Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ha 22 éves férfiként nem...

Ha 22 éves férfiként nem nagyon nő a szakállam, legalábbis vannak foltok ahol nem, és puha az egész, akkor ez még változhat vagy sem?

Figyelt kérdés
Amúgy volt már, hogy 2 hónapig kinövesztettem és hosszú lett eléggé, de nem valami sűrű...
2020. febr. 12. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem fog változni.
2020. febr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha borotvalod erősödik a szőrzet.
2020. febr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Segítek, saját tapasztalataim alapján: 3 évig folyamat foltos volt. Aztán elkezdtem máshogy élni ami bevállt. A lényeg: most úgy ahogy van trimmeld le, s utána borotváld le az egészet.

4 hétig ne nyúlj hozzá. Közben a nálam beválltak alapján tudom csak tanácsolni (1 próbát megér).


1. Heti minimum 3-4 kondizás, futás ami beindítja a tesztoszterinedet, mivel az is befolyásolja a szakállad növekedését.

2. Stressz kilövése teljesen! Meditálj helyette vagy bármi ami megnyugtat.

3. Napi minimum 8 óra alvás.

4. Minden nap sok zöldség és sok gyümölcs bevitel. Jó, mert a szervezetednek is jót teszel vele, és a szakáll egy hosszú proteinszál, s mivel ha minél több proteint eszel, annál jobban fog kinézni a szakállad is.


Ha közben viszket, márpedig fog, azt ne azzal kezeld hogy visszábbvágod, azzal csak ártani tudsz. Hidratáld a bőröd, mivel az újabb szőrtüszőből a szőr kinövése irritálhatja a bőröd. Fontos, hogy ne meleg vízzel hidratáld.

Továbbá rendszeresen tartsd tisztán, lehet az hajsampon is, de heti 1-2 alkalomnál többször ne tedd!


Nálam a 3.hét után megvolt a változás, a 4. héttel már csak kiegészült, aztán már 6 éve dús szakállal élek.

2020. febr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2#


"Hair grows from the dermal papilla, or hair root, which is located at the base of the hair follicle. The only factors that influence the forming hair cells within the root are genetic predisposition, diet, illness, physical trauma etc., will determine how strong or weak the hair will be.


Once hair has emerged from the follicle its ‘strength’ has been determined by its diameter, elasticity and tensile properties are set and cannot be influenced by cutting it."



Ha nem tudsz angolul: Nem lesz erősebb a szakállad ha levágod.


3# Egy próbát megér, de nem fog neki olyan helyenken szőr nőni ahol eddig nem volt.


Nincs csodaszer. Megfelelő életstílussal tudsz kedvezni a szakálladnak, de lényeges külömbség nem fog soha sem látszani.


Ez mind genetika.


Viszont még így is lehet szép nagy szakállad. Bizonyos hossz után, már nem látszanak a "foltok" vagy hogy kevésbé sűrű nélhol. Így 10 hónap - 1 év növesztész után sokat javul esztétikailag. (persze ha nem vágod le)

2020. febr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából arra lennék kiváncsi, hogy ebben a korban még sűrüsödhet e pusztán attól, hogy idősebb leszek...?

2020. febr. 20. 20:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem, sűrűsödni nem fog.


Maximum az képzelhető el, hogy pár szőke szőrszál bebarnul és emiatt "sűrűbbnek" nézne ki.


Viszont 22 évesen lehet már arról is lekéstél.


De ... a maga a szakállad hossza még nőhet.


Pl.: Nekem 21 évesen nagyon furcsa volt a szakállam. A nyakamnál rettenetesen nőtt, viszont az államnál nem akart 2-3 cmnél nagyobbra nőni.


Emiatt nagyon furcsán nézett ki és még volt 1-2 hely, ahol nem volt az igazi a növekedés.


Olyannyira, hogy 1x az egyetemen hallottam, hogy valaki engem használt példának, hogy mért nem akar szakállat növeszteni.


Majd 22. szülinapom közelében hírtelen elkezdett egységesen mindhol nőni.


[link]


[link]


Így végre (most 22 vagyok) tudtam egy normális szakállat növeszteni. Úgy hogy nekem sem feltétlenűl jó a genetikám. Inkbb "átlagos".

2020. febr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi az infót!


És a bajszodnál milyen gyakran trimmeled? Illetve a szakálladat gondolom valamennyire karban kell tartani, nem magától ilyen... Ezt milyen eszközzel teszed? Vagy esetleg olyankor szokta fodrász igazítani, amikor a hajadat is vágatod?


Amúgy Te vagy a képen? :)

Emlékeztetsz kicsit valakire, persze nem biztos, de véletlenül nem Lacinak hívnak?

2020. febr. 20. 21:14
 8/11 anonim ***** válasza:

7# Lol Nyílván én vagyok a képen. Ha nem hiszed priviben írj és küldök instát.


Itt jobban látszik a bajszom.


[link]


[link]


Egyátalán nem vágom, mert alapból nem vastag és ha vágnék belőle eltünne a szakáll többi részéhez kellő "vastagság" érzet, amit a hosszúsága ad.


Plusz néha pöndörítem.


A szakállamra semmit sem használok. Már olyan nagysága van, hogy szárításnál kb magától beáll. Így nem kell szakáll balzsam, már próbáltam. Semmi külömbséget nem éreztem.


Kb 2 havonta bajusz waxot.


Még szakáll olajat tudnék használni ami van, de lényegtelen, mert az nem szakáll ápolásra van, hanem a szakállad alatt a bőrödet védi. Ha kiszáradna és elkezdene viszketni, de ez nálam nem jellemző így már azt sem használtam legalább 1 éve.


Borbélyhoz járok és ott néha megigazíttatom, de azért is nőtt ilyen nagyra, mert többnyire békény hagytam.


(Utoljára kb 3 hónapja nyúltak hozzá. Ami most raktam ki azok kb akkori képek. A kocsis kép meg kb 1 hetes)


Ja és nem Laci, hanem Norbi vagyok.


Plusz ami bevált, hogy nem foglalkoztam vele hogy nézett ki, csak hagytam nőni. Sokáig úgy néztem ki mint egy hajléktalan.


Főleg amikor még furcsán nőtt, amit írtam és utána is kellett elég sok idő mire elkezdett normálisan kinézni.


Olyan mint amikor a hajad növeszted. Fel kell vállalnod, hogy lesz egy köztes időszak, amikor nagyon bénán nézki, csak hogy a jövőben hosszú lehessen.

2020. febr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja ... és nekem is vannak fontjaim.


Pl.: Az állam alatt van egy ovális alakú szörtelen rész.


Plusz felül, oldalt is elég ritkás, de mivel hosszú így azt a látszatot kelti, hogy valamennyire sűrű.


A szőrtelen foltom meg teljesen eltünt. Rengeteget tud javítani ha hosszúra megnöveszted.


Szóval lehet van remény neked is.

2020. febr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
De szép szakállad van:D
2020. ápr. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!