Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szeretném elkezdeni szőrtelení...

Szeretném elkezdeni szőrteleníteni a hónaljam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném elkezdeni szőrteleníteni a hónaljam. Még nem látszik olyan vészesen, de szinkronúszok és zavar. Anyukámmal még nem merült felez a téma, de sokmindent megbeszélünk. Hogy álljak odaelé?

Hogy kérdezzek rá?

Nektek hogy történt ez?

Ő ajánlotta fel vagy rákérdeztél?

Mennyi idős voltál akkor?



2020. okt. 23. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
nem kértem senki engedélyét vettem egy borotvát és levorotváltam. kb 12 eves lehettem
2020. okt. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod! Én mindenképpen meg szeretném kérdezni anyukámat a témával kapcsolatban, neki több tapasztalata van, lehet, hogy tudja, hogy mit érdemes használni és mit nem.


Még egy kérdés, ti mit ajánlotok, mivel kezdjek szőrteleníteni?

2020. okt. 23. 22:09
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Én olyan 10 éves koromtól borotváltam, de csak dugiban lopkodtam az ő borotváikat (ami nagyon nem higiénikus). Olyan 12 éves koromban pedig mindig szóvá tették „viccelődve" (ami egyébként nekem már inkább fájt), hogy milyen szőrös a lábam, ilyen fajta voltam. Ebből adódóan anyám mondta, hogy akkor majd megpróbálhatom leborotválni. Aztán használtam a sajátom, teltek az évek, sosem merült fel semmi más. Azóta nyugodtan szólok neki, ha mondjuk gyantát szeretnék, kell új borotva, stb.

Egyébként azt ajánlom neked, hogy gyantáztasd majd a hónaljad. A sok borotválástól a hónaljnál a bőr bebarnul (persze vannak rá praktikák, de válasszuk a könnyebb utat), és akár egy nap alatt visszanő a szőr. A gyantázásnál pár hétig szőrtelen marad a felület, viszont a következő gyantázásig várni kell, míg rendesen kinő a szőr (ez a negatívum).

Átérzem a helyezeted, hogy nem a legkönnyebb téma ezt felhozni. A lábadon a szőr nem zavar? Én is privát résznek gondoltam a hónaljam, így csak a lábamnál vetettem fel az ötletet. Lehet neked is könnyebb lenne így. De egyébként hidd el, bárhogy szólsz neki, elfogadó lesz.

2020. okt. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%
Basszus, hogy felgyorsult a felnövés mostanság. Az ilyen kérdéseknél erre mindig rádöbbenek. Nálunk még ha valakinek 16 éves kora előtt szőrösödött a hónalja, lába, karja, akármije, az kivételesnek számított. Pedig nem volt ez olyan régen, csak úgy fél évszázada.
2020. okt. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3! Köszi! A lábam még nem zavar.


#4! Nem tudom, de szerintem akkor is 12-14 évesen szőrösödtek a gyerekek, csak nem foglalkoztak vele.

2020. okt. 24. 08:50
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Cukorgyantát próbáld ki
2020. okt. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
#5: Nem, nem szőrösödtek. Ahogy a menzeszünk is 15-16 éves korban jött meg először. De ismerek olyat, akinek csak az után hogy betöltötte a 18-at.
2020. okt. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én a nővéremnek szóltam mikor ő is épp borotvalta a lábát, hogy én is le szeretném borotválni. Ilyenkor ő megtanitotta aztán anyukám valahogy később megtudta, de nem érdekelte különösebben xdd
2020. nov. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!