Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Piercing élmények?

Piercing élmények?

Figyelt kérdés

Milyen fajta piercing?

Megbántad hogy megcsináltattad?

Még csak tervben van hogy szeretnék egy piercinget, nekem az Industrial az ami nagyon megfogott.

Amitől kicsit félek az a fertőződés.

Nektek fertőződött már el piercing?



2021. jan. 7. 00:23
 1/5 ReGina... ***** válasza:
48%

Nekem egy helixem van, most volt a napokban 4 hónapos.

Szúratni kell mindenképen. Nekem a szúrás nem fajt, viszont előtte le volt fújva lidokainnal.

A gyógyulási rész már macerásabb és fájdalmasabb is, de egyáltalán nem bántam meg, sőt még akarok majd mást is.


Porcos pc.k gyógyulási ideje akár 1-2 év is lehet, átlagosan minimum fél év. Nem szabad azon az oldalon aludni addig, és vigyazni kell rá, nehogy megrántás stb.


Kezelni kell amit a legtöbben ajánlanak rá az az octinosept de hallottam már dermazin, tetrán, betadin, teafaolaj, aloeverás termékek, sós vizes oldat, kammilás oldatokról is.

Ha vadhús kezd nőni rá, begyullad akkor hidrogén peroxid segít eltüntetni. Szokták mondani a gyógyszertárakban kapható alkoholt is, de az nagyon szárítja is ami nem jó.


Ha jó minőségű az ékszer, ami a legjobb esetben titán, de lehet orvosi fém is, illetve meg van a fülednek az anatómiája ahhoz, hogy egy instruált tudj hordani, illetve kezeled is rendesen, es jó piercingeshez mész nem lesz gond.


21/L

2021. jan. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1#

Porcba es cimpaba es szurattam, mindkettovel kivartam a kb 1,5 evet, de olyan szinten fajt (folyamatos fertotlenites ellenere is), hogy muszaj voltam megszabadulni toluk. :( Mar az egesz fulem fajt tole, egesz nap.

Kulonbozo szalonokban szurattam oket pedig.

2021. jan. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A helixemet magamnak szúrtam, 8 éve van meg, nincs vele gondom. Az orromban is van egy, azt egy évvel később szúrtam, egy ezüstözött ékszer van benne. Ezt a kettőt nem bántam meg, de 15 évesen szúrattam egy szemöldökpiercinget, aminek sajnos a mai napig látszik a nyoma, akkor nem olyan észrevehető, ha rendesen kisminkelem a szemöldököm. A köldökömben is volt, de egy operáció miatt ki kellett vennem, és azóta sem tettem vissza (7 éve)
2021. jan. 7. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:

Van sima upper lobe, helix és 2 tragus, az industrialom sajnos kilökődött, annak a belső lyuka van meg karikával, az talán egyfajta helixnek számíthat, nem tudom.

Egyiket sem bántam meg, még az indut sem, imádtam azt az egy évet amíg megvolt :D de a tragusok a kedvenceim.

Soha egyik sem fertőzött el, az indu hosszasan gyógyul de ha rendesen kezeli az ember, akkor nem gyullad be csak simán fáj :D

2021. jan. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Orromba szurattam egy karikát, lassan egy éve. Egyáltalán nem bántam meg, olyan, mintha mindig ott lett volna. Most egy helixet tervezek.

A kulcs a jó piercer, és a helyes útókezelés. Ha profi szúrja, jó minőségű ékszerrel, akkor nem lesz gond. Fájni valamennyire így is fog, de egyszer kell kibírni.

Kezelésre Octaniseptet javaslok, én is azzal kezeltem. Azért, mert nem alkoholos, nem csíp, nem szárít, de jól fertőtlenít. Nekem kb két hónap kellett, hogy teljesen rendben legyen, az industrial kicsit más, az elég sokáig gyógyul, porcba van, egyből kettő szúrás.

Szerintem ha tetszik, csináltasd meg nyugodtan, csak vigyázz rá.

2021. jan. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!