Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a szőrtelení...

Mi a véleményetek a szőrtelenítő krémekről? Illetve a hideg gyantáról?

Figyelt kérdés

Lányommal lassan 1 éve járunk gyantázni, hón-alj, bajuszt szedték, a lábát nem szerette volna, most sem szeretné.

Nagyon nem szereti, hogy rá kell ragasztani a szőrére, majd lerántani, és nem szereti, hogy annyira fájdalmas néha.

Mondta, hogy próbáljuk ki a szőrtelenítő krémet, viszont én azt olvastam, hogy tele van kemikáliákkal, valamint ugyanazt csinálja mint a borotva.

Ajánlanátok a szőrtelenítő krémet? Valamint a hideg gyanta nem fáj annyira?

Én még nem próbáltam ki az ilyesmiket, csak kozmetikusi gyanta, valamint azokat a csíkokat amiket melegítgetni kell.

Normális válaszokat szeretnék kérni, nem pofázást.

Köszönöm


2021. ápr. 8. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A szőrtelenítő krémben tényleg kemikáliák vannak, amik tulajdonképpen leoldák a szőrt, de nem tart sokáig, kb mint a borotválás. A hideggyanta pedig ugyanúgy fáj és ugyanúgy a szőrre kell ráragasztani. Cukorgyanta valamivel jobb, esetleg próbáljátok ki azt. Lehet otthon is (akár otthon készítettet, de boltban is kapható) és kozmetikusok is csinálják.
2021. ápr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én úgy értettem azt, hogy úgyanazt csinálja mint a borotva, hogy lecsapja a tetejét.

De köszönöm a plusz infót. Kiment a fejemből, hogy ezt megkérdezzem.

Ha szőrtelenítő krémmel szőrtelenítjük pl. A hón alját, akkor az vastagan nő vissza mint borotválás esetén? Valamint előjöhetnek benőtt szőrszálak?

2021. ápr. 8. 14:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szereti a gyantát, és nem akartok kemikáliákat, ami egyébként szárítja a bőrt, nem lenne opció egy epilátor? Eleinte nem kényelmes, de lábon ki lehet bírni, és a bőr hozzá fog szokni. Idővel gyengülnek is a szőrszálak.
2021. ápr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy én használtam. Szinte minden szál be volt nőve, és vannak anyajegy szerű sebek évek óta a benőtt szálak miatt
2021. ápr. 8. 14:52
 5/8 anonim ***** válasza:
A szőrtelenítőkrém is csak a kint lévő részt szedi le, az egész szőrszálat nem tudja "kioldani", emiatt pont olyan utána, mint borotvával. Gyorsan visszanő és vastagabbnak is fog látszani. Azt nem tudom, hogy ez után lehetnek-e benőtt szőrszálak, én arra tippelnék, hogy ezzel lehet nem, de nekem nem sok tapasztalatom van vele, csak párszor próbáltam. Az én bőröm nem igazán bírta, pedig direkt érzékeny bőrre valót vettem.
2021. ápr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A benőtt szálak ellen jó a radírozás, azzal nem próbálkoztál?
2021. ápr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A szőrtelenítő is ugyanolyan mint a borotva, pár napig tart. Én nem használnám mert tele van vegyi anyaggal, irritációt is okozhat, bőrszárazságot.

A hideg gyanta is ugyanúgy fájdalmas. A cukorgyanta kevésbé, de egyik gyantazo módszer sem lesz teljesen fájdalommentes.

A benőtt szőr szálak ellen jó a testradír.

2021. ápr. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem például érzékeny a bőröm és hiába a leírás alapján csináltam "megégette" a szőrtelenítő krém és ráadásul másnapra már kezdett vissza nőlni. Számomra vagy cukor gyanta, vagy sima patronos ami be jött. Még esetleg kipróbálhatjátok az ipl villanófényes szőrtelenítőt. Igaz kicsit zsebbe nyúlós, de sógornőm nagyon dicséri.

Lehet hülyeség és csak be beszélem magamnak, de ha holdfogyatkozáskor gyantázok illetve a ciklus első felében, nekem nem fáj annyira. Mensi előtti napokban brutálisan fáj, azokat érdemes elkerülni.

2021. ápr. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!