Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A tanárnak joga van eltávolíta...

A tanárnak joga van eltávolítani a műkörmöt?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem nagy, de szerinte még korai egy 16 évesnek, és azzal ijesztget, hogy le fogja vágni
2019. nov. 9. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Joga nincs hozza , de a szulonek szolhat , vagy az igazgatonak es behivjak a szuleidet ! De maskulunben egy ididota tanar ha ezzel foglalkozik !
2019. nov. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

Hiába fog szólni a szülőknek, úgyis lesz.rják a gyereküket.

Komolyan kérdezem, minek egy 16 éves kislánynak műköröm? Talán rágod a sajátod, hogy nem növeszted meg?

Nekem soha nem volt műkörmöm, szimplán megnövesztettem nagyra. Ez ingyen van és egészségesebb, mint a műköröm.

2019. nov. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem vághatja le. :D Szólhat a diáknak, hogy szedesse le, vagy ilyesmi, viszont nem kötelezheti, és pláne nem vághatja le. Benne van a házirendben egyébként? Esetleg az igazgató az, aki így tehet is valamit, de így önfejűleg a tanár nem nagyon. Egyébként milyen tanár? Ha tesi tanár, megérteném, viszont ha nem az, akkor ez a kötekedés olyan gyerekes.
2019. nov. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

16 éves 10 éve voltam és akkor még szigorúbbak voltak a tanárok, deee levágni soha a büdös életbe nem fogja, mert nem tudja, ezt műkörömépítőként mondom. 😂

Nem tudom a ti sulitokban mennyire szigorúak a tanárok, igazgató, mennyire tartják be a házirendet, illetve hogy mondjuk milyen szakmát tanulsz. Neken van vendégem, aki nemrég töltötte a 16-ot, náluk ilyenért nem szólnak (egy gimiről van szó), míg van olyan vendégem, akinek szeptember elején le kellett SZEDNEM (nem vágnom 😄), mert cukrász és nekik nem lehet. Nyugi, levágni nem tudja a műkörmöt. 😄 De én a helyedben rákérdeznék hogy mi problémája van vele, személyes vagy az iskolai házirend miatt akarja, hogy ne legyen? És ha az utóbbi, akkor emiatt már másoknak is szólt vagy csak neked?

2019. nov. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 valamiből nekünk, műkörömépítőknek is meg kell élnünk. 😂

Megjegyzem: igen, nekem is sok vendégem van, akiknek nem nő a körmük vagy megnő és letörik, vagy szimplán mind a 10 nem nő meg. Annyira szeretem, amikor teljesen összevetik a 10 évvel ezelőtti tip kocka divatot, a mai, modern anyagok használatával elkészíthető rövid, mandula alakú körmökkel...

Egy körmös megfelelő anyaghajlítással elkészít olyan méretű és egyben vastagságú körmöt, mintha az csak saját lenne...van nem egy vendégem, aki titkárnő, recepciós, szóval irodai vagy papírmunkát végez, nekik színben is szolidat készítek és méretben, hosszban is olyat, hogy minél kevésbé legyen észrevehető a "mű" hatás...

2019. nov. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha év elején nem írattak veled alá ilyen jellegű dokumentumot akkor nem.Nekünk anno OKJ-n volt ilyen papír a gépírás miatt,így bekellett tartanunk.
2019. nov. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
na, egy ismerősöm gyerekénél pont ez volt. rágta a körmét meg kb papírvékony volt a körme, úgyh műkörmöt csináltak neki. 16 éves amúgy. aztán egyik alkalommal valami indítattásból a műkörmös kicsit hosszabbra csinálta, meg csillámos rózsaszínre. erre valamelyik random tanár kiakadt rajta, mondta h ha másnapig nem szedi le magának akkor ő tépi le. anyuka feljelentette az oktatási hivatalnál v biztosnál, vagy hol. aztán sajnos a tanárt nem vonták felelősségre mert nekik ugye mindent lehet következmény nélkül. viszont legalább az igazgató helyre rakta a tanárt és mostmár nem is taníthatja azt az osztályt.
2019. nov. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
16 éves istenem, lányoknál sokszor itt már aktív nemi élet folyik, bár igaz van joga mert nem bírom én se a műkörmöt, de tényleg mi van abba ha 14 évesen már ilyesmit csinál valaki, 20 évesen úgyis egy lelki roncs lesz ebbe a mai világba és rosszabb döntést hoz mint 14-16 évesen xd
2019. nov. 22. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
4. kézzel leszedem nem hogy ollóval xd
2019. nov. 22. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 ne legyél buta. 😀 Egy rosszul elkészített műkörmöt, ami fel van levegősödve, a fele anyag a bőrön van, naná, hogy kézzel leszedsz! Hisz alányúlsz és lefeszíted. De ami a körömsáncnál össze van a saját körömmel reszelve, azt te pont nem fogod kézzel leszedni, ahogy más sem! Kivéve, ha tapadási problémás körömről van szó, mivel létezik olyan, akinek egyszerűen ledobja, de ott már az alanyban van probléma. Vagy akár bizonyos gyógyszerek, bizonyos betegségek esetén sem marad fent a köröm. De ha nem szedsz allergiára gyógyszert, nem vagy pajzsmirigy beteg, a körmödet meg simán leszeded, akkor szerintem váltsál körmöst...ha csak nem a te körmöddel van gond, mint írtam, tapadási problémás, hiszen akkor kicsi az esélye, hogy egy profi is el tudja készíteni tartósra. Bár ez leeséskor látszik, hogy a körmöd sima felületű lesz vagy "szálkás", hisz az mindent elárul... ja és ezt általánosságban írtam, arról a kategóriáról még szó sem volt, aki egyszerűen nem bír bánni a műkörömmel, azzal kapar, azzal bontja fel a zsugor vizet, azzal bontja a dobozos italokat...és jön a siránkozás, hogy jajj leesett...igen, ha a kedves vendég lapátnak használja és emiatt fellevegősödik. Nem betonból van ez, hogy bármit elbír, ilyenek esetében még szép, hogy hipp-hopp leszedi a vendég! De! Nem ollóval!! Csak próbálj meg olloval elvágni/levágni egy jól elkészített, statikailag helyes műkörmöt! Megnézném én azt, hogy az olló hogyan és mennyire viszi, mert ollóval aztán nem fogsz rajta rövidíteni, az tuti fix. 😀

Szóval felesleges összehasonlítani, hogy te kézzel leszeded vagy ollóval szeded le, hisz a 2 technika teljesen más...a kézzel leszedésről fent írtam (és ha kézzel szeded, akkor a saját körmödtől is elválik), míg ollót vágásra használnak, ergo a saját körmödnél nem szeded le ollóval, max a nagyon okosok gondolják, hogy egy egyszerű háztartásbeli ollóval mindenféle reszelés és elvékonyítás nélkül levágják a hosszát, persze... 😀😀 Kézzel sem fogod a felénél eltörni...ha jön feszítésre, akkor jön az egész köröm!

Aki pedig ollóval alányúl, mikor a holdacska felé fellevegősödik (normál eeetben, ha össze van reszelve akkor ez sem lehetséges, hisz a körömsáncnál nincs hézag), az egyszerűen nem normális, hiszen a saját köröm is nem kicsit sérül vele, sőt egy rossz mozdulat és ki is lyukasztja az olló végével a saját körmét, de az ilyen meg is érdemli, aki ollóval akar lefeszíteni egy műkörmöt...

2019. nov. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!