Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nincs onbizalmam a magassagom...

Nincs onbizalmam a magassagom miatt?

Figyelt kérdés

Neha nagyon rosszul erzem magam a magassagom miatt, mivel csak 150 cm vagyok (24éves) ... 5 éve parkapcsolatban elek, a baratom 180 cm korul van es o mindig azt mondja hogy ot egyaltalan nem zavarja es pont igy vagyok jo ahogy vagyok.

Sokszor mikor tarsasagban vagyok , elmegyunk strandra, bulizni vagy koncertre ugy erzem hogy nagy hatrany az jogy ennyire alacsony vagyok. Iskolaban is sokat csufoltak emiatt hogy kia torpe vagyok. Nagyon elveszi az onbizalmamat es ritkan van kedvem kimozdulni olyan helyre ahol nagyobb a tomeg, mert ugy erzem olyan maham mintha osszenyomnanak es nem kapok levegot.

Azert hogy magasabb legyek nem tudok tenni semmit...hogy javitsak az onbizalom hianyomon? :(


2020. jan. 2. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki magas, azt meg azzal csúfolták. Meg a soványt, meg a ducit, meg a vörös hajút, meg a szemüvegest .....

De felnőttek között ez már nem számít.

2020. jan. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Kis nőkkel jobb a szex 😁😁😁
2020. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hat mondjuk a baratom ugy emelget engem ahogy akar, szoval mehet a hancur tobbfele pozban is :))) neha ugy szokott edzeni hogy a hatara maszok es ugy gugol vagy csinalja a fekvotamaszt
2020. jan. 2. 14:35
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó
2020. jan. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
El kell fogadnod magad, változtatni úgysem tudsz ezen. Egyébként alacsonynak lenni jobb, mint nagyon magasnak, a jóból meg úgyis keveset adnak. 😉 Attól még lehet teljes életed, de az önbizalom belülről fakad, neked kell ráébredned, hogy semmit nem jelent, hogy valaki mennyire magas vagy mennyire alacsony. 153cm/26N
2020. jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de 5 éve van barátod, aki szeret úgy, ahogy vagy...Ezek után miért érzed magad kevesebbnek?

Egyébként én is 150 vagyok, és engem is csúfoltak még általánosban (vicces, hogy pont egy iszonyú dagadt csúnya roma kislány, aki max 5 centivel volt magasabb nálam). Akkor nagyon rosszul éreztem magam, de megtanultam elfogadni, hogy ez van, a panaszkodástól nem leszek nagyobb.

Hidd el, az emberek nem foglalkoznak azzal az utcán, hogy “úristen, nézd milyen törpe az a csaj, de gáz”. Max rád nèznek, megállapítják, hogy “hm, alacsony”, és ennyi. Te is max csak megnézel egy magas embert, de nem foglalkozol vele 2 mp-nél tovább, nem igaz?

Koncerten mondjuk tényleg nem jó alacsonynak lenni, nem látsz jól, de erre megoldás az első sor:) meg ennél tényleg ne legyen komolyabb problémánk soha. Buliban pedig nekem speciel mindig sikerem volt, tuti odajött valaki, és a többiek sem néztek ki, hogy fú, mit csinál itt ez a minyon :D kisiskolán kívül tényleg senki nem fog csak azért bántani, mert kicsi vagy. Mi értelme lenne?

Viszont az, hogy szorongasz tömegben, nem kapsz levegőt...nem bántani akarlak, de ez szociális fóbiának tűnik. Ha tényleg komoly, szerintem keress fel egy pszichológust. Nem ciki, azért van, hogy segítsen.

2020. jan. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
49%

1.Legalább te találsz olyan pasit akinél nem vagy nagyobb. Én 173 cm vagyok és minden pasi alacsonyabb nálam sokkal és minden barátnőm. Tök kínos amikor egymás mellett sétálunk 5-en a barátnőimmel és ők mind 150-165 között vannak kb. én meg megyek mellettük és olyan érzés mintha felhőkarcoló lennék.

2.Aranyos vagy

3.Találsz a méretedben nadrágot, ha kicsit nagyobb az se gond mert feltudod hajtani. A magasabbaknak meg rossz mert vagy mind kicsi hosszban, vagy az alacsonyabb lányok megvették a nagyobb farmert hogy sokáig jó legyen rájuk.😂

4.Beférsz mindenhova is, én küszködök a lábaim hosszúsága miatt egy egyben lévő asztal pad esetében.

5.Vásárolhatsz a gyerek osztályon (mondjon akárki akármit néha olyan menő ruhadarabokat látok ott...)


Remélem ha ezeket végig olvasod akkor felmerül benned hogy annyira mégsem rossz alacsonynak lenni.

A csúfolás már nem igazán érint hiszen már nem vagy sulis. Hidd el sokan szeretnének ilyen alacsonyak lenni, én is. :D

2020. jan. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%

Vannak emberek, akik ha nincs problémájuk, csinálnak maguknak.

Egy dolgot tudsz csinálni: felkeresel egy pszichológust, hogy segítsen elfogadni önmagad.

2020. jan. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen örök női probléma :D Az alacsony magas akar lenni, a magas alacsony... a kis mellű nagyot akar, a nagy mellű kicsit, a barna szőke akar lenni, a szőke meg barna. Más olyan akar lenni, mint te, úgy h nincs okod önbizalomhiányra, jó lapokat kaptál.
2020. jan. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Én speciel a pszichológust nem ajánlom. Nettó lehúzás az egész, érdemi segítséget nem ad ezzel kapcsolatban.

Erre az álláspontom rá mondhat bárki bármit, de már régóta eljutottam odáig, hogy olyan fogalom, egy olyan hamis ‘polc’, mint az “önbizalom”, amire nagyon sokan hajlamosak sok mindent pakolni mindenféle mondvacsinált dolog miatt, - NEM is létezik!

Mert jól sejtem, hogy ha nem hánytorgatnák fel neked állandóan ezt a témát tapintatlan emberek, akkor semmilyen problémád nem lenne vele?

NEM magadban, hanem azokban az emberekben nem tudsz bízni, akik megbélyegeznek emiatt. Valószínű, hogy egész idáig rossz ajtóknál kopogtattál, - olyan embereknél, akik NEM valók hozzád. De mi a megoldás? Lesz@rni őket, és azonnal továbbálni!

Aki kizárólag a magasság/alacsonyság, megjelenés, akár az ‘extrém’ stílusa alapján ítéli meg az illetőt, és úgy süt rá különféle bélyegeket hogy az életben nem váltott vele egy szót, az a szememben (legyen bármilyen végzettsége) örökre unintelligens, szűklátókörű és primitív marad.

És most úgy beszélek, hogy én még nálad is 2 centivel alacsonyabb vagyok. Egyáltalán nem hasonlítok a sztereotíp “cuki kislányos” karakterre. Nőies alkatom és fotogén arcom van. Imádok nőies ruhákba bújni, soha nem szorultam a gyerekosztályra már azért sem, mert jóval nagyobbak az idomaim. Viselhetek bármilyen magassarkút, egyikben sem vagyok párosujjú patás.

És amióta eltűnt az életemből az összes ilyen beteges ember, egyáltalán nem élem meg hátrányként.

De amúgy tényleg: ha 5 éve van egy párod, aki imád téged, akkor miért érdekel random Józsik véleménye?

2020. jan. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!