Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Vajon van értelme 39 évesen...

Vajon van értelme 39 évesen fodrásznak tanulni? Diplomás vagyok, elég jó munkahellyel rendelkezem, viszont érzem hogy ebben már csak pár év van, nagyon megterhelő szellemileg és az alkalmazotti viszony se igazán az én világom.

Figyelt kérdés
A fodrászatot munka mellett szeretném kitanulni és szép lassan átnyergelni, akár mellékállásként, akár pár év alatt kiépítve. Vagyis nem kapkodok vele, de jó lenne elkezdeni. A kérdés csak az hogy 39 évesen érdemes-e még belevágni, van bizonyos tudásom már és elég gyakorlatias vagyok. Tisztában vagyok vele mennyi befektetéssel, gyakorlattal stb. jár. De más érettségi után és más közel 40 évesen elkezdeni. Ha lehet inkább tapasztalatokat várnék. Köszönöm

#pályamódosítás #40 évesen fodrász #fodrásznak tanulni
2020. máj. 15. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Van! Még fiatal vagy, hajrá!
2020. máj. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én is úgy számolom, hogy eddig ugyanabban a szakmában mozogtam 20 évet, minimum 25-öt még dolgoznom kell. De egyre egészségtelenebbnek és "szűkebbnek" érzem az irodai munkát.
2020. máj. 15. 14:35
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Válts most! A nem tetsző szakmáddal csak ki fogsz égni. Ha érzel hajlamot és kreativitást, meg kézügyességet a fodrászatra, akkor pedig ne el pazarold a tehetséget :)
2020. máj. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Vágj bele, legrosszabb esetben lesz egy vagány hobbid.
2020. máj. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Diplomásan alkalmazott??

Szellemileg lefáraszt?


Minek tanulni ha nem vagy főnök, ha meg tanulsz akkor fáradj szellemileg mivel a fizikai munka kerülendő..


Hát gratula.

2020. máj. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Csak figyelj arra, hogy ne fuss ki az időből, az OKJ rendszer át fog alakulni és úgy tudom akkor hosszabb idő lesz egy fodrász szakmát megszerezni, mint még most! 😊
2020. máj. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves anonim 5/6.! Nem a kérdésemre válaszoltál és nem is tudod mi a jelenlegi munkám és hogy az mennyire "eszi meg" az embert. Nem a szellemi munkába fáradok bele, hanem konkrétan ebbe a munkába és az irodai léttel járó egyéb körülményekbe. Más dolgozni és más tanulni. Engem az új dolgok tanulása feldob, nem lefáraszt. Ha ironizálás helyett kellőképpen végigolvastad volna a kérdésemet, ott láthattad volna, hogy akár mellékállásban is végezném a fordászatot, mert érdekel, szívesen kipróbálnám. Ami nem jelenti azt, hogy nem végeznék mellette, "szellemi" munkát. De ez egy parttalan vita, mindenki máshogy látja a világot.
2020. máj. 16. 10:51
 8/11 anonim ***** válasza:
Megéri, ez egy keresett szakma, és ha jól csinálod akkor szép summákat vihetsz haza. Sok sikert!
2020. jún. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ebben a kérdésben a DIPLOMÁS vagyok a domináló...
2020. jún. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Hát a fodrász nem kereset szakma ,sokan vannak fodrászok,a vilanyszerelő az kerest szakma és izgalmasabb is.

Én a helyedben villanyszerelőnek mennék,én is tanultam elektrotechnikai,és mielőtt az írnál hogy nő vagy én is lány vagyok,és nekem is van diplomám.

28L

2020. dec. 1. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!