Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ilyen egyszerű lenne a megoldás?

Ilyen egyszerű lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, ebben a 1,5 évben itthon voltam, online oktatáson. Azt vettem észre, hogy eleinte nehéz volt "békén hagynom magamat", de azóta természetesen szépültem, mások azt mondják, hogy inkabb csak jobban el tudom fogadni amilyen vagyok.

Nem vettem új sminkeket, nem sminkelem magam, és nem is vagyok azóta pattanásos. Régen míg be kellett járni egyetemre, mindig nagy nyomás volt rajtam, a legkisebb bőrhiba miatt is totál sminkbe jártam be, emiatt kezdődött az ördögi kör, hogy még jobban kipattogtam. Azóta nem költök sminkre, és nagyon bőrápolási termékre sem, mégis egész szép bőröm van, és nem akadok ki, ha smink nélkül látnak, vagy le szaladok a boltba, ahogy vagyok.

Hajamat sem festegetem gyakran, igyekszem lenöveszteni, nagyon motivált vagyok, már jócskán látszik az eredeti szín. Eddig telibe szőke voltam, mert nem tetszett az eredeti szökés barna, de annyi macera van az ápolással, hogy tényleg szép legyen, hogy belefáradtam. Ezért a lenövést kihagyva még festem, mert a sárga haj látványától sajog a lelkem, a lila samponok meg nem jók rá, de általában nem szárítom, nem vasalom, jön a babahajam, és enyhén hullámos természetesen.

A szemöldöm és szempillám is kinőtt szépen, mióta nem erőszakolom őket, hogy szépnek és nagynak látszódjanak, körmöshöz sem járok, és azóta nem hiányzik, hogy ott ücsörögjem el az időmet, és havi majdnem 10 ezrem erre költsem.

Ruhát sem nagyon vettem, csak ami szükséges volt, sőt kiválogattam őket, ami azért nagy szó, mert régen hobbi szinten vásároltam, gyűjtöttem a ruháimat. És valahogy azt érzem mégis, hogy boldog vagyok, nem vagyok egy sz.r darab, mint anno mikor emberek közt jártam mindennap, és ott volt a nyomás, hogy ez kell, az kell, én is el akarok járni ide-oda, kipróbálom az új trendet, kuporgatom a kis pénzem, havi hóbortokra, most nem azt mondom, hogy az a pénz nem megy el másra, de hasznosabbnak érzem amikre mostanában költök.

Akkor eszek amikor akarok, van időm magamra, csak úgy leszoktam ülni gondolkodni, pihenni, nem zavar, hogy nem csinálok semmit, tetszik ami most van.

Viszont nagyon félek, hogy amint visszakerülök a mókuskerékbe minden dől, ami most felépült. Ki hogy van ezzel a karanténosdival, online tanulók? Várjátok hogy visszamehessetek a suliba? Én őszintén annyira nem.

Dolgozó nők, akik bejártok dolgozni, nem érzitek a nyomást, hogy mindig jobbnak kell lenni, nem vagytok elég jók?



2021. jún. 10. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Nem, mert nem másokhoz hasonlítgatom magam.

Egyébként ezt a kérdést egy mondattal is le tudtad volna írni, nem kellett volna az a hosszú önfényező elbeszélés előtte, mert nem releváns.

2021. jún. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Leírtam mitől lettem boldog, mióta itthon vagyok, nem tartom nagy bűnnek.
2021. jún. 10. 15:33
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Ha téged ez boldogít, de a kérdés szempontjából nem lett volna lényeges. De betudom annak, hogy magányos vagy és kell vki akinek vagy egy hely ahol elmeséled.

Viszont örülök akkor, hogy pozitív irányba fordult az életed, csak így tovább.

2021. jún. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, szép napot! 🙂
2021. jún. 10. 15:44
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Attól hogy sokat vagyok itthon, én nem foglalkoztam kevesebbet magammal.

Ugyanúgy megvan a napi bőrápolás rutinom, most voltam fodrásznál, a körmöm magamnak szoktam megcsinálni 4 hetente, ruhát én sem vettem már régóta de most tervezem, mert semmi ruhám nincsen. Elkezdtem itthon edzeni és oda figyelek arra hogy egészségesebben étkezzek.

Sose gondoltam azt magamról, hogy nem vagyok elég jó. Én azért szépítkezek, csinosítom magam hogy magamnak megfeleljek.

2021. jún. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az edzés, egészséges étkezés tök jó, én még mostanában meditálok. Régebb óta jógázok hébe-hóba, ahogy volt időm rá, de valahogy most élem meg igazából miről szól.
2021. jún. 10. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!