Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Asztmás vagyok de IDOL szeretn...

Asztmás vagyok de IDOL szeretnék lenni lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok asztmás vagyok de Idol szeretnek lenni lehetséges?😔

2019. okt. 23. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Idol? Kinek az idolja/példaképe? Milyen közönségnek? Milyen szakmában?

Ja... hogy “k-pop sztár”...

Ez európaiként elég necces, és hidd el, nem az asztmán múlik.

Nem irigylem őket, és sajnos az itthoniak nem sokat tudnak erről az iparról, csak aranyos, szép arcú ázsiai lányokat látnak énekelni és táncolni édi, cukorkás designos videoklippekben.

Az igazság az, hogy nincs könnyű életük. Nem úgy kell elképzelni, mint az amcsi popipart.

Konkrétan rabszolgaként bánnak velük, rengeteg dologra kényszerítik őket akaratukon kívül, és semmit nem tehetnek ellene, különben örökre eladósítják őket, és még sanyarúbb sorsuk lesz. Ez ellen pedig semmit nem tehetnek.

Szupersztárnak címkézik fel őket, klipet, menő ruhákat, mindent alájuk tolnak.... látszólag. Közben pedig igazából cirkuszi majmokként bánnak velük és mutogatják őket, a lóvé tetemesebb részét pedig valaki más teszi el helyettük.

Tudom, hogy most menő a TikTokon, meg franc tudja még milyen platformokon majmolni őket, de nem árt utána nézni, milyen ipart, és milyen borzasztó emberek munkáját támogatjuk ezzel.

2019. okt. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy miket tesznek velük és tudom hogy kb rabszolgaként bánnak velük de mégis tetszik 😔
2019. okt. 23. 16:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

európaiként nincs esélyed, ha fel is vennének, addig gyakornokoskodtatnának, hogy magad adnád fel, vagy simán elutasítanának, még igazi koreaiaknak is nehezen megy, a thai-ok, japánok, kínaiak helyzetét szorozod be legalább kettővel.

nagyon sok koreai fiatalt kiszórnak, mert egyszerűen nem elég jók, akkor te mégis hogy kellhetnél nekik? nem felelnél meg a koreai ideálnak, mert egyáltalán nem úgy nézel ki, és a hajfestés/smink sem segítene neked.

egy szobába kerülnél vadidegenekkel, és a szüleidet is havonta egyszer, ha láthatod neten keresztül, vagy még úgy se, mert nem terelhetik el a figyelmedet (ja és ezer százalék, hogy anyukád meg apukád nem egyezik bele, hogy elköltözik egy idegen országba, idegen szokások közé, még inkább hogy eladd a testedet, a lelkedet és a tehetségedet egy kiadónak, akik aztán lehet, hogy pár év múlva kidobnak mint egy szakadt rongyot.


jobb előbb próbálkoznod Amerikában vagy bárhol máshol, Dél-Koreának meg vannak a saját idoljaik, ideáljaik, amibe te nem férnél bele, ez van.

plusz (és ez nagyon fontos) a kiadók megcsinálnak előre egy bandát maguknak, hogy ki milyen személyiség legyen, hogy nézzen ki, milyen pozíciója legyen egy bandában, stb., és először a meglévő gyakornokokból válogatnak, aztán jöhet a felvételi, ahol mint fentebb is írtam, még bennszülöttként is nehéz bekerülni, hogyha neked sikerülne, tízszer vagy százszor jobban tenned kellene magad. ha be is kerülsz, egyértelműen ki fogsz lógni, lesznek olyan fanok, akiknek nem fogsz tetszeni, lesznek olyanok, akik majd megpróbálnak megölni, mérgezett ételt küldenek, stb., és olyan üzeneteket fogsz kapni amiktől legszívesebben te kötnéd fel magad.

nem beszélve arról, hogy mivel most olyan 14-15 éves lehetsz, a koreaiak már 12-13 éves korban elkezdenek hajtani, és feltételezem te még a nyelvet sem beszéled (ami alap elvárás honey) ébren kell lenned akár két napon keresztül, éheztetni fognak, folyton jó arcot kell vágnod, a hajad lehet ki fog hullani a állandó festések miatt, koncertekről kórházakba fognak szállítani, mert éhes és kimerült leszel, de annyira, hogy abbahagynád, de nem lehet, mert egy ikon vagy, aki ezrek példaképe, és ha esetleg valamit rosszul csinálnál, te lennél mindenért a hibás.


az asztmáról annyit, hogy van, akiket még ételallergia miatt sem vesznek fel, hogyha edzés vagy próba közben elkezdesz majd fuldokolni, kapkodhatsz majd a gyógyszered után, de nehezen fogják tolerálni, sőt, cserébe extra szépnek/tehetségesnek kell lenned ahhoz, hogy efelett eltekintsenek.


sajnálom, de a nullához közelít az esélyed. megpróbálhatod, de nagy eséllyel nem fog sikerülni.


16/L (kpoper úgyszint)

2019. okt. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szar ügy, de el kell menni dolgozni.
2019. okt. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!