Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » 60-173 dolláros (! ) cipők az...

60-173 dolláros (! ) cipők az Aliexpressről. Belevágjak, vagy inkább ne kockáztassak?

Figyelt kérdés

Már lassan másfél éve szembejönnek velem az Instán elképesztően gyönyörű cipők. Eddig csak áradoztam róluk, elérhetetlen vágynak titulálták őket, mert biztos valamelyik luxus brandnek valamelyik csillagászati árú portékája, azonban megpillantottam őket ezen a sokak által emlegetett, elég megosztó platformon, az Aliexpressen.


Ezekről a cipőkről lenne szó. Tisztában vagyok vele, hogy sokak számára elég “sajátosak”, “giccsesek”, de mivel alternatív stílusom van, ha nem is hordanám őket napi szinten, találnék rá alkalmat, ahol megjelenhetek benne, és tökéletesen illenek az elegánsabb ruháimhoz. Unom már, hogy csak fekete cipőket hordok. Fotózásokon, ünnepeken maga lenne az álom:


◻️ [link]


◻️ [link]


◻️ [link]


◻️ [link]


◻️ [link]


Soha életemben nem rendeltem hasonló ázsiai platformokról, viszont ezeknek jóval magasabb az ára, és az értékelések/képek alapján megbízhatónak, megfelelő minőségűnek tűnik.

Ezek szerint nem csak az “occsó gyagyi kínait” árulják itt?

Azonban ha mégsem, akkor ez konkrétan rablás.

90-100 dollár között már valódi bőr cipőt, vagy Guess, Calvin Klein jellegű brandek között vagy alternatív dark shopokban is talál portékát az ember.


Mi a véleményetek? Származhat bármilyen bajom abból, ha megkockáztatom a rendelést?



2019. nov. 21. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Ne haragudj, ezek inkább giccsesek, mint szépek. Ezen felül 50-50 % hogy ezt kapod, vagy valami hasonló, de nagyon gagyit... Nem éri meg.
2019. nov. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Közben valamennyit megtaláltam a Dolce&Gabbana egy régebbi kollekciójában, így 100%-ban letettem róluk. Nem érdekem hamisított vackokat hordani. 😄 Ettől függetlenül tetszik ez a stílus - csak nem ilyen koppintott, gagyi kivitelben.
2019. nov. 21. 12:11
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Igen ezek 100%, hogy nem eredeti cipök.

Ès ennyi pénzért ezek a cipök valami olcsó müanyagból készültek, amikbe kb 2 perc után szorít és töri a lábadat. Ha egy félórát feltudnád venni akkor már iszonyat boldog lennél.


Ezek max dekorációnak valóak.

2019. nov. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
Fúj! Ilyen csicsás sz_rt a rejtett erőforrásék hordanak.
2019. nov. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek borzalmasak. Könyörgöm, mond hogy valami álarcos bálba kell.


A minősége olyan kínai piacos... kocogós, szétesős műanyag.


Az alin nagyjából semmi nem eredeti, amin bármilyen márkajel van.

2019. nov. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4: Nem is feltételeztem, hogy eredeti. Eleve undorodom attól, ha bárki egy luxus brand egy az egyben lekoppintott gagyi utánzatával akar villogni.

Csupán tetszettek ezek a formatervezések, nem láttam rajtuk semmilyen márkajelzést, de mivel tudomásomra jutott, hogy ezek a fazonok egy bizonyos tervező által megalkotott modellek, így már nem kérek belőle.

Az összes cipőm márkáját tekintve eredeti, “basic” platformos fazon, amit nem szoktak túldimenzionálni.

Ha tetszene egy éppen felkapott high end termék, de nem venne rá a lélek, hogy pénzt adnak ki érte, akkor más megbízható (pl. plázában megvásárolható) márkák kínálatából választanék olyat, ami bár stílusban hajaz rá, mégsem teljesen ugyanolyan, de ezek sajnos nem ebbe a kategóriába esnek, így már nem játszanak listámon.

Ha bárhol látnék valami hasonló stílusút, gondolkodás nélkül megvenném, de sajnos még nem volt rá példa.

2019. nov. 21. 22:21
 7/7 anonim ***** válasza:
34%

Figyelj , nem megbántani akarlak , de felesleges az instagram után menni . Wz annyira butaság. Milliárdosok , modellek ruhatárairól jobb ha az ember csak álmodozik és nem próbálja "utánozni"Azokon a képeken olyan cipők vannak lefotózva amelyek

1. eredetiek , olyan árban ami számunkra lehet életünk végéig megfizethetetlenek lesznek , meg nem engedheti meg akárki magának mert legjobb esetben is csak több százezer egy ilyen eredeti cipő.

2. Léteznek hamisítványok, "gagyibb kivitelben", de még nem is az. Megnézegettem képekben a linkeket , és ezeket elképzelni nem tudom hova lehet felvenni. Nem tudom ki hogy van vele , de egy bálra , vagy egy bármilyen ünnepélyre rendezvényre , én az egyszerűbb eleganciát preferálom ,de szerintem elég sokan mondják azt hogy a kevesebb néha több. Sokkal de sokkal szebb úgy egy cipő ,hogyha nem "giccses".

Olcsó kínai hatást keltenek a képeken szereplő cipők azal a rengeteg dísz kővel, és egy egyszínű ruhához vagy bármihez is túl giccses lenne.

Nálunk ezt pricsindárénak hívják .

És a pricsindáré ruhában ékszerben cipőben bútorban vagy bármilyen lakberendezési cuccnál is ,túl sok. És az emberek véleményét is nagyon megosztják az ilyen cuccok.

2019. nov. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!