Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért kérnek nők tanácsot...

Miért kérnek nők tanácsot semmit érő influencerektől?

Figyelt kérdés
Egy O.Dóra nevű lány oldalán láttam h mindenféléről kérdezgetik " milyen szépségápolási szereket használ,mit eszik, hol vásárol ruhát stb" most komolyan van olyan aki csak azért vásárol dolgokat mert ez a lány is azt használja??? Aki amúgy senki,csak van egy sokkal idősebb férje aki pénzes. Komolyan van nő aki nem tudja magától h hogyan legyen szebb és arra szorul h másokat kérdezgessen? A neten minden fennt van,mindenről lehet informálódni,kozmetikusnál ésnfodrásználnis,de attól h ennek a Dórinak v.mi bevált nem biztos h másnak is,vagy azért mert én u.azt a rúzst használom mint ő,még nem fogok hasonlítani rá kicsit sem. Vagy azt gondolják h akkor olyanok lesznek mint ő??

2021. jan. 15. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Azért, mert pl egy matt rúzsnál akkor derül ki hogy jó-e, ha fent van már az emberen egész nap, és a helyén marad. Na most ugye ehhez meg kell venni. És a gazdag O.Dórának van pénze megvenni sorban 19 márka rúzsait, de egy átlag Kati nem fog találomra megvenni egy 5000 forintos rúzst, ami vagy jó vagy nem.

Azzal jó esetben mindenki tisztában van, hogy a szájformája nem lesz olyan mint az influencernek csak egy rúzstól.

2021. jan. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyébként szoktál olvasni ebben a kategóriában? Vagy autósban, babásban, ételesben, művészetisben?


Ott is tanácsot kéregetnek. Csak ott Nevenincs felhasználó ad tanácsot a Névtelen Kérdezőnek.


Most mennyivel irritálóbb, ha egy névvel és arccal mutatkozó embertől kérnek tanácsot az animés profilképpel rendelkező, számsoros angol nevű felhasználók?

2021. jan. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Inkább arra vonatkozik a kérdés h egyeseknek ilyen fontos bizonyos influencer személye,mégha nem konkrétan nrmis tesz semmit csak szép. És le akarják másolni hátha hasonlíthatnak rá? Van egy oldal a krémmánia,ahol mindenről van tapasztalat,vélemény azt én is olvasom mert nekek mindegy ki irja a vélemény,lényeg h leírja a tapasztalatát. De hogy konkrétan egy valakiért így rajongani,kérdezgeti személyes dolgokról hátha olyan lehetek,szerintem szomorú.
2021. jan. 15. 15:34
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Igen, van az a réteg, aki csak azért vesz meg valamit, mert xy influencernél látta, és ő is olyat akar. Vagy azért veszi meg, mert ő is olyan akar lenni. Ők a könnyen befolyásolható emberek, akiknek a reklámok szólnak.
2021. jan. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem szomorú. Vannak olyan influencerek, akiknek én is jobban adok a véleményére, mert - bármily meglepő - véleményalkotásra, tesztelésre, kritikára sem képes akárki. Lehet látni, hogy sokan csak annyit tudnak elmondani, hogy valami jó vagy rossz / tetszik nem tetszik... valaki mindent jónak, szupernek, varázslatosnak állít be, pláne szponzor termékeknél.... valaki szimplán nem hiteles az adott témában..... Viszont van olyan, aki tényleg őszintén elmondja a véleményét, bemutatja az általa használt terméket, elmondja a tapasztalatait, hosszabb távon teszteli stb., ami szerintem egy jó kiindulópont és adott esetben segíthet a döntésemben, hogy mégis mit válasszak és vegyek meg. Ugyanúgy szerintem azzal sincsen semmi gond, ha valaki kérdez. Én meg szoktam kérdezni akár idegenektől is, hogy honnan van a mit tudjam én táskája, ha megtetszik és éppen olyat keresek. Én azt gondolom, hogy a legritkább esetben van szó rajongásról, utánzásról és majmolásról.
2021. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem új jelenség. ezer éve így működik a reklám ipar. az ismerős ajánlása mindig erősebb, mint a névtelen ajánlás. persze neked lehet, hogy tök mindegy, hogy ismeretlen, névtelen alakok mondanak valamit egy anonim fórumon - nem véletlen, hogy egy csomó cég rengeteg alkalmazottat alkalmaz azért, hogy az ilyen fórumokon "ingyen" reklámot csináljon a termékeinek, hiszen anonim kommentelésnél nincs egyszerűbb lehetőség a cégek számára.

a legtöbb embernek viszont sokkal többet számít egy anonim véleménynél, amit egy személyes ismerős, vagy egy olyan ember mond, akit nem csak ő ismer, hanem sokkan ismernek.


az összes divat márka (meg minden más cég is) azért használ szép modelleket, sok esetben ismert embereket is, mert az ő szépségükre, ismertségükre akarnak az emberek hasonlítani és tudat alatt úgy érzi az ember, hogy ha ugyanazt megveszi, amit sikerül hozzá kötni, akkor a termékkel együtt a hírességhez társított egyéb tulajdonságokat is megszerezheti, mint szépség, fiatalság, sportosság, elegancia, népszerűség, menőség, befolyás, vagyon, stb.


az influencer jelenség ugyanez kicsiben. az influencerek kiemelkednek a névtelenségből, saját követőik körében valamennyire sztárrá válnak, ugyanakkor megközelíthetőbbek is, mint az igazi nagy, elérhetetlen sztárok. lehet tőlük kérdezni és még válaszolnak is, emiatt személyesebb a kapcsolat velük, mint a világsztárokkal. kicsit olyan, mintha egy nagy sztár a szomszédod lenne. egyszerre működik az emberek tudatában sztárként, hiszen sokan mások is ismerik, meg szomszéd/személyes ismerősként is. a reklámban meg mindkettő erős közvetítő, így az influencerek reklám értéke nagyon erős. nyilván azok körében, akik követik, kedvelik, akiknek fontos. ha te nem kedveled/értékeled az illetőt, akkor nem fogsz rá így tekinteni. de mások véleményét ez ettől még nem fogja megváltoztatni, ahogy az influencer marketing működését sem.

2021. jan. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tök érdekes ennek a pszichológiája amúgy,hogy kire és miért hatnak az ilyesmik. Persze értem h reklám,mert onnan tudjuk meg egy termékről,h létezik. De hogy annyira kedveljek v.kit h azért vegyem meg,ezt nem tudom elképzelni. Sőt van aki annyira ellenszenves,h inkább megveszem teljes áron minthogy az ő kuponkódját használjam.
2021. jan. 20. 12:47
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Mert te normálisan gondolkodsz, nem vagy befolyásolható. Ők viszont igen.
2021. jan. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

mindenkire hatnak, csak eltérő mértékben és módon. amiben te annyira tudatos vagy, hogy így meg tudod magadnak fogalmazni, hogy azért nem, vagy nem az ő kódjával veszed meg, mert utálod őt, abban nyilván rád kevésbé, vagy ellentétesen hatnak. viszont, ha belőled ennyire erős ellenérzést vált ki, akkor másból miért ne tudna hasonlóan erős kötődést, vonzalmat kiváltani?


én azt nem értem, hogy ha ő számodra ennyire ellenszenves, akkor miért foglalkozol vele, miért nézed, miért követed? én is tudok néhány olyan influencerről, akinek nem szimpatizálok a működésével, de én egyszerűen kiszűröm őket a látókörömből és foglamam sincs, hogy mit és hogyan csinálnak, mert amit láttam belőlük, az alapján nem érdekelnek és ezek után egyáltalán nem foglalkozom velük. ha szembejönnek, akkor se nézem meg őket, nem beszélek róluk, nem bosszantom magam rajtuk.

az ilyenek helyett azzal töltöm az időmet, ami érdekel, amit értékelek, ammi feltölt energiával és amitől gazdagodik az életem, nem elvon tőlem időt, energiát és pozitív hozzáállást...

2021. jan. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem követem csak többször feldobta igy egyszer átlapoztam. Ő pont nem ellenszenves csak nem értem h miért vannak érte oda igy h kb azt is megkérdezik h milyemnwc papírt használ. Az aki ellenszenves nagyon arra rá sem nézek.csak mivel kb minden második ruhawebshopon ott van mint modell felidegesít,mert azokat az oldalakat a ruhák miatt nézem,de arra h ő mit tud amiért ennyien követik nem jöttem rá. /H.Viki/
2021. jan. 20. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!