Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Piros duzzadt helix piercing?

Piros duzzadt helix piercing?

Figyelt kérdés

Még csak 4 napja szurattam egy helix és egy daith piercinget a fülembe. Azt hittem a daith el több bajom lesz, bár még lehet xd.

De eddig semmi bajom nem volt egyikkel sem csak egy minimálisan vérzett a daith de ez gondolom normális. Viszont mára piros lett a helix körül egy picit be van dagadva és fáj, érintése meg még jobban. (Gondoltam arra hogy elaludtam vagy hogy tegnap este voltam futni és nem esett neki jól az izzadság. Ha ez a gond mit csináljak hogy tudjak menni futni? )

Napi 3x sós vizes borogatással kezelem amit a PC s ajánlott. Ezen felül használtam bioptron lámpát mert jó seb gyógyulásra. Meg ha siettem akkor ezüst kolloiddal fertőtleníttem. Nem hinném hogy ez lenne a Ludas de ki tudja. Na a fő kérdés hogy ez ilyenkor normális e hogy visszaesik és bepirosodik és, hogy jól kezelem e?



2021. júl. 13. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Még nagyon friss a piercing, teljesen normális, hogy néha beduzzad/fáj. (Nyilván az sem mindegy, hogy első piercing-e vagy sem, de a kérdésed alapján feltételezem, hogy első) Figyeld meg alaposan, ha jelét látod váladékos/gennyes hólyagnak vagy vadhúsnak, azonnal jelezd a piercerednek.

Én az enyémeket Octenisepttel kezeltem, nem tudom, hogy a te kezelési stílusod mennyire szárítja ki a sebet, mindenesetre figyelgesd, mert az sem tesz jót neki ha nagyon kiszárítod.

Hajaddal, fésűvel, törölközővel óvatosan, nehogy megtépd. Tartsd tisztán és elvileg minden rendben lesz.

Türelem és kitartás, sajnos a porcos piercingek lassan gyógyulnak:(

2021. júl. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Igen első procban lévő.

Nagyon sokat olvastam a témában és ha nem javul biztos beszerzem azt a sprét sokan dícsérik. Szerencsére semmi váladék nincsen, csak már idegesít hogy egész nap fáj és nem tudtam hogy ez így oké e.

2021. júl. 14. 04:40
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs váladék az jó, nekem néha több éves piercingek is "hisztiznek" egy kicsit ha elalszom őket, az izzadás is lehetett a ludas, szerintem kezeld tovább ahogy eddig és ha nem javul pár napon belül keresd fel a piercert.
2021. júl. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!