Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Farkas tetoválás jelentése?...

Farkas tetoválás jelentése? Minden tetoválás mást jelent. A farkas mintának mi a jelentése?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben nagyon sokat gondolkozok, hogy tetoválást csináltatok és egy farkas mintát néztem ki, de minden tetkónak van jelentése érdekelne, hogy hol tudom ezeket megnézni? vagy mit jelent a farkas tetkó?


Úgy értem, mint a párduc tetkó a rasszizmus idején a faj gyűlöletet jelentette.


A válaszokat köszönöm. :)


2010. aug. 6. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég sokmindent szimbolizál a farkas.

Pl. magányos vadász. A rengeteg nomád népnek fontos szent állata volt, így többek közt a magyarnak is. Útkeresés, a saját utak felkutatása, önnálóság.

Ösztönök, vadság, öntörvényűség. De ugyanakkor a csapatmunka, az összetartás is jellemző rájuk. A falkák egyedei nagyon erősen összetartanak, hűségesek egymáshoz.

Az ókori róma alapítóit Romulust és Remust egy nőstényfarkas táplálta a tejével.

2010. aug. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

idéztem. nem én írtam.


Farkas


Jelentés és üzenet:


A farkasról, a kutyák ősatyjáról, a bernáthegyitől a tacskóig, a leghajmeresztőbb híresztelések keringenek. Tisztítsd meg magad mindentől, amit ebben az irányban tapasztaltál róla. Birtokában van a természetben és, mint segítő is az erőnek és a következő dolgokban lehet jó tanárod: Lojalitás, Állhatatosság, Bátorság, Családi- és Közösségszellem, Intelligencia, az Érzékek Erőssége, hatodik és hetedik fokon is. Mint a kutya, ő is lehet az őrzője más világok küszöbének. Azaz, hogy a farkasok a zsákmányukat megosztják a hollókkal és, hogy emiatt a hollók és a farkasok - mindkettő a germán istenapa Wodan állatai - gyakran vannak együtt megemlítve. Érdemes emiatt a kutya és a holló tulajdonságait is elolvasni, hogy a farkas üzenetét jobban megértsük.


Tradicionális bölcselet:


A farkasok hűséges állatok, amelyek gyakran egész életre választanak társat. És jó szülők. Romolust és Rémust, a legendák szerint Róma megalapítóit, egy farkas szoptatta. Barbara Walker azt írja könyvében: A nők titkos szimbólumaiban, hogy a nagy istennő a szabini matriarhátusban néha a >>Farkasok Anyjaként<< lett megnevezve. És: >>A gyakori kapcsolat istennőalakok és totemfarkasok között, egy a sok bizonyíték közül, amelyek arra utalnak, hogy inkább a nők, mint a férfiak voltak azok, akik először építettek ki kapcsolatot farkasokkal és végül domesztikálták azokat.<< A farkas Szent Antal és Szent Wolfgang jelképe.

2010. aug. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Volt pár érdekes dolog amiket még nem halottam.


A Római legendát és a farkasok monogámiájáról már halottam.

2010. aug. 6. 13:43
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
nekem farkas tetoválásom van,és nem azért csináltattam amiket írtak az előttem szólók,hanem azért mert farkas a vezetéknevem:):D
2010. aug. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát nekem nem az :D Én azért akarom csináltatni, mert tetszenek :) De nem azért tudni akarom, hogy mit rakatok magamra.
2010. aug. 6. 21:39
 6/7 anonim válasza:
Engem ugyanez érdekelne hollóban :)
2013. máj. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 The Wounded Eagle válasza:

A madarak mindig is jelen voltak a tetoválás világában. Kultúráktól függő volt a jelentésük. Az észak amerikai indiánoknál, a fekete tollú holló, szent madárnak számít, amíg a keresztények csúf madárnak tarják, a gonosz jelképe. A madarakat a repülésük miatt övezi tisztelet. A lélek útját a túlvilágra, jelképezi a repülés. A reményt, szépséget és a ragyogást is kifejezi.

Noé egy hollót és egy galambot küldött ki, hogy szárazföldet keressenek, a galamb egy olajággal tért vissza, jelezve a víz visszahúzódását. Holló : A hollóról, önmagában: Lélekvivő madár, amely a két világ – az élők és a holtak világa – között képes haladni, érintve ezek határait. Több mitológiában az istenek küldötteként érkezik az emberekhez, a mesékben, mondákban különös, sötét aura lengi körül, még akkor is, ha élelmet hoz, vagy figyelmeztet a közelgő vészre. Ezen dolgok miatt titokzatos, kettős lénynek képzelték az elmúlt korok emberei, még az is előfordult, hogy megjelenése félelmet ébresztett, valószínűleg ez kékesfekete színének is köszönhető. Nagyon intelligens, könnyen tanul, hosszú élete folyamán rengeteg tapasztalatot raktároz el magában. Előfordul, hogy fészkét elhagyja, ezután más, védtelenebb madarak veszik azt birtokukba és költenek benne. Előszeretettel figyeli fentről a tájat, furfangos természete révén kerüli el a bajokat.

2013. okt. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!