Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Begyulladt a helix piercingem,...

Begyulladt a helix piercingem, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Már kb másfél éve szúrattam a helix piercingem. Picit lassan gyógyult, de szerintem teljesen begyógyult azóta. Nem volt eddig semmi problémám vele, viszont most begyulladt és nem nagyon tudom mit kéne vele csinálnom. Tettem rá kamillás borogatást és fújtam rá octaniseptet de egyelőre nem javult a helyzet. Most karika ékszer van benne de azon gondolkozok, hogy kivenném és a régi egyenes ékszert tenném vissza miután mindent megtisztítottam, hogy ne forrjon össze a lyuk. Szerintetek mit lenne érdemes tennem?

2022. jan. 4. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
Ja, és jobbulást kívánok. Esetleg egy kis klórhexidones szájízzel megtunkolhatod a sebet. Még jobb lehet az Octenisept. Ha ezekre nem reagál jól,akkor antibiotikumos kenőcs.
2022. jan. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3%

Most mi a francért lett lepontozva mindkét válaszom?!

A második 100%-ban a kérdésre válaszol, és szerintem egy orvos is helyben hagyná a tanácsokat, mert ésszerűek és hasznosak

2022. jan. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem azért vannak piercingjeim, mert ki szeretnék tűnni a tömegből, hanem mert tetszik ahogy kinéz. Köszönöm szépen a tanácsot! A válaszaidat pedig nem én pontoztam le, mielőtt még azt hinnéd.
2022. jan. 5. 08:46
 4/5 anonim ***** válasza:
2%
Ok. Akkor üzenem annak a szellemi fogyatékkal élőnek aki lepontozott, hogy mondjon ő jobbat/okosabbat mint az én terápiás javaslatom.
2022. jan. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne nyúlj hozzá, ne üsd meg, ne forgasd/simogasd/semmi. Hagyd békén.

2. Steril sóoldat spray-vel fújd, semmi mással. Ez az egyetlen olyan tanács, amivel minden valamirevaló piercer egyetért a világon. Az octenisept sem rossz, én is azzal fújkáltam az elején, én szeretem, de az közel sem biztos, hogy mindenkinek jó lesz. Alapvetően ezt sem kellene használni. A sóoldat az igazi. A kamillás borogatást is elhagynám egyelőre. Kenőcsöt azért nem szokás használni rá, mert az egyáltalán nem steril és se kézzel, se fültisztítóval sem ajánlatos hozzáérni. Fürdéskor figyelj arra, hogy sampon/tusfürdő ne nagyon menjen bele, az is irritálhatja. Idő kell neki, majd elmúlik. Ha tényleg nagyon durván bedagad/lázad is lesz, akkor érdemes antibiotikumot szedni, de ez nagyon valószerűtlen. Ja, és amíg be van gyulladva, semmiképp se vedd ki az ékszert.

2022. jan. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!