Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Segítséget kérnék antik...

Cubina kérdése:

Segítséget kérnék antik ékszer ügyben?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon különleges gyűrűm, ami legalább 200 éves, családunk női tagjai kapták édesanyjuktól, nem tudom hány generációra visszamenőleg. Átélt két szörnyű háborút, meneküléseket, bújkálásokat, egy forradalmat és ki tudja mit még.

Azt szeretném tudni, hogy hol tudnák megállapítani a foglalatban lévő kő anyagát. Szerintem smaragd, bár nem értek hozzá. A BÁV szerint porcelánra van festve az arckép, ők nem foglalkoznak kő-vizsgálattal. Szerintük nagyon érdemes lenne aukcióra küldeni, de a kő miatt nem lehet. A gyűrű 2 féle aranyból van összerakva és gyönyörű szép. Még csak hasonlót se láttam a neten keresgélve. Szóval tudja-e valaki, hogy hol tudnák minden kétséget kizáróan megállapítani a kő fajtáját? Fel szeretném becsültetni, de a kő miatt nem tudták.

Link a képhez:

[link]

Válaszokat előre is köszönöm.



2021. dec. 3. 08:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, ha nem lesz túl hasznos a válaszom.A BÁV-ba én is vittem már be családi ékszereket felbecsültetni, de csak érdeklődés szinten, eladni nem akartam.Csak a gyémántot tudták biztosra megállapítani, mert azt valamilyen géppel ellenőrizték.Ja, és a természetes gyöngyöket is tudták azonosítani.Más kövekre szintén azt mondták, hogy nem tudják biztosra megmondani, mert a drágakővizsgálat az egy külön szakma, náluk pedig ékszer értékbecslők dolgoznak.Nekem javasoltak a városunkon belül egy drágakővizsgálót, akihez el tudom vinni.


Van Budapesten egy Opera Antikvitás nevű üzlet, talán ott is tudnának neked segíteni, ha budapesti vagy.

2021. dec. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Voltam már náluk, jók: [link]
2021. dec. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Ékszerész: A smaragdot felismeri egy ékszerész is.

Antikvitás: Ha szeretnéd az egészet felértékeltetni.

2021. dec. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
22%
A legvalószínűbb a Smaragd, de Aventurin is lehet. (Bár nem úgy csiszolják mint a smaragdot.) Szemből, egy közeli, jó minőségű fotó jó lenne. Melyik Megyében található a gyűrű?
2021. dec. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!