Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mitől válik le a körmöm...

Mitől válik le a körmöm (elsősorban körmösök véleménye érdekelne)?

Figyelt kérdés

Költözés miatt körmöst kellett váltanom pár hónapja. Olyan hölgyhöz mentem, aki több ismerősömnek is csinálja, tökéletesen elégedettek vele, sosem válik le nekik. Nekem ellenben mindegyik lejött eddig 2 hét után amiket készített.

Az alap koncepció: nem építi, hanem a saját körmömre "ráfest" egy vékony réteg átlátszó zselét, erre rá a géllakkot, vagy valami színes izét. Miután felvált pár körmömről minden alkalommal 1,5-2 hét után, ezért megkértem, hogy vegyen olyan alapzselét, amit az előző körmösöm használt (mert az sosem jött fel). Meg is vette, a legutóbbit azzal építette, mégis felvált kb 2,5 hét után. Mi lehet a hiba (tekintettel arra, hogy más vendégeinek nem jön fel)?



2019. nov. 26. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát fontos,hogy előtte hogyan készítő elő a körmöt.De ez így mi? Felvisz rá egy alapot utána géllakk és ennyi?Ez géllakkozás sőtt még arra is megy a fedő.(Nem vagyok körmös) de ha hosszu a körmöd ez nem elég rá.

Nekem az furcsák kicsit,hogy te mondod meg neki mit vegyen és megis veszi( nem lehet valami tapasztalt)Nincs egy megszokott márka amivel dolgozik?Ez olyan mintha bemennék az orvoshoz és megálapítanám magamnak a diagnózist.

Keress mást 2hét nagyon kevés.Nekem 5-6hetet is kibír(na) de általában 4 hét max 5 és megyek.Sok szerencsét,keress egy másik körmöst.

2019. nov. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a választ!

Nem csak ennyit csinál, hanem a szokásos blabla: leszedi az előző maradékot, levágja a bőrt, lekeni kencefikékkel, folyadékokkal, aztán jön a zselé, a szín, majd fedőréteg.


Van egy megszokott zseléje, amit mindenkin használ, és egy vendégének sem válik fel az elkészült "köröm". Mivel nekem felvált, h az enyémre olyan márkájú alapzselét tegyen, ami eddig sosem jött fel (amit az előző körmösöm használt), hátha nem bírja a körmöm az általa használt márkájú zselét. De sajnos az is felválik, ami eddig sosem vált fel. Azt nem értem, hogy másnak hogy-hogy nem válik fel, és érdekelne, hogy lehet-e, hogy bennem van a "hiba", vagy min kéne változtatnia. Egyébként 5-6 éve csinálja, és nagyon normális

2019. nov. 26. 15:47
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Válts körmöst.
2019. nov. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha puhább vagy zsírosabb a körmöd, az okozhatja a felválást. Nekem a mutatóujjamon hajlik a köröm mindenfele, és más picit a formája is, ott vált le mindig a gél lakk.

Bondot vett? Nekem az oldotta meg. De ehez persze az kell, hogy nem csak megreszeli a régi zselés alapot, mert az alatt ugye nincs bond. Le kell szedni teljesen, és aztán primer, bond, építő zselé, gél lakk és díszítés, fedő lakk, fixálás. Minden réteget kellő ideig lámpázva, végén fixálva az egészet.

Nem vagyok körmös, de 10 éve csinálom magamnak a gél lakkot, és így lelövésig tart, örökös, mint a nyomorúság.

2019. nov. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Zsíros köröm nem létezik. A körömlemez elhalt szaru. Nem tartalmaz zsírt.
2019. nov. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Több oka is lehet a felvállásnak. Nem készíti elő rendesen, nem zárja jól az éleket, illetve van olyan is, hogy valakin egyszerűen nem válik be egy anyag, mindenkinek más a tökéletes kombó. Függ attól is milyen vastag réteget húz, rugalmas e az építő. Neked van e esetleg bármilyen probléma a körmeiddel? Én a problémás körömmel rendelkező vendegeimnek másképp készítek elő, alaposabban illetve savas primerrel. Illetve az is nagyban befolyásolja egy köröm tartóságát mennyit áztatod, milyen tisztító szerek érik stb.

2019. nov. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Koszi a válaszokat!

A kormom sajnos gyenge, hajlik mint a papir! De eddig ezzel egyaltalan nem volt probléma. A bondot nem tudom, h mi. Utánanézek.

2019. dec. 1. 15:56
 8/8 A kérdező kommentje:
És egy kis érdekesség: legutóbb csak a bal kezemen váltak fel. Ez alkalommal csak a jobbról :D
2019. dec. 1. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!