Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szőke vilagosító hajfesték...

Szőke vilagosító hajfesték tapasztalatok? Sötétebb hajon hogy néz ki?

Figyelt kérdés
Ki szeretném szőkiteni a hajamat (jelenleg festett fekete) már vettem hozzá valamit ami rézvörössé fogja tenni. A kérdésem, hogy azt otthon mivel lehetne mégjobban kivilágosítani? Loreal efassort fogok használni (a fekete árnyalat ellen) , esetleg abból még egy pakolás vagy egy szőke hajfesték? Kinéztem egy syoss hajfestéket ami elvileg akár 9 árnyalattal is megvilágosíthatja a hajat. Ez bevállhat?
2020. márc. 31. 13:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Feketéből, ráadásul festettből, szőke még egy fodrásznak is kihívás. Hajfesték nem tudja kivilágosítani.
2020. márc. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz sírni akkor inkább ne csinálj semmit a hajaddal
2020. márc. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Először is:

1. Mióta fested a hajad feketére? Sok réteg festéket kell leszívni?

2. Mennyire hosszú a hajad?

3. Mi a cél?

Én már többször végig csináltam ezt a procedúrát a festett fekete hajamon, hol fekete hol szőke akartam lenni. Első próbálkozásomnál a derékig érő hajamat leégettem mellig érőre. Aztán másik alkalommal efassorral meg garnier E0 kiszőkítővel is próbálkoztam, szintén égés lett a vége. Most a napokban megint rámjött az őrület de most vettem Schwarzkopf BlondMe szőkítőport és 6-os oxit. Elsőre leszívta 7-es színmélységű vörösre (mert ugye ez elkerülhetetlen), tegnap előtt megcsináltam még egyszer és most 9-es kb. a hajam úgy, hogy viszonylag jó állapotban maradt. Nem olcsó cucc, 10 ezer volt a szőkítőpor+oxi együtt, de nagyon megérte nekem mert nem vágta tönkre a hajam. Próbáld ki az efassort ha már megvetted de kb. 10 évnyi kísérletezés után én ezt a blondme kombót ajánlom neked ha otthon akarod csinálni mindenképp.

2020. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Huh köszi a hosszú választ :D picit több mint 2 éve fekete a hajam, előtte is volt már talán 1,5 évig. Alapból sötét szőke hajam van és jelenleg a váll alá ér kicsivel. Oxit kihagytam, de 6 százalékosat mertem csak venni és 2 csomag efassort. A célom egy rosegold árnyalat lenne, meguntam a feketét :D. Nem hallottam még arról amit tanácsolsz, ez eltűnteti rendesen a narancssárga pigmenteket?
2020. márc. 31. 15:08
 5/21 A kérdező kommentje:
Ja bocsi most nézem írtad hogy 9-es árnyalat
2020. márc. 31. 15:09
 6/21 anonim ***** válasza:

Narancssárga pigment elkerülhetetlen ha ilyen sötétből világosítasz. Ha rose gold a cél akkor neked is minimum 8-as színmélység kellene de inkább 9. Itt egy skála ami nagyjából felvázolja a színmélységeket: [link]

Jobb oldalt azt láthatod, hogy a világosításkor mi lesz az eredmény, bal oldalt pedig a természetes hajszíneket.

A narancs és sárga tónusok mindenképp előjönnek ilyenkor, ezeket hamvas árnyalattal lehet közömbösíteni. A BlondMe-től is ugyanúgy narancs és sárga lesz a hajad de úgyis rá kell festeni mert a szőkítőpor csak világosításra alkalmas, viszont ez nem teszi úgy tönkre a hajad mint pl. egy Kallos szett és gyorsabban is végzi a dolgát. Neked tulajdonképp ugye ki kéne világosodni és mehet is rá a rose gold festék mivel ez amúgy is melegebb szín, tehát nem fontos a hamvasítás.

2020. márc. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Kivilágosítani úgy tudom szőke hajfestékkel is lehet (úgy tudom a narancssárgát hamvas matt színűvel) Ez a megoldás is jó vagy mindenképp szőkíteni érdemes?
2020. márc. 31. 16:46
 8/21 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatod de közel sem olyan hatásos mint a szőkítőpor.
2020. márc. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült?
2020. ápr. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Végülis azt a szőkítőport vettem, amit a válaszoló írt és 6os oxival használtam. A fejtövemnél szépen leszedte a festéket rókavörösre, a többi részen csak 1 árnyalatot világosodott sajnos. Így hát vettem 9es oxit is, hogy a következő alkalommal majd azt használok, viszont a colour b4en is gondolkozom, mert egyszer használtam a fekete hajamra és az egész rézvörös lett. De még ma döntök a kettő közül mert ma már csinálni akarok a hajammal valamit
2020. ápr. 14. 09:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!