Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Fültágítás egyből 10 milisre?

Fültágítás egyből 10 milisre?

Figyelt kérdés

Eldöntöttem, hogy szeretnék végre fültágítót. Olyan 15-20 mm az, ami még tetszik, de úgy gondoltam, hogy 10 milivel kezdenék.


Arra lennék kíváncsi, hogy egy ilyen tágítás hogy zajlik a szalonokban? Mármint szikével vágják oké, de ezt mégis hogy kell elképzelni?


Nem lesz utána csúnyább a cimpa amikor kiveszem a tágítót, mintha fokozatosan, vágás nélkül lett volna tágítva?


Azért is szeretném szalonban csináltatni, mert a lyuk a fülemben nem középen van, nagyon közel került az arcomhoz, és talán ha vágva van, akkor lehet vele egy kicsit úgy trükközni, hogy középre kerüljön. Vagy tévednék?


Budapesten hova érdemes menni ilyen téren?


Illetve minden fültágítással kapcsolatos tudnivaló és tanács érdekelne, ha valakinek van valami, ne tartsa magában:D



2019. nov. 24. 19:02
 1/2 anonim válasza:
100%
Szia szerintem ne egyből 10mm kezd hanem kissebel és utána a fokozatos tágítás kevésbé fog fájni mint ha egyből 10mm kezdenél.
2019. nov. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


A lassabban tágított fül esetében a cimpa sokkal jobban nyúlik, terebélyesedik. A vágott fülnél 10-12 mm-t lehet max elsőre vágni, ami általában egy közel vízszintes vágás a cimpában. Itt, ha kiveszed, evidens, hogy jobban összeszűkül, könnyebb varrni, mint a lassan tágítottat, ahol idő után nem megy össze egy méretnél jobban és kész. Ott ki kell metszeni a cimpából és úgy kell összevarratni.

Pár szalon van, akik vállalják az incíziós tágítást, a maximum mérete attól függ, hogy mekkora és milyen alakú a fülcimpád most.

Úgy kell elképzelni, hogy te odamész, elmondod, hogy mit szeretnél, majd alá kell írnod egy beleegyező nyilatkozatot és szépen elmondanak mindent. Elsőnek megrajzolják a vágás irányát és hosszát, ami alapján vágnak majd, majd szépen lefertőtlenítik az egész fület, előkészülnek. A vágást szikével ejtik meg, ami előtt lidokain injekcióval érzéstelenítik a fülcimpádat. Általában a páciens a hátán fekszik, a feje egyik oldalra döntve, a fül kivételével a többi rész letakarva egy fehér, vagy zöld színű sebészeti anyaggal (lehet papír, vagy nem papír). A vágás megtörténte után behelyezik a fültágító ékszert és ellenőrzik, nem-e nyúlik túl valahol a cimpa bőre, ha kell, lemetszik. A fület újra lefertőtlenítik, jöhet a másik oldal. Majd a végén mindkét fület újra megnézik, hogy jó-e, és persze lefertőtlenítik ismét. Elmondják az utókezelés módját és ha nincs semmi bajod, akkor mehetsz is.

Persze érdemes előre beszélni velük, hogy mi fog neked kelleni az utókezeléshez otthon, nem-e szedsz valami gyógyszert, ami miatt esetleg vérzékenyebb lennél, nincs-e fémallergiád...stb.

Meg lehet oldani szike nélkül is, de ahhoz vagy kicsi kezdőlyuk, vagy nagy fülcimpa kell. Abban az esetben biopsziás metszővel metszenek ki egy darabot a fülcimpából és helyezik be az ékszert.

Mindkét esetben pont középre kerül a tágító.

A vágást annak ajánlom, aki már tudja a célméretét, tehát nem akar 4-5 mm-nél hátat fordítani a dolognak. A fültágítónak is vannak hátrányai, és oda kell rá figyelni, mert ugyan úgy be tud gyulladni, büdös tud lenni, vagy el tud szakadni.

Friss vágás, vagy metszés után kb 2 hónapig kell várni, de jobb a 3 hónap. Kezelni octenisept, betadine tökéletes, de nem árt, ha van otthon hidrogén-peroxid oldat is.

Érdemes előre nézni, hogy a 10 mm-ről hogyan mész tovább. Csiga/tüske, vagy inkább súly?

A sima fültágító alagutak, vagy "tányérok" nem túl nehezek, de fontos a súlyuk. A tömör kő, vagy nehezebb fém hordás alatt picit nyújtja a lyukat, így tovább tágítja, míg a könnyebb akril, vagy szilikon nem. Két méret között mindig célszerű 2 hét pihentetést tartani legalább és azalatt is ápolni hidratáló, regeneráló anyagokkal. Tágításhoz orvosi vazelin tökéletes. Én jobb szeretem a természetes anyagokat, általában követ hordok, régen fát is, és néha fémet.

Fővárosban Komáromi Geri - Swastika; Zagyvai Gábor - Triguna; Skriba Márti - Invictus

Árban olyan 10-15/fül, de így nézve sem drága érte.

Remélem leírtam minden lényegit, de ha lenne kérdésed, írj privátban és válaszolok ;)

2019. nov. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!