Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Automata vagy kvarc?

Automata vagy kvarc?

Figyelt kérdés

Szeretnék a közeljövőben vásárolni egy karórát, viszont nem tudom, hogy milyen legyen.

Pro és kontra érvek érdekelnének, mások tapasztalatai érdekelnének.

Világ életemben a pilóta órák, a bőrszíjas kronográfok tetszettek, mindig is ebből a típusból voltak óráim. Jelenleg is ilyen van, egy Casio Edifice.

Viszont egy ideje nagyon tetszenek a búvár modellek (a Rolexnek sikerült meginfluencerkedni). Nyilván nem Submariner, de valami hasonló búvár jöhetne szóba. Azonban kicsit félek az automatától, főként a szerviz miatt, hogy azt hol lehetne megejteni, ahol tisztességes munkát is végeznek. Valamint nem tudom mennyire kényesek, mennyire nagyon kell rájuk vigyázni. Hozzáteszem, hogy nem pesti vagyok, elég messze is lenne csak a szervizert felmenni.

A kvarcokkal viszont az a bajom, hogy egy normális márka-modell, ami tetszene is 100k fölött van, és akárhogy is nézzük, akkor is egy elemes óra, sok esetben olcsó szerkezettel, hiába a márka meg a külcsín. A kronográfokat pedig már unom is kicsit, így jobb lenne valami dizájn váltás.

Mik a tapasztalatok az automatakkal, esetleg hogyan vélekedtek a 100 ezer környéki kvarcokról?



2021. júl. 5. 11:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Amig a gyk-n kell kerdezned errol azaz nem vagy nagy ora-megszallott (ebben nincs abszolut semmi rosszallas), javasolnam, hogy keruld a mechanikus orakat, oncelu, bonyolult szerkezetek (azert leteznek meg mindig, mert sokan szeretik, hogy kezzel osszerakott bonyolult szerkezettel oldottak meg), amik neked abszolut semmi elonyt nem nyujtanak, feleslegesen dragak, viszonylag pontatlanok, torodni kell veluk.
2021. júl. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Az nem számít, hogy pár másodperccel késik/siet. Ha állítgatni kell őket, az sem gond, szeretem az órákat.

Azért tettem fel itt a kérdést, mert most ráértem ide írni, valamint a gyakorival vagyok megszokva, nem más fórumokkal.

2021. júl. 5. 11:20
 3/21 anonim ***** válasza:

Milyen márka érdekel?

Mennyi pénzed van rá?

Milyen az életmódod?


Alapban, napi viseletre, ÉN, kvarcot javaslok.


Szervíz, nos egy automata, 5 évenkénti szervízdíja, 30-tól indul a 150+ -ig.

Kvarc, nos normális helyen az 20+, hiszen ugye ilyenkor elem csere, bemérés, tömítés csere, nyomáspróba,...

2021. júl. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Automatából Steinhart, kvarcból a Zeppelin az ami bejön.


Az életmódom. A felső tízezerhez nem tartozom, milliós bevételem sincs havonta, de úgy gondolom, hogy egy 150-170 ezres órához nem is kell valakinek előkelő, menő társaságban mozognia, hogy megengedhesse.

Autóm van, munkahelyem van, ennyit össze tudtam spórolni, tekintve, hogy nem járok utazni, bulizni, nem cigizek stb.

Az óra pedig mindennapi viseletre kellene sima farmer-póló kombóhoz, néha ing mellé, de nem öltönyhöz.

2021. júl. 5. 12:34
 5/21 anonim ***** válasza:

Az "életmód" dolgot félreértetted.

Arra akartam rákérdezni, hogy mennyit mozogsz nap közben. Ugyanis az automata órák, olyan embereknél akik sokat ülnek, azaz nem mozognak, az automata nem húzza fel magát.

2021. júl. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Aaah bocsi, félreértettem.

Hát, számítógép előtt dolgozok jórészt, vagy vezetek, de azért mozgok eleget is. Nem egy irodában ülök egész nap, ahol 5 percre állok fel óránként.

2021. júl. 5. 13:29
 7/21 A kérdező kommentje:

Esetleg még a Casio Edifice Toro Rosso limited edition órákat néztem.

Szépnek szépek, viszont jobban megnézve kicsit olyan jellegtelenek, nagyon modern kialakításúak.

2021. júl. 5. 15:35
 8/21 anonim ***** válasza:

[link]


Ennyi, ne keress tovább!

2021. júl. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Keress olyan boltot, ahol vannak használt svájci órák, nagyobb választékban is akár. Pestioras.hu vagy 10ora10.com illetve még van egy másik, aminek nem jut eszembe a címe!
2021. júl. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

9.-re.


NE keressen!


Napi hordásra felesleges az antik. Ráadásul zsákbamacska a használt.

2021. júl. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!