Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy 2021 jan.1-től a Kínából rendelt termékekre vámot és áfát kell majd fizetni?

Figyelt kérdés
Fogtok még onnan rendelni ezek után is (Aliexpress, Ebay stb.), vagy teljesen leálltok?

2020. okt. 19. 08:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudsz erről légyszi hivatalos linket mellékelni?

Előre is köszi szépen.

2020. okt. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

[link]


Na ennyit a keleti nyitásról, meg a Kínai-Magyar kapcsolatokról. Én most nagyon szomorú vagyok emiatt. Itthon nincs meg az a fajta választék a boltokban, legyen szó bármiről is.

2020. okt. 19. 09:27
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Erről nem is hallottam... berendelek most pár cuccot gyorsba, köszi.


Amúgy egyik szemem sír, másik nevet. Nyilván mindenki szeret töredékáron ingyen postával hozzajutni tök jó dolgokhoz, de azért ennek meg van az ára. Iszonyúan környezetszennyező ez a rengeteg vacak, plusz a szállítás, plusz a csomagolás, az, hogy egyesével rendel mindenki összevissza minden szirszart, mert olcsó. Szóval ebből a szempontból hosszú távon nem rossz, egyénileg ha nézem nekem kellemetlen. Nem tudom végső soron mennyivel fogja ez átlagban megdobni a termékek árát, lehet még így is megéri kintről rendelni. De már biztos nem úgy, hogy jaj elfogyott a hajgumim gyorsan bedobok párat 50 ft-ért két kattintással. Meg az is kérdés, hogy erre a kínaiak mit fognak lépni. Ahogy láttam más országok is bevezetik/bevezették és azért ha kiesik nekik az EU mint exportcél, azt megérezhetik.

2020. okt. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Miss Endzsi ***** válasza:
Neeeee, köszi, hogy szóltál.
2020. okt. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Július elsejére halasztva: nav.gov.hu/data/cms515466/A_kis_ertek__kuldemenyek_afamentessegenek_megsz_nesevel_kapcsolatos_tudnivalok.pdf

Nem fogok rendelni. Addigra összevásárolom, ami még kellhet és ennyi volt.

2020. okt. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ha igaz amit az 5-ös írt akkor is bonyolódik a helyzet, még plusszba kell sz@arakodni a papírmunkával is.
2020. okt. 20. 07:34
 7/15 Miss Endzsi ***** válasza:
53%
Én is felvásárolkoozm inkább. Ami a boltban tetszene ruha ott 10 ezer körül van, alin megkapom 6-ért. Ugyanigy találtam egyedi csaptelepet, máshol nem láttam ilyet, az ékszerekről ne is bezséljünk, azokért nagyon fog fájni a szivem. Kevés pénzem van, nem tehetem meg, hogy Zara-ban vegyek ékszereket, hajpántot stb.
2020. okt. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Semmit, aki kínából rendelt, az ezután is onnan fog, csak nem egyböl kínából, hanem mondjuk egy prágai vagy hamburgi shopból, akik kínából szerzik be a dolgaikat.
2020. okt. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Miss Endzsi ***** válasza:
Ők is tagállamok. Oroszország pedig nem szállit hozzánk, hiába van az opciók között.
2020. okt. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

"Ami a boltban tetszene ruha ott 10 ezer körül van, alin megkapom 6-ért."

Abból a 10ezerből vond le az áfát, = 7874ft + kereskedelmi vám, nagytételben szállítás valamelyik nagy kikőtőbe. (mert importőröknek nincs ám ingyenes szállítás egyesével) Onnan el is kell hozni az árut Magyarországra, vámolni, raktár rezsijét fizetni, dolgozók bérét, marketinget, garanciázást, kivát, iparűzési adót stb. Úgy hogy azért nyereséges is legyen a cég.


Szerintem jó döntés.


Az a baj, hogy mindenki alacsony áron szeretne vásárolni kínából minden kis cuccot, közben meg uniós béreket akarnak. De a vállalkozó miből adjon uniós bért, ha nincs bevétele mert a távolkeletről vásárolnak az emberek mindent kis tételben, egyesével?


Hozzáteszem hogy most a kis és középvállalkozásokra gondoltam, nem a nagykutyáknak, akik megtehetnék, de nem adnak magasabb bért :)

2020. okt. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!