Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Van helix Pc d? ( Tőbbi lenn)

Van helix Pc d? ( Tőbbi lenn)

Figyelt kérdés

Szeretnék helix PC t és azt olvastam hogy szuratni kell de nem tudom hogy Miskolcon a vulkánt javasolták és hogy ott szurnak e vagy lövik?

Köszönöm a segítséget



2020. szept. 5. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok miskolci, de ha piercing-tetováló szalon, akkor szúrják. Csak kozmetikus szokta lőni, rendes helyen szúrják.
2020. szept. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 ReGina... ***** válasza:

Nekem pár napja lett szúratva,kozmetikában de tanult szakemberrel csináltattam. Nem fájt a szúrás,igaz lidokain tartalmazó sprével volt lefújva előtte. Naponta 4x tisztítóm,kaptam hozzá utó ápoló készítményt is (studex-after piercing lotion)

21/L

2020. szept. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Van, több is.

Igen, szúratni kell, a látszólagos gyógyulási ideje 3-6 hónap, míg a teljes gyógyulási ideje nagyjából 12-24 hónap.

Ápolni kell megfelelően és bizonyos szabályokat is be érdemes tartani a jobb gyógyulásért.

Mivel annyira nem ismerem Miskolcot, hogy tudjam, hogy ez a szalon milyen, viszont van annyi logikám, hogy meglestem a szalon képeit és munkáit és ez alapján kijelenthetem, hogy szúrnak és nem lőnek.

Hogy ők mit ajánlanak utókezelésnek, nem tudom.

Én Octenisept folyadékkal történő kezelést javaslom, helix esetén az első 2-3 hónapban napi 3-5 alkalommal, majd utána a teljes gyógyulásid napi 2-3x. Legalább egy hónapig, de lehetőleg minél tovább, kerülni kell a kiáztatását az ékszernek, tehát strand, szauna, uszoda, gőzfürdő tabu, illetve most nem írnám le, hogy miért, de a szolárium is kerülendő.

Hajad ne tekeredjen rá sem elől, sem hátul. Más kozmetikum, vegyszer (hajlakk, hab, zselé, sampon, festék, balzsam, olaj, krém, gél, kenőcs, smink, barnító...stb) ne érje az ékszert és környékét, ha mégis, akkor bő folyóvízzel lemosni, majd octenisepttel lekezelni. (Hajat mosni kell és szabad, de utána ápolni kell a helixet.)

Kezelés előtt moss kezet, és használj papírvattát vagy fültisztító pálcikákat. Érdemes az octeniseptből a literes kiszerelést megvenni (patikában előrendelhető, ha nincs a készleten, kb 5-6000 Ft) mivel nem csak piercing ápolásra jó. Kezdőékszernek egyenes száras, titán anyagú két végén golyós, vagy talpas ékszer jó, amit legalább fél évig nem érdemes kiszedni vagy cserélni! Meg kell próbálni legalább egy hónapig nem rajta aludni, nem elnyomni semmivel (fejvédők, sisakok, fejpánt..stb).

Amennyiben dudor nőne rá, úgy octenisept helyett patikai (3%-os) hidrogén-peroxid oldattal kell ecsetelni legalább 3 héten át úgy, hogy napi háromszor, alkalmanként legalább 5-20 másodpercig álljon rajta a peroxidos vattakorong. Amennyiben a pukli(vadhús, keloid) leszáradt és a három hét eltelt, úgy lehet visszatérni az octenisepthez, amennyiben nem, úgy is vissza kell térni az octenisepthez, majd két hét múlva újra lehet kezdeni a következő három hetes peroxidos kezelést.

2020. szept. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Sokat segített!
2020. szept. 6. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!