Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tényleg fontos a szempilla,...

Tényleg fontos a szempilla, vagy csak én vagyok igénytelen?

Figyelt kérdés

Engem lehet amiatt nem érdekel, mert sajnos semmi szempillám nincs, a spirál segít rajta, de könnyezek tőle plusz rejtett szemhéjam van, szóval ha cicaszemet rajzolok magamnak, akkor a spirál is alig látszik, szóval mostanában nem szoktam spirálozni. Bizonyára sokak szerint igénytelennek hathat egy "befejezetlen" smink, mert pl: rúzst mindig használok (szerintem szép a szám, úgyhogy miért is ne hangsúlyozzam), de a szemem nem mindig festem ki. Amúgy is számomra egy tortúra, mert -10-es dioptriám van,semmit sem látok a szemüvegem nélkül sajnos, így sminkelni is necces.


Nyilván sokan nem gondolnak bele, de azért a hosszabb szempilla nyilván vonzóbb, meg van egy védelmi funkciója, ami előnyös. Nekem szemöldököm sincs normális, befelé és kifelé is rövid. XD


Viszont a testszőrzetem máshol is relatíve gyér, nem kell a karomat borotválni/szőkíteni. Egy barátnőmnek hatalmas szempillái vannak, de máshol is szőrösebb jóval. Én a combomról sem szedem a szőrt, fájdalomküszöböm sincs hozzá. Egyedül intim részeken erős a szőrzetem, de valami borzalmas, csak borotvával vagyok hajlandó eltűntetni, mert különben vérzik/kipattog meg a fájdalmat sem viselem. Furcsa dolog a genetika. Húgom pl. Elég szőrös mindenhol, de haja is 2x annyi van, mint nekem. Szempillája nagyon neki sincs, mert egyik szülőnknek sincsen.



2020. febr. 17. 23:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Amikor jó sötétre és füstösre megcsinálom a szemem, és egyébként is rohanok, - gyakran kihagyom a szempilláimat, és egyáltalán nem érzem a hiányát, nálam nem oszt vagy szoroz túl sokat. Egyébként is hosszúak, csak a vége szőkébb, - de nyilvánvaló, hogy sokkal “tökéletesebb” a hatás, ha az is ki van festve.
2020. febr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
71%

De hétköznapokon a félkész verzióval sincs probléma. Nálam az hat befejezetlen hatásúnak, amit a legtöbb lány csinál: egy szempillaspirál, tetszőlegesen pirosító/kontúr, szájfény, és ennyi. Na, az én arcomon ez nagyon fura és befejezetlen kinézetű.

Akkor már inkább nem teszek fel semmit, vagy villámgyorsasággal megrajzolom a szemöldököm (ami szőke), és a szemem köré mázolok egy szarkofágra emlékeztető keretet. 😄 Nekem ez a stílusú basic smink sokkal jobban áll, mert nagyon fura, amikor az ember szempillája koromfekete, a szemöldöke pedig alig látszik.

2020. febr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!