Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért akkora divat ma a...

Miért akkora divat ma a "természetes szépség"?

Figyelt kérdés
Úgy értem, a "természetes szépség" csak adottság. Ha viszont egy nő ízlésesen sminkeli magát, akkor mégiscsak dolgozik azon, hogy jól nézzen ki. Vagy ha egy nő fitneszezik, hogy jó alakja legyen, azért is keményen megdolgozik. (Nyilván, ha már izmok látszanak rajta, mint egy férfin, az már túlzás, azzal én se értek egyet.) Szerintem még a szilikonmell is teljesen rendben van. Szeretem a természetes, kis melleket is, de ha egy nő jobban érzi magát szilikonnal, az miért baj?

2021. márc. 18. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Férfi vagy, ugye?

Persze, van akinek olyan szerencsés a genetikája, hogy semmit nem kell csinálnia és úgy is gyönyörű, de a természetes szépség fogalmába nem csak ez tartozik. Ide simán belefér minden, ami nem feltűnően mű. Vagyis azt is nevezik így, aki persze amúgy is szép, de tesz erőfeszítéseket, hogy kihozza magából a legjobbat. Odafigyel a bőrápolásra, az étkezésre, sportol, reggel is szán időt a külsejére, lehet még sminkel is, de csak enyhén, nem túl feltűnően, a haját is megcsinálja, de úgy, hogy azon ne látszódjon, hogy meg van csinálva, természetesnek tűnjön, mint aki alapból tökéletes hajjal szált ki az ágyból. Nem fogod tudni megmondani, hogy mégis mennyi időt és energiát tett abba, hogy úgy nézzen ki, ahogy, viszont mégis teljesen természetesnek tűnik.

2021. márc. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Mert a divat mindig úgy jön létre, hogy az embereknek elegük van az előzőből.


Mert a szépségen nem kell "dolgozni", mindenki szép valamilyen szinten, valaki szemében a leggyönyörűbb; nem adunk már a média és a szépségipar agymosó reklámaira, hogy ellopják a pénzünket.

Az egészségen és a tudáson kell dolgozni, meg az őszinteségen, hálán, kedvességen, azon, hogy kik vagyunk... Szóval ha valakinek a smink a hobbija, az csinálja nyugodtan, fejlessze magát abban, amitől úgy érzi, hogy él. De ha csak azért sminkel magára konkrétan egy másik arcot, mert anélkül a sírás kerülgeti a sajátjától, az rossz jel. Ha valaki a sporttól boldog, egészséges, az szerintem nyugodtan legyen akár izmos is, amíg nem azért csinálja, hogy mutogassa, mert nélküle az önértékelése alacsony.

A természetes szépséget az önazonos külsővel hoznám kapcsolatba.

És ha valaki egészséges, boldog és jó a személyisége, annak már a külseje is elragadó, még ráncokkal, szeplőkkel, meg striákkal együtt is.

2021. márc. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Ki mondta hogy baj? Nem vagyok a szépség ipar ellenes, szép a smink a felvart arc is tud gyönyörű lenni de valjuk be, hazugság és ezért nagyon károsan hat pl fiatal lányokra. Ők ezt fogják alapul venni.

Azért akkora divat mert minden médium nyomja az arcodba a "tökeletes nőt" akin soha nem nő szőr egy pattanása nem volt életében kisportolt nagyfenekű darásderekas hosszú lábú stb.

És emiatt sokan elfeledkeznek arról hogy az ember alapjáraton nem ilyen. Vannak bőrhibái akkor is lehet egészséges ha van egy kis pocak, furán álnak a fogai kevés haja van stb.

Tehát ez az elfogadásról szól. Úgy is szép vagy ha nem felelsz meg a reklámokban látott bomba nőnek és ezért nem kell önsanyargatnod, hajszolni egy olyan képet ami a saját adottságoddal nem megvalósítható. Pl az említett cici. Mint mondod is mindegy hogy kicsi nagy mű vagy akármilyen lehet szép.


Plusz nem igazán értem hogy jön a természetes szépséghez a sport meg a túl izmos nök. Egy kigyúrt nő is lehet full natúr attól hogy izmos.

Ami van azzal dolgozik és azt szereti, kihozza a legjobbat a testéből anélkül hogy töltetne kivetetne vagy akármi.

Talán az szól még a természetesség mellett hogy aki nem változtat magán hanem mint mondtam abból hozza ki a legtöbbet ami van,sokkal előbb mondom rá hogy egy magabiztos erős személyiség mint arra a személyre aki 2 órát készülődik reggel hogy emberek közé merjen menni. Persze ez is egy véglet. Az első bekezdésem szerintem jelentősebb.

2021. márc. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel az egésszel az a legnagyobb probléma, hogy bűntudatot keltenek azokban is, akiknek egyszerűen nem volt más választása.

Pl. ha egy nőnek rák miatt kell megcsináltatni a mellét, és azért nem “természetes”. Vagy ha egy balesetben, vagy utcai támadás során kiverik az összes fogadat... nyilván, a valódi csontnál értékesebb anyag nem létezik, de te mégis “hollywoody” műkoronákra kényszerülsz, mert nincs más választásod. Vagy ha eltörik az orrod, és valahogy orvosolni kell a problémát.

2021. márc. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Annyit hozzátennék, hogy azzal én se értek egyet, amikor egy nő már teljesen "műanyag". Az a másik véglet.
2021. márc. 19. 00:39
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

a termeszetes szepseg mindig is divat volt, de regen nem volt akkor jelentossege, mert nem amugysem tudtad magad teljesen atformalni plasztikai mutetekkel, eros sminkkel, belott hajjal stb. ma meg annyi ilyen ‘megcsinalt’ no szaladgal, hogy pont ezert eros a kontraszt es kap nagy figyelmet az, aki ezek nelkul is szep.


de termeszetes szepseg alatt nem azt ertjuk, aki nem sportol, nem sminkkel semmit es ugy nez ki csodasan, hanem azt, aki ezt izlesesen, nem tulzasba esve teszi, csak kiemeli az elonyos adottsagait es nem elfedi azokat.


mondjuk dukai reginat mar nem neveznem termeszetes szepsegnek, mert szarra van mutve es filterezve a feje, ezen kivul mindig van rajta egy tonna smink igy is, pedig nyilvan nem csunya no, regen sem volt az, de tulzasba vitte.

[link]



ez a modell pl. termeszetes szepseg, mert mutetek es sok smink nelkul is szep, termeszetes a haja, a stilusa. az osszkep is sokat szamit, hogy ezba lany olyan nagyon szep ‘szomszedlany’ kategoria, dukairol meg sut, hogy ilyen high-maintenance maca, akinek minden gondolata kb a kulseje korul forog. szerintem azert erezheto a kulonbseg.

[link]

2021. márc. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6: Hogy őszinte legyek, nekem egyikük sem tetszik. A két véglet. De rátapintottál a lényegre a második képpel. Na, pont ez a típus zavar engem. Vézna, lányos, mellesleg az arcvonásai se szépek, a szemei meg több, mint furcsák. De nem is zavarna annyira az ilyen típus, ha most nem ez lenne divatban. Mintha a férfiak (fiúk?) megragadtak volna a tinikorukban, és nem lennének képesek értékelni egy nőt.
2021. márc. 19. 11:50
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

hat mivel a linkelt lany egy igen keresett topmodell, ezert vekony, valoban. most hirteleno jutott eszembe, azt elfgadom, hogy neked nem az eseted, de azert objektiv szemmel nezve, nem egy csunya lany, szepek a vonasai, szabalyos az arc es termeszetes.


de neked akkor ki az igazi no? aki szep, de nem mu es nem kislanyos? linkelj valakit.

2021. márc. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8: Épp az arccal van a legnagyobb bajom. Szögletes, a szemei üresek, és arcán semmi különleges nincs. Tucatlány.


Régebben ő számított keresett modellnek:


[link]

[link]


Az első képen az arca látható. Nőies, szép ajkak, és van rajta egy szemölcs, ami "hiba", és mégsem zavaró, inkább még egyedibbé teszi. A második képen pedig látszik, hogy megdolgozott az alakjáért.

2021. márc. 19. 12:24
 10/11 anonim ***** válasza:

valoban, o egy nagyon szep no, ezzel egyet is ertek, de szerintem az ilyen tipusu noideal egyaltalan nem ment ki a divatbol, mert klasszikus.


egyebkent van egy lanya is, vicces, hogy elsore pont ot akartam linkelni a modell csaj helyett.

[link]

2021. márc. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!