Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom előre, hogy...

Honnan tudhatom előre, hogy allergiás vagyok-e a bizsu fülbevalóra?

Figyelt kérdés

Ősszel lett kilőve a fülem, most aranyat hordok benne, de holnap szeretnék beletenni egy másik fülbevalót ami bizus. Lehet valahogy előre tesztelni, hogy be fog-e gyulladni?

Nyakláncot, karkötőt hordok bizsut, attól sose pirosodok ki meg ilyesmi...


2020. jan. 8. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem előre tesztelni nem igazán lehet...

De van egy apró trükk, ha befested átlátszó körömlakkal azt a részét, ami a füledbe megy, akkor elvileg nem gyullad be:)

Nem a legjobb megoldás, de szerintem ha egy napra tervezel, úgy vállalható.

2020. jan. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
próba cseresznye. ha bedurran tőle, akkor sajnos allergiás vagy. de ha lenne fémallergiád, az valószínűleg már rég kiderült volna.
2020. jan. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 nem biztos.

Én mondjuk évekig hordtam bizsu fülbevalót, aztán majd' 10 évig semmit, mikor újra beraktam már viszketett mint a nyavaja!

Tavaly más miatt voltam allergia vizsgálaton, akkor derült ki hogy bizony allergiás vagyok a nikkel-szulfátra

(más bizsura így sincs semmi tünetem)

2020. jan. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem is 10 évvel később lett érzékeny a fülem a bizsukra, úgyhogy előre sehogyan sem.
2020. jan. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem hála az égnek eddig semmi bajom tőle. Mindenesetre éjszakára kiveszegetem.
2020. jan. 10. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!