Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Lányok! Nektek mi a kedvenc...

Lányok! Nektek mi a kedvenc parfümötök?

Figyelt kérdés
Le tudnátok valahogy írni az illatát? Vagy hogy mik az összetevők, hogy úgy nagyjából tudjam milyen illatra kell számítani.

2021. jan. 5. 23:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Kamilla teás zsebkendővel szoktam áttörölni a hónaljamat, mivel annak szeretem az illatát. A parfümöké csavarja az orrom, nem bírom őket.
2021. jan. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Nekem ez a kedvencem mert édes, de mégsem olyan bodito hanyinger kelto mint a legtobb edes parfum (szeder, jazmin, szantalfa) [link] nyilvan tartossag szempontjabol nem all epp a helyzet magaslatan de jobb minosegu parfumot meg nem talaltam olyan illattal ami ennel jobban izlene.
2021. jan. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Én általában az édes parfümöket szeretem, de vannak olyan parfümjeim is amik teljesen az ellentétei az édeseknek.

Pl az egyik édes parfümöm a piros Armani Si. Vagy a fekete Salvatore Ferragamo. Imádom a Shiseido Zen-t is.

2021. jan. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
En a fuszereseket szeretem. Huvos idoben nagyon jo az orromnak. :D
2021. jan. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem a Dior Poison már időtlen idők óta.
2021. jan. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz mindenkinek :) Köszönöm az eddigieket, jöhetnek még
2021. jan. 6. 12:09
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
#1: A hónaljra NEM parfüm kell, hanem DEZODOR. Ez hozzátartozik az alap higiéniához. Ha illatot fújsz magadra ott, az még nem nyomja el a szagokat, nem gátolja az izzadást.
2021. jan. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
Ha pedig “zsebkendővel”, vagy bármilyen nedves törlőkendővel áttörlöd, az is édeskevés.
2021. jan. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
#7: Igaz, pontatlanul fogalmaztam. Parfümöket egyáltalán nem bírom, ahogy a spray-s dezodorokat sem (a golyóstól meg ragadok valamiért), ezért csinálom azt amit. Az áttörlés pedig bőven elég. Igaz, ehhez kellett úgy 3 hónap szünet. Előtte dezodoroztam én is, mivel kellett is, mert volt egy testszagom. Amiután abbahagytam, el kezdett ez a testszag elmenni, 3 hónap múlva már egyáltalán nem is volt. Most is inkább csak a higiénia miatt törlöm meg, nem azért mert büdös lenne.
2021. jan. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a pézsmás parfümöket nagyon szeretem, ezeket tartom a legszexibbnek magamon.

A kesernyés, savanyú vagy tisztán virágos illatok nagyon nem az én világom.

Sokkal inkább preferálom a fűszeresebb, keleties illatokat, emellett az édes dolgokat némi gyümölcsösséggel.

Inzulinrezisztens vagyok, nem fogyaszthatok klasszikus értelemben vett édességeket. Nagyon sokan írták máshol, hogy idegenkednek attól, hogy direktben csoki, karamell vagy mályvacukor illatú legyen a bőrük. De talán pont azért, mert nem fogyaszthatom őket, én legalább élvezem, hogy ilyen formában büntetlenül érezhetem az illatukat.

A gourmand illatkategóriához érteni kell, hogy ne valami egydimenziós “gyereklötty” legyen, hanem nőies és kellemes. Olyan édes illat, aminek mélysége is van.

Szinte minden kedvencnek titulált illatomban van málna, bogyós gyümölcsök, vanília, édesebb citrusok, mályvacukor, karamell, fás jegyek és pézsma.


Tudom, hogy a La Vie Est Belle már mindenkinek a könyökén jön, ki, de szerintem rajtam teljesen más arcát mutatja, mint a legtöbb emberen. Mindenki azt mondja, hogy ez egy nagyon édes illat, nos én egyáltalán nem tartom annak. Abszolút semleges az édesség-skálája, ellenben magamon fűszeresnek, tömjénesnek és egy kicsit “fenyősnek” érzem. Tini korom óta ez az egyik kedvenc illatom, nem tudom megunni, hiába nagy a hype, nem emiatt szeretem.

A Gucci Guilty-t és a Black Opiumot is szeretem.

Nagyon tetszenek a Guerlain illatok is, főleg a Mon Guerlain, Mon Guerlain Bloom Of Rose, Le Petite Robe Noire Intense, Black Perfecto.

Niche kategóriából az Amouage Blossom Love csodálatos, nagyon különleges, cseresznyevirágos, mégis fűszeres és testes, különleges illat, viszont abból még csak mintám van, annyira drága. Majd egyszer talán meglépem. 😅

Ami még niche, de megfizethetőbb kategória, azok a Montale parfümök. Ezeket is nagyon szeretem, mert brutálisan tartósak. A kedvenceim a Sensual Instict, Intense Café és a Chocolate Greedy. Az utóbbinak egy az egyben Nutella illata van (tényleg 😄).

Celebparfümök közül az Ariana Grande illatokat tudom meleg szívvel ajánlani, különösen a Arit, a Cloud-ot és a Sweet Like Candy-t. A többi... személyes ízlés kérdése.

2021. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!