Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mivel lehetne több önbizalmam?...

Mivel lehetne több önbizalmam? Lehetnék még szebb? Ez miért van így?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam elég szépnek. Ez igazából eléggé zavar engem, mert nyilván jobban érzi magát valaki a bőrében ha szépnek érzi magát és magabiztosabb is.

Engem általában átlagosnak tartanak, de mindenki mindenfélét gondol. Valakik 10/6-os vagy 10/7-nek. Valaki szerint 10/6 vagyok, de sminkkel és jobb hajjal többet is ki tudnék magamból hozni. De vannak olyanok is, akik szerint 10/9-es vagyok.

Valójában a hajammal sem mindig vagyok elégedett, csak akkor látom szépnek, amikor frissen van mosva és tökéletesen áll.

Az arcommal közepesen vagyok elégedett, az orrommal nem, a bőröm is lehetne szebb, a szememmel és a számmal nincs nagy problémám.


Szóval többet kellene tennem a külsőmért, ezt elismerem. Sokat számítana a szép haj, a smink és ha tisztább lenne a bőröm. Közben viszont néha meg úgy érzem, hogy még sminkkel és tökéletes bőrrel sem lennék teljesen elégedett magammal, mert hiába van, aki 10/9-esnek tart, én a 10/10-es nőkhöz képest nem érzem magam szépnek.


Hogyan lehetne több önbizalmam?


Párom évek óta van, azt mondja, ő csinosnak tart, csak pozitív megjegyzései vannak a külsőmre, de például ismerek egy nőt, aki régebben tetszett neki és az én meglátásom szerint az a nő egy tökéletes gyönyörű nő és hozzá képest csúnyának érzem magam. Pedig azt a nőt sem mindenki látja 10/10-es nőnek, valaki nagyon szépnek látja, valaki csak átlagosnak, valaki szerint 10/6-os.


Tudom én, hogy a belső is számít, de azért ne tagadjuk le, hogy a szép emberek magabiztosabbak. Vagy azok, akik annak látják magukat.

És evidens, hogy boldogabb az, aki magabiztos és elégedett magával.



2021. szept. 30. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
De jó neked, hogy ez a legnagyobb problémád :-D Ilyen hülyeséget... 10/9 meg 10/6 :-D Szerintem az a te legnagyobb bajod, hogy nem tudod lefoglalni magadat, és ilyen badarságokon jár az eszed. :-D Keress magadnak valami hobbit. Rajzoljál, vagy fessél, gyurmázzál, vagy mit tudom én... Ki a francokat érdekel, hogy ki 10/ egynéhányas. Foglalkozz a pároddal, és tervezgessed a jövődet.
2021. szept. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Van/volt nagyobb bajom is ettől. Most peldaul 2 hete beteg vagyok. Sok dolgom is van. Egy éve nagy traumat éltem meg.

Attól még nem foglalkoztathat ez az ügy?

Köszi a választ, de jó lenne a leírt kerdesemre reagálni.

2021. szept. 30. 23:06
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Keress fel egy pszichológust, szerintem segítene rendbetenni az önértékelésed.
2021. szept. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki neked a 10/10 es nő?
2021. okt. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Önbizalmat én úgy építettem ki,hogy minden napra kitűzök valami kis célt(vagyis hogy edzek minden nap), és megtartom. Tehát akár milyen pocsék kedvem van,vagy fáradt vagyok, akkor is megcsinálom, ami már akkor kellő önbizalmat ad,hogy nem adtam fel,nem halogattam,nem kerestem a kifogást stb. Mikor meg látom a változást a tükörben az még rátesz egy lapáttal,így szebb is leszek. (amit edzéssel el lehet érni, mint súlyvesztés,szálkásítás stb)


Kettőt egy ütésre magyarul. Nekem így van elég nagy önbizalmam. Nyilván a további külső szépítkezéshez nem értek(sminkelés,körmök,haj stb) mert fiú vagyok.

2021. okt. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel lehetne több önbizalmad? Mondjuk úgy, hogy nem ezzel foglalkozol.

Az pedig, hogy neked ki 10/10 baromira mindegy. Anno barátnőm küldött, egy csajt, hogy milyen szép meg tökéletes nekem meg egyáltalán nem jött be... Az a fontos a másiknak mi tetszik, nem az, hogy neked. Ha neked XY a 10/10-es nő és nem vagy leszbikus, akkor tökmindegy, hogy kit értékelsz 10-re és kit 6-ra.

Ez pont olyan mint amikor a nők többségének simán elmegy a tetovált szemöldök meg a szájfeltöltés, sőt szebbnek érzik magukat a férfiak pedig jobb esetben telibe szarják, rosszabban pedig még nem is tetszik nekik.

2021. okt. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

KÖszönöm mindenkinek! Az 5. tanácsát lehet megfogadom, lehet jó lenne nekem is kitűzni kisebb célokat magam elé és azokból nyerni önbizalmat.

A 6.nak is bőven van igaza. Ez tényleg így működik.

2021. okt. 1. 16:39
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, ha ennyire foglalkoztat a külsőd, akkor a pici dolgok között, amiket megtehetsz magadért legyen ott, hogy figyelsz a külsődre és megteszed magadért, amit lehet, hogy önmagadhoz és lehetőségeidhez képest jobban nézz ki. Pl. ahogy írod, frissen mosott hajjal jobban nézel ki, akkor mosd meg minden nap, hordd úgy, ahogy jobban áll, vegyél fel olyan ruhákat, amikben jobban nézel ki, vagy legalább te jobban tetszel magadnak, stb.

Nem árt akár a barátoddal is egyeztetni, mert pl. lehet, hogy neki kevésbé tetszel úgy, ahogy magadnak igen. Én pl. nem szeretem a sminket és a barátnőm hiába érzi magát szebbnek tőle, nekem kevésbé tetszik úgy.


Másrészt az is sokat segíthet, ha sokat látod magad, megszokod saját magad látványát. Pl. szelfiken, fényképeken, videókon.


Harmadrészt egy pszichológus tényleg irtó sokat tud segíteni az ilyen önértékelési és önbizalom problémákon.

2021. okt. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!