Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nők!Ti mennyi időt töltötök...

Nők!Ti mennyi időt töltötök szépségápolással?

Figyelt kérdés

Mindent vegyetek bele:

-ruha shopping

-hajmosás, szárítás, fésülködés

-körömvágás/elmenni menikűröshöz

-trendek követése neten

-fogmosás, selyem, öblögetés

-kozmetikus, arcmaszk, bőrtisztítás

-sminkelés.

Naponta, hetente, havonta mennyi időt töltötök ezekkel összesen?


Jön a kérdés egy olyan nőtől, aki még fésülködni is csak ritkán szokott, mert félti az idejét.



2021. nov. 15. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Manikuros: kb 3-4 hetente 3 ora, uttal egyutt.

Hajmosas kb 5 percet dob a zuhanyzashoz, ez elhanyagolhato, kb heti 2-3 alkalommal mosom, szaritas kb 10 perc, ha ki is vasalom megint 10 perc.

Fogmosas🤣 Nem szoktam merni, de kb 2 perc a javasolt ido tudtommal, akkor ez osszesen mondjuk 5 perc egy nap.

Sminkeles 15 perc.

Trendek kovetese neten ugy nez ki, hogy talan heti szinten valamikor feltevedek az instara melo kozben szunetben es nezegetem par percet, vagy a tiktokot, es latok neha jo dolgokat. Direkt nem szoktam rakeresni, hogy ki hogyan oltozkodik 2021 novembereben epp.

A shoppingot sem merem, talan havi 1x elmegyek venni ezt-azt, maszkalunk mondjuk 2-4 orat.

Osszeadni nem fogom, de szerintem tul sok idot nem vesz el a napombol, bar nyilvan hamarabb kesz lennek reggelente, ha egyiket sem csinalnam, max fogat mosnek meg felvennem a ruhaim.

2021. nov. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 SAMSEPIOL ***** válasza:
100%

- Ruhát évi 2-3x veszek, de kizárólag internetről rendelve, mert gyűlölök vásárolni. A nyári dolgokat télen, a téli dolgokat nyáron, amikor akció van. Mivel jól átgondolom, hogy mit veszek meg, ezért egy ilyen vásárlást egy hetes nézegetés előz meg. Ez nem vesz el plusz időt. Esténként, amikor amúgy is a telefont nyomkodnám, akkor mentegetem el, hogy miket vennék meg.

- Heti kétszer fürdök, a többi nap zuhanyozok. A heti két fürdés közben szoktam hajat mosni. Ez a fürdéssel egybekötött hajmosás kb. 20 percig tart. Kétszer samponozok, öt percig van rajta a hajamon a pakolás. A megtörölt hajamra még hajolajat teszek, ami csak egy mozdulat. A hajamat kb 15 perc belőni. Vagy 15 percig szárítom, de akkor szépen körkefével, vagy 10 percig szárítom, és 5 perc alatt kivasalom/begöndörítem (éppen amilyen kedvem van).

- A körmöm a sajátom, amit kockásra reszelek. Heti egyszer igazítom meg a formát reszelővel, és ilyenkor festem újra a lakkot, ami egy majdnem átlátszó, nude rózsaszín árnyalat. Ez kb. 10 perc, +15 perc a száradási idő.

- Trendeket direktbe nem követek, maximum tudat alatt.

- Reggeli fogmosás: 2 percig mosom, amit az elektromos fogkefém jelez. Esti fogmosás: 2 perc fogmosás, 2 perc fogselymezés és egy gyors 30 másodperces öblögetés szájvízzel.

- Kozmetikushoz évi egyszer ha eljutok, de egyébként mindig megbánom, mert utána olyan a fejem, mint akit söréttel pofán lőttek (sajnos még nem sikerült normális szakembert találnom, pedig igényelné a problémás bőröm).

A tudatos bőrápolást követem egyébként.

Este fogmosás után duplatisztítás olajos, majd vizes lemosóval, valamilyen szérum vagy hámlasztó, hidratáló krém (kb. 10 perc).

Heti egyszer agyagos pakolás: miután arcot mostam, felkenem az agyagot, hagyom megszáradni majd lemosom, és jön a többi lépés, amit az imént írtam. (A maszk kb. 10 percig van a fejemen, szóval ilyenkor 10 perccel tart tovább az esti rutin.)

Reggel fogmosás után egy gyengéd arclemosó, valamilyen szérum vagy bha hámlasztó, 50 faktoros fényvédő (ha késésben vagyok, akkor csak arcmosás és fényvédő). Ez 3-5 percet vesz igénybe.

- Ezután jön a smink, ami nálam kimerül abba, hogy pár csepp BB krémet nyomok a tenyerembe, összedörzsölöm, és felpaskolom az arcomra, majd szempillaspirál és egy kis szájfény. Ez kb. 3 perces procedúra.

Úr isten! Ez így leírva borzasztó soknak tűnik, de nem az. :D Egyébként kb. két éve van ez, hogy ennyit törődöm magammal, előtte úgy voltam, mint te. Én javaslom, hogy próbálj egy kis rendszert kialakítani. Az első pár hétben volt csak furcsa, de nagyon motivált voltam, mostanra meg már teljesen rutinná vált az egész. Olyasmi lehet ez, mint amikor valaki elkezd komolyabban sportolni, és már hiányzik neki, ha mondjuk nem mehet el futni. Az biztos, hogy nekem sokat javított az önbizalmamon, és sokkal igényesebbnek érzem magam. :)

2021. nov. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Fogmosás azért ne legyen már szépségápolás.


Meg ezt hogy érted, amit tisztán egy dologgal töltesz? A "tisztánt" úgy értem, hogy esténként olvasni szoktam, de tegnap felraktam közben egy szövetmaszkot. Akkor az neked szépségápolásnak minősül?

2021. nov. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egyes és kettes: nagyon köszönöm!!! Ilyen kommenteket szívesen olvasnék még, én nagyon új vagyok ebben, anyukám sosem sminkelt stb.

2: Külön köszi a személyes kommentárokat.

3: Igen, valóban rossz szóválasztás volt a szépségápolás, mert az szűkebb, az egész igényes/ápolt megjelenés létrehozására gondoltam.

Hát ha te valóban mindig olvasol, akkor talán nem extra idő, de én eddig úgy vettem észre, hogy ezek azért bevonzzák nálam egymást pl. alapból nem hallgatnék podcastokat, pedig szeretnék, de nem töltenék vele időt, viszont így, mióta itthon főzök, közben hallgatom, és van, hogy már azért kezdek főzni, hogy büntetlenül hallgathassam vagy azért hallgatok utána még mást, mert nem fejeztem be vagy azért haladok lassabban pl. hagymavágással, mert közben zenét válogatok stb. Szóval én eddig úgy vettem észre, hogy ezek azért kihatnak egymásra, és úgy olvastam, hogy a multi-tasking azért nem minden esetben spórol időt, vagy nem annyit, mint gondoljuk pl. lehet te sem olvasnál épp aznap, ha nem kellene arcmaszkozni, vagy lehet kevesebbet olvasnál, mint az arcmaszkhoz kell vagy lehet gyorsabban olvasnál, ha közben nem kellene arra is figyelned, hogy ne essen le az arcmaszk vagy ne felejtsd el x perc után levenni, arról nem is beszélve, hogy én pl. külön az arcmaszkért elmentem a dm-be, mert itt a kis sparokban stb. nincs ilyesmi, ami már plusz idő eleve, aztán mivel nem értek hozzá, válogattam egy csomó ideig, aztán vettem egy csomót, mert nem akarok sűrűn járkálni, de akkor meg figyelnem kell, nehogy lejárjanak, a páromat meg pl. idegesíti, hogy a hűtőben egy fél polc tele van velük, szóval én ebben az odafigyelést, a mentális lefoglaltságot is sajnálom. De amúgy azt nagyon élveztem, amikor 20 percre végre relaxáltam az arcmaszkkal.

Meg amikor megkérdezik a körömlakkom márkáját. Kár, hogy ezt kell csinálni ahhoz, hogy egyáltalán szóba álljanak veled az emberek, embernek nézzenek. Még próbálok javulni, de rengeteget kell keresnem a témában, mert tényleg semmit sem tudok erről az egészről.

2021. nov. 15. 11:50
 5/10 anonim ***** válasza:

Ruhát vásárolni évente párszor szoktam, szépségápolási termékeket 2-3 havonta.

A hajamat heti 2x szoktam mosni. Ilyenkor használok két fajta sampont, az egyik szőkítő a másik korpásodás elleni gyógyszertári. Most kókuszos hajpakolást használok. Mikor kész betekerem a hajam törölközőbe úgy vagyok kb. 30 percig még beszívja a vizet. Ezután teszek rá hővédő sprayt és hajolajat. A szárítás nekem sokáig tart, mivel elég dús a hajam, viszont hamar megunom úgyhogy ilyenkor még félig meddig vizes. Fodrászhoz évente 2x járok balayage festésre és vágásra. Fésülködni napi 2x szoktam. Hajmosás mindennel együtt kb. 1 óra hossza.

A körmömet magamnak csinálom gél lakkal 2-4 hetente. Ez egy hosszabb folyamat, kb. 2 óra szokott lenni.

Fogat kétszer mosok egy nap reggel este. Ez 2 perc. Fogselymet és szájvizet nem mindennap használok de heti többször.

Az arcápolásom abból áll hogy reggel este megmosom az arcom arctisztítóval, hidratáló krémet használok, fényvédőt reggelente. Reggel hialuronsavat, este niacinamidot. Ha ki jön egy két pattanás akkor bekenem direkt gyógyszertári krémmel. Hamlasztani heti egyszer szoktam. Kozmetikushoz nem járok. Ez az arcápolási rutin is pár percet vesz igénybe.

Sminkelni akkor szoktam ha megyek valahova, ez 10 perc. Alapozó, púder, szempillaspirál, tus, rúzs.

Naponta zuhanyzok ilyenkor tusfurdőt használok és intim lemosót. Ez 10 perc.

Szőrteleníteni heti többször szoktam. Hónaljamat 2 naponta, lábam heti 1-2 alkalommal, intim heti egyszer. Testradírozni heti egyszer. A szőrtelenítés is ha egyszerre csinálom mind maximum egy negyed óra. Testápolót heti 1x használok.

Szemöldököm 2 hetente szedem kb.

2021. nov. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban mindig olvasok. Tévét is nézek. De home office-ban munka közben is fel lehet tenni egy maszkot.


DM-be se kell külön mennem, mert amúgy is megyek vécépapírért vagy kontaktlencse folyadékért.


Neked az életed másodpercre ki van mérve? El kell számolnod a barátodnak minden szekundumról, vagy miért vagy erre ennyire rákattanva?


"már azért kezdek főzni, hogy büntetlenül hallgathassam"


Mert ez azért... én is szoktam podcast-eket hallgatni, és olyankor fekszem a kanapén. És nem érzem "bűnösnek" magam.

2021. nov. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os vállalkozó vagyok és igen, be van osztva az időm, mellette visszamentem az iskolapadba is. Most is csak azért írok ide, mert épp halogatok, normál esetben 5 perc is kincs.
2021. nov. 15. 14:30
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
És boldog vagy?
2021. nov. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, imádom ezt csinálni, különben nem csinálnám. :) De kezdünk eltérni a témától.

Lehet, hogy csak még nem vagyok informált a témában, azért tart eddig kikutatni, hogy mi való nekem vagy ez egy életforma/mindig így lesz?

2021. nov. 15. 16:28
 10/10 SAMSEPIOL ***** válasza:
100%

Szerintem túlgondolod. Írtad, hogy nem akarsz külön boltokba járkálni szépségápolás miatt, hogy nem akarsz túl sok mindent venni, mert lejár, a hűtőben zavarja a párodat, meg hogy egyáltalán nem szívesen beszélgetsz, nem is tudsz ilyesmiről beszélgetni más nőkkel.

Én a szépségápolási dolgokat is rendelem, vagy kb. félévente egyszer betévedek egy drogériába, szóval erre se megy el plusz idő.

Hamar kitapasztalod, hogy számodra mik a megfelelő termékek. Az arckrémek általában bontástól számított fél-1 évig felhasználhatók. Tele van a net a hűtőben tárolt szépségápolási termékekkel, de igazából nagyon kevés olyan termék van, amit hűtőben kell tárolni, és ez külön jelezve van a csomagoláson.

És hát látod, hogy én viszonylag képbe vagyok a témával, de eszembe nem jutna, hogy ilyen témájú beszélgetést kezdeményezzek valakivel. Milyen márkájú a körömlakkod? :D Életemben nem találkoztam ilyen kérdéssel, de mondjuk hála istennek nem ilyen felszínes emberekkel vagyok körülvéve, vagy ha találkozok ilyen típusú emberrel, akkor elég hamar túladok rajta.

Attól, hogy egy nő jobban ad magára, mint az átlag, nem megy a levesbe az intellektusa.

Elhiheted, hogy nem azért kezdtem el törődni magammal, hogy legyen témám, amikor találkozok egy butácska nőtársammal, akinek ekörül forog a világ.

Ha szeretnél kicsit olvasgatni bőrápolás témában, akkor szívből ajánlom a skinsmart.hu-t, a skinsmart youtube csatornát, okosszépséget és skinsbyvivit az instagramon. Hajápolós oldalt nem nagyon tudok, de ajánlom a kremmania.hu-t, ahol mindenféle kencékről tudsz véleményeket és értékeléseket olvasni.

2021. nov. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!