Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Melyik építő zselét ajánljátok?

Melyik építő zselét ajánljátok?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a körmözés és szeretnék gyakorolni magamon, illetve baratnőkön, ismerősökön. Nagyjából képbe vagyok a dolgokkal, viszont fogalmam sincs melyik zselét vegyem meg, amelyikkel tudok "dolgozni". Csajok, melyiket tudnátok egy amatőrnek ajánlani, amivel "könnyen" boldogulok? Segítő válaszokat előre is köszönöm! :)

2020. márc. 24. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Barátnőkön és ismerősökön ne gyakorolj, csak akkor, ha elvégezted a tanfolyamot.
2020. márc. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek. Sajnos maradandó sérülést is okozhatsz vele. Nem elég, hogy nagyjaból tudod. Csináld magadnak, ha annyira akarod -bár én ezt sem tenném- de masnak semmiképp sem.

Pl. Könnyű túl reszelni a saját körmöt, ami elég fájdalmas dolog. Nem megfelelő előkészítés nélkül, felválhat, onnan egy lépés a gomba. Vagy manikűrnél megsêrted a mátrixot, maradandó lehet a sérülés. Nem beszelve a csiszológépről, az is tud bajt okozni.

Ha nem megfelelő a statikája az épitésnek tartós sem lesz, törni fog.

Magadnak az ügyetlenebb kezeddel sem lesz egyszerű, és úgy alapból nem lesz sosem olyan szép, mintha szakember csinálná.

Jó tanácsként irom ezeket, persze rajtad múlik, csináld magadnak. De más egészségét ne kockáztatsd :)

2020. márc. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%

Azért ne essünk túlzásba, ezek a körmös tanfolyamok 2-3 hónap, heti 2*4 óra, úgy csinál pár körmös, mintha agysebészek lennének, annyira nagyra tartják a tanfolyamukat.

Én nem végeztem tanfolyamot, ennek ellenére hónapok óta én csinálom magamnak, húgomnak, anyumnak, anyósomnak, bátyám menyasszonyának, pár barátnőmnek, és soha egyiknek sem sincs semmi baja. A Crystal Nails kezdő csomagját vettem, abban benne van minden, csak színeket kellett pluszba vennem. Szóval itt van pár műkörmös, aki azt hiszi, ez "szakma" valami kiváltság... Haha! Kézügyesség kell, semmi más. Hajrá!

2020. márc. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Hatalmas tévesésben vagy :)

Egyreszt nem 2 hónap, hanem 6.

És elég kemeny anatomialát is kell hozzá tanulni, anyagismeretet. Mert nem csak felkenegetni kéne, hanem nem árt tudni hozzá, hogy mit miért csinálsz.

Senki nem mondta, hogy agysebészet, de attól még ugyanúgy egy szakma.

Pont melyik nap volt az egyik körmös csoportban kérdés, hogy miért nő szétnyilva sérülten a körme. Es hogy ő csak magának csinálja... Ház ezért :)

Persze mindenkinek saját felelőssége, nekem megvan a szakmám, nem ebben dokgozok, de tudom a dolgokat.

Szoval igen hajrá :)

2020. márc. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem, nem mi magasztaljuk, hanem ti nézitek le :)

Ehhez alázat kell, es folytonos továbbkepzés. Az okj csak egy alapot ad, de azzal a tudással senki, senki nem fog tudni azonnal szalonba ülni, csak úgy mondom. Ez pont egy olyan dolog, amibe mindig energiát kell fektetni, technikai es díszítő képzésekre járni.

Ha valaki csak magának szeretné csinálni, arra is vannak oár napos képzések, a semminél talán több, hogy legalabb tudja a legalabb dolgokat. De ha valaki dolgozni szeretne ebben, hát az okj se elég közel sem.

2020. márc. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%

Én egyetértek a 3. válaszolóval. Itt tényleg némely körmös úgy beszél, mintha mesterdiplomája lenne. Nagyon nagy "szakma" az , amelyik 6 hónap alatt megtanulható 😏 Voltam modell Perfect nails-es oktatáson... Hát valóban nagyon kemény tanítás folyik.... 😆

Én is magamnak csinálom 2009 óta. Előtte jártam körmöshöz, néztem, hogy mit csinál és csak másoltam. Kézügyesség és gyakorlat kell hozzá.

2020. márc. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%

Ha olyan egyszerű, akkor miért téma minden nap, hogy lepotyog, fellevegősödik, nem jó, nem szép, mit ronthatok el? Miért nem profi mindenki, aki ecsetet fog a kezébe?

Az okj csak egy nagyon alap tudást ad. Azzal dolgozni jóformán nem lehet. Mire egy valódi, alapos tudást összeszed az ember, az évek munkája, és sok százezer forintnyi továbbképzés. Ezt valahogy mindig elfelejtik azok, akik lenézik a szakmát.

2020. márc. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem nézem le, de nem is kell akkora ügyet csinálni belőle. Én tanfolyam nélkül is tudom csinálni, rendszeresen, ugyan azoknak a személyeknek, nincs panasz. Igen valóban, sok gyakorlás kellett, de erre bárki képes. Nem mondanám ezt szakmának. A szakma az pl kőműves, pék, ápolónő, tanár, orvos, ügyvéd stb. Ezek valljuk be, nem három - négy hónapos tanfolyamok. A körmös továbbképzések arról szólnak, hogy hogyan fogd /húzd az ecseted, ha ilyen és olyan virágot rajzolsz. Ráadásul ma már sablonok, Matricák stb dolgok vannak. Ez a nagy szakma? :D
2020. márc. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!