Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ugye már nem "menő" a csontsov...

Ugye már nem "menő" a csontsoványság?

Figyelt kérdés

Egyre inkább látom, hogy nem annyira sovány lányokat/nőket látni az utcán. Sokkal több a normális testalkatú, és ennek jobban örülök. Nem tudom miért volt divat az anorexiás kinézet. :)

Valakinek olyan alapból az alkata, azzal nincsen baj, és lehet ő is szép ne értsetek félre.

Csak azt nem szerettem, mikor direkt szenvedtek a lányok/nők, hogy nem ettek semmit stb.


Szerintem sokkal szebb ha kicsit izmos, normális testalkatú egy lány és egészségesen néz ki.

Persze a legfontosabb, hogy jól érezze magát a bőrében. Az a legszebb.


Nektek mi a véleményetek a testalkatokról?



2021. márc. 12. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Én részemről azt sem szeretem ha izmos, inkább azt ha olyan igazi kis husis, és van mit fogni rajta. Az se gond ha van egy kis túlsúly, ha egyenletesen oszlik el rajta. F
2021. márc. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze én sem férfias izmosságra gondoltam azért :) Hanem esztétikusan.
2021. márc. 12. 16:12
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
A férfias izmosság az teljes mértékben kizáró ok részemről. Egy nő legyen nőies. #1
2021. márc. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Másnak meg egyáltalán nem tetszik az izmosság. Nem kell ezt vadul hype-olni, ahogy szerintem semmilyen testalkatot sem, mert ahogy mondod, az a fontos, hogy az illető jól érezze magát. Az anorexia és a súlyos elhízás nyilván nem egészséges, de ezek azért extrém végletek, nem is látom, hogy éltetve lennének.
2021. márc. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Én is örülök, hogy már nem csak a heroinos alkatú modelleket nyomják előtérbe.

De azt hozzátenném, hogy rengeteg ember van, aki genetikailag ilyen alkatú, nem tehet róla, hogy ennyire sovány. Mindent megtenne, hogy pár kilót magára szedjen, de nem jön össze neki.

2021. márc. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én genetikailag vagyok ilyen vékony és nem akarok hízni mert furán érezném magamat testesebben, pluszban a ruháimat is alakítathatnam át vagy vehetnék újakat amit meg szintén nem szeretnék mert elég szép, különleges gyüjtemenyem van.

Amúgy én azon szoktam szörünylködni, hogy ez az átlagos testalkat (es most a magyar átlagra gondolok föleg) sok embernek a tespedéstől alakúl ki meg a sok vacak kajától. Én sok esetben elhanyagoltnak látom az ilyen embereket de nem akarok senki feje felett sem pálcát tőrni.

Persze azt jó látni, hogy sok a kerekebb idomokkal rendelkező modell és sokkal pozítívabb képet is festenek a kifutókon vagy a címlapokon viszont a ló másik oldalára sem kénne átesni. Az már nem oké ha valaki jóval a normál súlytartomány felett van és nem tesz semmit sem ellene. Ez hosszú tavon az illető egészségében tesz kárt.

Szóval a nagy body positiv gondolkodásnak ez a hátránya, hogy sokan mégjobban bele ragadnak ebbe a tespedésbe mert megerősítik abban őket, hogy az elhízottság okés. Hát szerintem meg nagyon nem az és nem az esztétikai dolgok miatt.

2021. márc. 13. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Most, hogy "menő" vagy sem, nekem tetszik a vékony alak. Mindig is az tetszett. Ezen én változtatni nem hiszem, hogy bármikor is tudnék, de nem is úgy néz ki, mint ami változni szeretne (meg miért is szeretnék?). Két lány közül alakra esetek többségében, általában a vékonyabb tetszik. A teltebb viszont kicsit sem tudja megmozgatni a fantáziám. Alapvetően sok olyan lány van, aki nekem tetszik, mondhatni alapból olyan, nehezen hízós fajta. A gond itt azokkal van, akik nem azok és ezért mindent elkövetnek, hogy egy általuk idealizált testképet elérjenek, amire lehet szinte esélyük sincs, aztán kialakul valamiféle evészavar. De mostanában pont ellenkezőjét is látom: "fogadd el magad" ideológiát. Amivel alapjáratok nem lenne ugyebár gond. Csak ezzel az a baj, hogy hosszú távú eredménye az elhanyagolás és általában elhízás. Vagy pedig alapból az! Most az egy dolog, hogy nekem nem tetszik, de magára is nézve számos betegség kockázatát megnöveli, ami lényegében orvosilag alátámasztott, igazolt. Úgy gondolom, hogy mindenképp egészséges, ha csak nagy vonalakban, de mindenki próbálja elérni az általa preferált jelen esetben testalkatot, de mondhatni bármi másra igaz, viszont tisztában kell lennünk önmagunkal és reális célokat kitűzni magunk elé. Most, hogy erre ki mennyire képes, az megint más kérdést vet fel, max azzal kompenzálhatja, ha nem próbálja olyan buzgón elérni.

Ami pedig másik probléma az a "body shaming", cikizni, kritizálni másik alakját, szó szerint megszégyeníteni. Ez vezethet evészavartól kezdve mindenféle mentális betegséghez. Komment szekciókban is ezek az emberek pedig rendszerint megjelennek. Ha vékony, akkor egyen már egy zsíros kenyeret, csörögnek a csontjai, ha dagadt, akkor disznó, fogyjon már, ha izmos, akkor pedig amiatt. Oly mindegy szinte, mindig akad olyan ember, aki ócsárolja, mert neki épp nem tetszik. Persze van, akiknél ezek szépen moderálva vannak, de mindenképp kellemetlen tud lenni. Interneten ugyebár ezt "egyszerű(bb)" kezelni, viszont ha valakit máshol, rendszerint fiatalon iskolában érik ezek, nap mint nap, abból nem lehet egyszerű kitörni. És én nem azt tartom igazán károsnak, amit a divat diktál idézőjelesnek, hanem ezeket az embereket. Végeredményben a pozitív és negatív visszacsatolások határozzák meg, hogy jelenleg miként érzed magad a bőrödben. Még ha magadnak annyira nem is tetszel, de sok a pozitív visszajelzés, akkor kissé elfogadóbb is vagy, esetleg meggyőznek. Csak ez fordítva is igaz és a negatív kritika valahogy mindig erősebb egyrészt, érzelmileg is jobban meghatja az embert, másrészt pedig ha valaki tetszik, nem feltétlen írják oda/mondják, hogy de szép vagy (persze vannak), viszont ha már nem tetszik, annál inkább...

Ízlésről pedig teljesen felesleges vitatkozni, hogy kinek mi tetszik, úgy sem megyünk vele semmire. Én mondhatom a magam igazát, más az övét, ezzel max a másik idejét húzzuk.

2021. márc. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!