ergo a műkörmöt sem használjuk lapátnak. A jól megépített műkörömnek persze nem szabadna leesni.

23 éves vagyok, dolgoztam boltban, mint pénztáros, mint árufeltöltő, irodában és most jelenleg dohányboltban eladó vagyok. Mindig M-es méretű körmeim voltak, illetve vannak (kb ilyen hosszúak [link] ) és igenis mindent lehet velük csinálni! Sőőőt még a leesett aprópénzt is fel lehet venni a földről velük. ☝️😂

Nos a "klaviatúrán" nem okozott gondot a pötyögésben, nem "gyök kettővel" pötyögtem, ja és még az irodai munka miatt a gyorsírást is kitanultam, hisz a munkám megkönnyítése miatt szükségessé vált, mindezt hosszú műkörömmel.

A családi hátteremről nem szeretnék beszélni, nem ide tartozik, de a lényeg, hogy édesanyám egy gyárban dolgozik, nagyon sokszor én látom el itthon a 12 éves húgomat. Főzök és sütök neki. A tészta gyúrása előtt mindig megmosom a kezem, ügyelve, hogy a körmeim alatt se legyen semmi (bár ez műköröm nélkül is alap nálunk), majd ha tészta megy a körmöm alá, akkor víz alatt kipiszkálom. Nem tudom mi nagy dolog van ebben, mikor nem volt műkörmöm, akkor a saját körmöm alá is bement a tészta, ugyanúgy kiszedtem...mivel én kezet mosok gyúrás előtt és mint írtam, a körmeimre is figyelek, ezért szerintem eléggé figyelek a higiéniára, annyiban másabb műkörömmel, hogy nagyobb felület alá tud menni a tészta. Mivel anyum van, hogy éjszakai műszakra van beosztva, nappal pihen, így ugyanúgy a kerti munkában is besegítek neki, igen, túrom a földet a nagy műkörmömmel, nem is tudom ásásban, kapálásban, ültetésben miért hátráltatna...sőt palántáztam is vele és ami homok a körmöm alá ment, azt kitakarítottam, pont ahogy azok szokták, akiknek nincs műkörme. ;)

Volt már hegyes műkörmöm is, kaparni azzal se lehet, normális körmös kialakítja reszelő, buffer segítségével, hogy a köröm ne szúrjon, ergo így ha megvakarom magam, akkor se karmolok, tépem le magamról a bőrt...

Nevetségesnek tartom, hogy azért mert egyeseket a saját, picit megnőtt KICSI körmük is zavar meg képesek valahova a KICSI körmöt beütni, azért lenézik, aki tud nagy körmökkel, műkörömmel élni..."lusta pit.sa", "valaki által eltartott, kiszolgált", "kiszolgált banyák"...írta ezt gondolom az, akinek műkörme sem volt, hogy is lett volna, hisz a KICSI köröm is hátráltató, nemhogy a banya köröm, á la natural... értem, hogy mindenkinek meg lehet a véleménye, de nem kellene mindenkit egy kalap alá venned és ilyen sértő dolgokat írnod, máskülönben ne csodálkozz, ha téged is ilyen stílus, hozzáállás miatt megszólnak. Nekem meg a csutka köröm nem tetszik, ha már téged a kicsi is zavar, mégse szólom meg, a te bajod/dolgod, hogy milyen körmöd van vagy nincs. :D


Kérdező!! Nos hosszú körömmel igenis lehet élni. Csak meg kell tanulni! :) És tapasztalat, tapasztalat, tapasztalat! Energiaital, dobozos cola felbontása is tapasztalat. :D és a körmöm melletti résszel (már a bőrömmel) bontom fel, persze ezt is meg kellett szokni. :) Mint írtam, az én saját körmöm sosem nőtt meg nagyra, műkörömmel pedig a pénz felvétele a földről nagyon rossz volt pppfffff. :D Aztán hozzá szokik a viselő, hogy mit hogyan kell. :)

2019. okt. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Egyetértek a 7-essel. Nekem mondjuk saját körmöm ekkora, de általánosságokban ugyanaz vonatkozik rá. Annyi, hogy mivel nem olyan vastag mint a műköröm vagy a géllak, így élesebb. Szóval a páromhoz óvatosan nyúlok. Ennyi. Nem akadályoz semmiben, mivel nem a körmöm használom eszközként, hanem az ujjaimat. A tégelyből a krémet visszafele veszem ki, így nem alá kerül, hanem a tetejére. Dobozos üdítőt az ujjbegyem oldalával nyitom.
2019. okt. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell túl gondolni a dolgokat, műkörmös vagyok évek óta hosszú körmeim vannak, semmibe sem hátráltatnak. A dobozos üdítőt általában kulccsal bontok ki, az többnyire van nálam. A krémet nem az új begyemmel hanem a körmöm felületével veszem fel így nem megy alá. Kézmosásnál alaposan megmosom a körmeim is.
2019. okt. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!