Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Elsőnek borotváltam le ott...

Elsőnek borotváltam le ott lent, és nagyon szúr, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Meleg vízzel áztattam, női borotvát használtam, nagyon sok ideig és próbáltam precizen csinálni, leborotváltam ahogy csak tudtam, aztán érzékeny bikinivonalra való hidratáló krémmel bekentem. Mit tegyek, hogy ne nőjön be és ne szúrjon? :( 18/L

2020. aug. 7. 12:31
 1/6 anonim válasza:
80%

Első alkalommal szúr csak.

Már ha sokadjára fogod csinálni, akkor nem fog. :)

Használj borotvahabot, van női is, de szerintem a férfi olcsóbb és van belőle illatmentes, érzékeny bőrre való. Esetleg utána még használhatsz after shave balzsamot, ami szintén érzékeny bőrre való, az segít, hogy ne pattogj ki utána.

2020. aug. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Borotvahab szerintem értelmetlen, valami krémes tusfürdő tökéletesen jó a célra.

Nálam két dolog vált be: nem a szőrnövekedéssel szembe (visszafele) húzom a borotvát, hanem arra amerre nőnek a szőrszálak, és miután végeztem bekenem a területet aloe vera géllel.

Régen nekem is minden bajom volt borotválkozás után, de mióta ezt a kettőt betartom, semmi probléma.

2020. aug. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az értelmes válaszokat! Én minden irànyból borotváltam, hogy annyira leszedjem amennyire csak tudom, akkor lehet ez is probléma volt. Vagyis ez a fő probléma, mert éreztem, lehet inkább ártok vele.
2020. aug. 7. 13:32
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Ha van epiLátorod azokhoz adnak elektromos borotva fejet az is jó erre a célra
2020. aug. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes egy férfi borotvát beszerezni sokkal jobban lehet vele dolgozni, sokkal élesebb. Én úgy szoktam hogy előtte kiáztatom meleg vízben, hogy a szőr felpuhuljon. Érdemes leradírozni a területet, így kevesebb az esélye a szőr benövésnek. Borotváláshoz borotvahabot vagy akár balzsamot is használhatsz. Borotválás után én leszoktam fertőtleníteni és 2 napig kenegetem borotválkozás utáni nyugtató krémmel (balea). Nekem például az okozott viszketést és kipattogzást ha utána közvetlenül felvettem bugyit, ezért mindig azt csinálom hogy este lefekvés előtt megborotválom, bekenem és utána nem veszek fel bugyit.
2020. aug. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egy pici hajkondicionálót használok (csak a körvonalat borotválom) és nagyon jól beválik.
2020. aug. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!