Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért nem köt meg a zselé?

Miért nem köt meg a zselé?

Figyelt kérdés
Egy ideje eldöntöttem, hogy magamnak szeretném csinálni a körmeimet, ezért rendeltem egy szettet, amiben elvileg minden megvan, amire szükségem lehet. Lámpa nem volt hozzá, viszont nekem volt egy régi (9W-os). Próbálkoztam, a lépéseket próbáltam követni (nail prep, primer stb. is van), de valamiért nem kötött meg teljesen a zselé, ha sokáig lámpáztam akkor is maximum annyit értem el, hogy ilyen gumis állagú lett a végeredmény, tehát nagyon hamar lejött. Arra gyanakodtam, hogy kevés a 9W-os lámpa, ezért beszereztem egy 36W-os LED/UV lámpát, viszont még mindig ugyanazzal a problémával szembesültem. Ezután azt hittem nem jó minőségű a zselé, ezért beszereztem egy újat, de azzal sem boldogultam. Valaki esetleg tudna segíteni, hogy hol hibázhatok? (Rosszindulatú kommentelők kérem kíméljenek.)

2020. máj. 21. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Fixalod utána?

Elég ideig kotteted?

2020. máj. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, ha sokáig lámpázom sem köt meg rendesen és igen, fixálom.
2020. máj. 21. 19:53
 3/10 anonim ***** válasza:
És a zselé milyen? Marka?
2020. máj. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ENS Pro volt eredetileg, aztán EzFlow-t vettem.
2020. máj. 21. 20:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Eredeti ezflow, vagy kínais gagyi?
2020. máj. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudom eldönteni, de gyanús, hogy kínai, annak ellenére, hogy nem azt írja rajta.
2020. máj. 21. 20:53
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én megpróbálkoznék egy crystal nails zselével amit magad veszel meg a boltban, ha van rá lehetőség
2020. máj. 22. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én műkörmös vagyok, abszolút az utolsó válaszolóval értek egyet! Tapasztalatból mondom erre a szakmára: előfordulhat, hogy olcsó húsnak híg a leve...

Nekem is van 1-2 gél lakkom ebayről, amiknek semmi baja, de ennyi, viszont fogtam már ki gagyi márka zseléjét, pedig az nem a kínai kategória, márkanevet inkább nem írnék és vicc, hogy a zselét drágábban vettem amúgy meg, mintha Crystalosat vettem volna! És személyesen viszonteladónál vettem, állaga, minden szupernek tűnt, sajnos használhatatlan volt.

A köröm előkészítése után használj előkészítő folyadékokat (nail prep, primer), majd próbálj ki valami alapot, base gel vagy compact base gel vékonyan. Ha azok nem kötnek meg és fixálás után is gumis marad, ott egyértelműen a lámpa a "bűnös". Ha azok megkötöttek, akkor mehet egy vékony réteg alap (jó minőségű zseléből), arra kötés után a második réteg, amivel kialakítod a C ívet.

Szerintem ez egy olyan szakma, ahol érdemes a tapasztaltakra hallgatni és nem érdemes kísérletezni nevenincs cuccokkal, hiszen hidd el anyagilag többe fog fájni, mintha normális minőségűvel kezdenél (ahogy te is írtad, vettél már másik lámpát, másik zselét). :)

Nem állítom, hogy a kínai, az olcsó vagy a koppintott dolgokból nincs jó, hiszen mint írtam, nekem is van ebayről, mert régebben onnan rendelt ajándékba egy ismerősöm, de azt bátran merem állítani, hogy aki berendeli külföldi oldalakról, esetleg más magyar, de előreutalásos oldalról, ahol amúgy ugyanúgy kínából küldik, azok kitudja mennyi ideje álltak valahol, kitudja milyen anyagokat tartalmaznak és mi van bennük. Vagy esetleg tényleg műköröm alapanyagok, nem csak valami utánzatok, amikből ezt meg azt kihagytak.

2020. máj. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ, meg az előzőeknek is, megfogadom a tanácsokat :D
2020. máj. 22. 07:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincs mit, majd írj hogy sikerült.❤
2020. máj. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!