Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyire vészes egy köldök...

Mennyire vészes egy köldök piercing?

Figyelt kérdés

Már jó ideje szeretnek..kiváncsi lennék a tapasztalatokra ezzel kapcsolatban

Mennyire fájdalmas?

Hosszútávon is meg amikor szúrják



2020. febr. 6. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem lassan 4 éve van.

A szúrás nekem nagyon fàjdalmas volt. Van akinek nem annyira.

Az első hetekben poharat tettem oda hogy ne érje víz zuhanyzàskor. Nappal leragasztottam sebtapasszal hogy ne erjen hozzá a ruhàm.

Fél hónap utan màr csak érzékeny volt.

Minden nap fertőtlenítettem bőrfertőtlenítővel és tetrànnal kenegettem.

Hamar meggyógyult, kb 2 hónap alatt teljesen. Sose gyulladt be.

Azóta is imádom, nem is érzem hogy ott van. Semmibe se akadt bele.

2020. febr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem szinte nem is fájt, mikor szúrták, szépen is gyógyult, gyógyulás közben sem fájt. Arra tényleg vigyázni kell, hogy ne érje kosz és víz se nagyon az elején. A látszólagos gyógyulási ideje 1-2 hónap, de a tényleges gyógyulás kb fél évig tart, ezalatt nem ajánlott nagyon cserélgetni, pláne nem valami lógós, nehéz ékszerre. Fertőtleníteni octenisept-tel és sós vízzel szoktam. Felületes piercing, szóval van, akinek idővel elmigrál, vagy kilöki a bőre, de ilyenkor újra lehet szúratni.
2020. febr. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én két hete szúrattam kb, nem tudnám már visszaidézni az érzést, de tudom, hogy abban a pillanatban fájt. Viszont túl lehetett élni, mert tényleg gyors nagyon, időd sincs szenvedni. Emlékszem, fura volt az egész, hogy hirtelen ott van egy óriási kő a hasamban, előtte meg soha semmi, de egyben jó is volt és mára annyira megszoktam, hogy szinte észre sem veszem. Nekem régóta tetszett, de rengeteget agyaltam rajta, hogy megcsináltassam-e.

A gyógyulás szerintem akkor gyors és probléma mentes, ha egyrészt jó a piercer aki csinálja, szerintem ez az egyik titka, a másik pedig tényleg a folyamatos gondozás, odafigyelés, bár bevallom, én ezt már most elbliccelem néha picit, napközben pl nem fújom, csak reggel este, készülődés közben többször, amit annyira nem hálál meg a bőr mert egész nap nyomja a ruha. Én octeniseptet használok egyébként rá és szépen gyógyul, remelem minden okés lesz vele továbbra is. Ja és a beakadásra nagyon figyelni kell azért, pl nekem abból volt bajom amikor egyszer farmerrel álltam fele buszon és beleakadt, na az fajt és utána kellett is kezelni rendesen. Úgyhogy nem mondom, hogy nem kényes de megéri azért :)

2020. febr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!