Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Akiknek "tönkrement" a teste...

Akiknek "tönkrement" a teste szülés után: hogy fogadta el?

Figyelt kérdés
2020. nov. 17. 10:43
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
67%
Undi vagyok, és ezt nem tudom elfogadni. Engem az nem nyugtat meg, hogy a gyerekemmel való terhességem miatt csúnyúlt meg a testem. És az sem nyugtat meg, hogy előbb-utóbb úgyis megcsúnyult volna a testem, mert nem mindegy, hogy 40 évesen vagy 30 évesen. Ráadásul nekem azért ilyen rossz a helyzetem, mert egyáltalán nem számítottam arra, hogy ilyen szmr lesz a testem. Készültem rá, hogy valamennyire megváltozik, de nem hittem, hogy ennyire. Anyám és nagyanyám is 20 évet letagadhatna a korából, tényleg nagyon jól néznek ki, ezért sem számítottam arra, ami most van. Ráadásul én tényleg lehetőségeimhez mérten mindent megtettem, hogy szülés után ne legyek ocsmány.
2020. nov. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
66%
9-es: mert nekem és a férjemnek is fontosabb az egészségem, mint hogy több órás altatásos nagyműtéten vegyek részt, hogy 2 centivel feljebb nézzen a mellbimbóm :DDDD Van, akinek ez nem érték. És ettől még jó a szex :D
2020. nov. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
67%

"11-es: érdemes ellátogatnod egy pszichológushoz, mert ha a látvány ennyire kikészít, akkor ott értékrendi válság van, nemn esztétikai probléma."


De jó, hogy itt már mindenkinek valami pszichés baja van, ha nem gondol úgy magára, hogy a gyerek miatt lett ez, és hogy ez egy csoda, meg nem gondolja azt, hogy a férfiak a lógó mellű, püffedt hasú nőkre recskáznak, hanrm a szép nőkre.

2020. nov. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
32%
Nem mondtam, hogy csoda. De ha azt mondja valaki, hogy értéktelen lett, mert szült egy gyereket és már nem úgy néz ki, mint 20 évesen, annak igen, baja van a fejében.
2020. nov. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
100%

Szerintem sehol nem írta a 11-es, hogy értéktelen lett amiatt, mert szült, se azt, hogy az a gondja, h nem úgy néz ki, mint 20 évesen, de joga van úgy érezni a testével kapcsolatban, ahogy! Én sem értem miért akarnak egyből mindenkit dilidokihoz küldeni. Teljesen normális, hogy vannak olyan emberek, akiknek fontos szülés után is, hogy hogyan néznek ki és akiknek nagyobb mértékben bántja az önbecsülésüket, hogy esetlegesen "elcsúnyultak".

Azon nincs mit szépíteni, hogy teli van striával a hasad, lóg a melled és a bőröd. Ez igen is elkeserítő tud lenni, ez van. Nem kell emiatt rohanni pszichomókushoz, semmi baj nincs a fejében annak, aki tisztán látja a valóságot, azt hogy mivé alakult át szülés után a teste és ez zavarni merészeli!

2020. nov. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
15%
Ha szerinted egy pszichológus dilidoki, akkor nem vagy elég tájékozott a témát illetően. Kár. Jó beszélgetés lehetett volna, ha értenéd, miről van szó.
2020. nov. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
74%
Tudom ki az a pszichológus és mit csinál, épp csak rengeteg tapasztalat alapján a véleményem az, hogy nem hiszek bennük és a segítségükben. Nyilván van, akinek segít, de az bőven a ló túloldala, ami itt gyk-n megy, hogy boldog-boldogtalant, a legkisebb problémákkal már egyből küldenek pszichológushoz! Értem miről van szó, neked sem ártana és akkor lehet nem látnál bele olyat a dolgokba, amik nincsenek is ott. A 11-es reálisan látja magát és azt, hogy milyen lett a teste, ami számára csúnya és elkeserítő, ettől még nem szorul orvosi segítségre.
2020. nov. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
21%

Nem ismered a 11-es testét és nem tudhatod, mi az, amit lát és az mennyire reális.

Amit hiszel, az belemagyarázás abba, amit a fejedben látsz.

Nem én magyarázok bele dolgokat, hanem te. Tök ismeretlenül.

Aki azt hiszi, hogy egy szülés miatt "ocsmány" és a házassága csak a látvány miatt tönkremehet, az hazudik magának. Ez viszont egyértelmű. A pszichológus pedig ebben tud segíteni, hogy helyre tegye, mi az, ami fontos és érték az életben, és mi az, ami nem. Akkor is, ha te nem _hiszel_ benne. (A hitnek nincs szerepe a tudományban, de ez már egy másik beszélgetés témája lehetne, de nem lesz.)

A tény az tény, hogy amit a tükörben látsz és a valóság lehet extrém távol vannak egymástól. A testképzavarok nagy része ilyen. Szülés után sem ritka. Foglalkozni kell vele.

2020. nov. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
77%

Inkább meg azokat kellene pszichológushoz küldeni, akik szerint egy lógó mell, striás, ráncos has szép, es bemagyarázzák maguknak.


Továbbá azok is mehetnének, akik szerint a lelki szeretet elég a szexhez. Mert nyilván te is megkívánnál egy tejszagú, lógó mellű, csüngő hasú, undorító férfit, nem? A férfiaknakcnem az anyákra, hanem a nőkre áll fel.

2020. nov. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:
88%

#19 Ahogy te sem ismered a 11-es testét és te sem tudhatod, hogy valójában tökéletesen reálisan látja a testét vagy túloz. Bőven elég, hogy SZÁMÁRA visszataszító, amit lát. Márpedig terhesség és szülés után erősen meg tud változni egy nő teste és az esetek döntő többségében bizony nem jó irányba, úgyhogy bőven elegendő az, hogy az egykori lapos hasa most tele van striával vagy az egykori feszes melle most lóg.

Már ez az 1-2 változás elegendő arra, hogy elkeseredve érezze magát és ezek olyan dolgok, amiken nem fogsz tudni segíteni diétával. Attól a megnyúlt bőröd nem fog újra feszessé válni!


"Nem én magyarázok bele dolgokat, hanem te. Tök ismeretlenül."


Bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű. Te vagy az, aki kapásból megvétóztad azt, amit érez a 11-es és amit lát a tükörben, mert neki biztosan pszichológusra van szüksége. Ráadásul olyanokat hallucináltál, amiket egy árva szóval nem mondott szerencsétlen, pl hogy értéktelen. Nem mondta, hogy értéktelennek érzi magát, azt mondja csúnya lett a teste, amit nem igazán tud elfogadni, érthető okokból.

A 14-es kommentjében pedig éppen utalást is tett a lógó mellre és püffedt hasra, nem hinném, hogy ez is véletlen lenne, különben minek írná. Valószínűleg ez a problémája.


Lehet itt jönni, hogy a pszichológus majd tudja helyetted is, mi az érték a te életedben, de tetszik, nem tetszik, az hogy hogyan nézünk ki és milyen a testünk, igenis sokat nyom a latba és bocsáss meg, de van, akinek ez is egy érték az életében. Miért kéne ezt kényszeresen megváltoztatni? Aki alapból hiúbb típus, akinek alapjáraton fontos és hangsúlyos pont a teste, azt érthető módon zavarni fogja, ha ez megváltozik a szülés után. Igen, ezt vállalta, attól még joga van így érezni anélkül, hogy bárki orvoshoz akarná zavarni.


Az, hogy én nem hiszek a pszichológusban, annak oka van, nem is kevés, szóval ne forgasd ki, amit írtam! Bőven van saját tapasztalat és barátok/ismerősök/rokonok általi közvetlen közeli tapasztalat. Nem a hasamra ütöttem és azt mondtam nem hiszek bennük, hanem van okom rá, hogy ezt mondjam. De nyilván a tapasztalataim és a barátaim/rokonaim tapasztalatai sem valósak. Hisz itt mindenki hülye, csak te vagy helikopter.. :)

2020. nov. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!