Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Az eau de parfüm, illetve...

Az eau de parfüm, illetve "parfüm" feliratú parfümökkel tudom ezt elérni?

Figyelt kérdés

Vannak olyan parfümök, amelyek ha sétál előttem egy adott srác is érzem, 3 méterrel mögötte, teljes erős illatként.

Egyszer vettem egy zara "edp" fajta parfümöt, amire mondták, hogy érzik tőlem több méterről is. Viszont annak nem tetszett az illata annyira, hogy használjam. :D

Röviden tehát, ha tudtok olyan parfümöket, amelyek ténylegesen erősen érződnek ha mondjuk valaki előtt sétálsz pár méterre is, akkor várom a tippeket! Köszönöm előre is! :D


2021. okt. 18. 21:59
 1/1 anonim válasza:
Ez azért nem így működik, vannak edt-k, ez azt jelenti, hogy Eau De Toilette, máshogy szólva igazából 10% a koncentrációja, a maradék 90% pl.:alkohol, víz stb. Az edp azaz Eau De Parfum 10-30%-os, de leggyakrabban 20, a maradék összetevőket meg már leírtam, itt is hasonló a helyzet. Attól, hogy valami EDP, nem biztos, hogy az illata is jó lesz, pláne nem a Zara EDP-nek. Viszont a használt összetevők is meghatározhatják, hogy lesz-e neki több méteres hatósugara vagy sem,tehát lehet gyenge egy edp és erős egy edt. Milyen évszakra kell, milyen alkalomra, milyen összegben, milyen korosztálynak, milyen nemnek, van kedvelt illatod?
2021. okt. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!