Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Gyakorlati tapasztalatok...

Gyakorlati tapasztalatok szemöldök piercing-l kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nagyon elgondolkodtam, hogy legyen nekem ilyen szemöldök piercing, felmerül bennem mennyire lehet tőle hordani napszemüveget, mennyire zavaró?

(Szinte mindig hordok napszencsit lehet ez lesz a kizáró ok és végül nem lesz. :/)


Milyen szituációkban kell kivenni amire "laikusként" nem is gondolok?


Hátrányok előnyök amiket tapasztaltál nagyon fontos lenne, ha leírnád?


Csaj vagy pasi vagy, hány évesen csináltattál mi óta használod?


(Pasiként tetem fől a kérdéseket.)


Hasznos és tartalmas válaszokra megy a zöld pipa részemről.



2022. febr. 4. 08:59
A kérdező szavazást indított:
Van piercingem több is csaj vagyok.
Van piercingem több is pasi vagyok.
Csak egy piercingem van csaj vagyok.
Csak egy piercingem van pasi vagyok.
Nincs, de egyszer szeretnék piercinget tetszik nagyon csaj vagyok.
Nincs, de egyszer szeretnék piercinget tetszik nagyon pasi vagyok.
10 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:
Gyógyulási idő? Ha teljesen begyógyult mennyire érzékeny jelentkezett valami panasz/fertőzés esetleg teljes gyógyulás után későbbiekben?
2022. febr. 4. 10:39
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Az orr pc-m 2007 nyara óta van, előtte az ismerőseimet kérdeztem ki, szerencsére jó sok volt akkoriban is. Volt, aki azt mondta, hogy ő az egyenest részesíti előnyben, volt, aki, a csavartat és elmondták, ki miért döntött mellette.

Mivel felmerült, kieshet amikor pulcsit veszem le, így inkább a csavart mellett döntöttem.

Amúgy aztán hirtelen felindulásból jött, ahova mentem volna lemondta a találkozott, így a felszabadult időmben, fogtam magam és elmentem megcsináltatni, pont ráért.

Mindent elmondott, mit kell tenni, mire figyeljek és hogyan kezeljem nehogy baj legyen, mit vegyek a patikában. Amikor kiment az érzéstelenítő az nagyon rossz volt, feszt hozzáértem és fájt, pedig nem is akartam, csak szokatlan volt. Azon az estén leragasztva kellett hagyni. Valami fertőtlenítővel kellett kezelni reggel, s másnap már nem kellett leragasztani, pár napig kellett kezelni, rég volt erre emlékszem csak. Hamar megszoktam, semmi gond nem volt.

És az egyik fülemben van plusz egy fülbevaló.

Remélem azért így is tudtam segíteni.

N

2022. febr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ment pipa.
2022. febr. 4. 16:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen.
2022. febr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

6 piercingem van, a szemöldök már meg van több mint 5 éve. Valószínűleg én kifejezetten szerencsés típus vagyok ebből a szempontból, mert soha semmilyen problémám nem volt velük. Természetesen ehhez elengedhetetlen a megfelelő kezelés a gyógyulási idő alatt és az, hogy profi piercer szúrja. Maga a szúrás (érzéstelenítő nélkül, arról nem tudok nyilatkozni érzéstelenítve milyen, sosem kértem) kellemetlen érzés, de semmi durva fájdalomra nem kell gondolni, csak egy pillanatig tart, mikor szúrnak és mikor behelyezik az ékszert. Zsepi legyen kéznél, a bekönnyezés elkerülhetetlen. Az elkövetkező napokban nyilván érzékenyebb lesz az a terület, arcmosáskor, arctörléskor, öltözködéskor stb. óvatosnak kell lenni. Kezelésre nekem az Octenisept vált be a leginkább, fültisztító pálcikára szoktam fújni és azzal áttörölni a piercing szárát és a sebet. Ezt 3-4 hétig naponta 2-3 alkalommal. Vadhús kezelésére Hyperol tablettából készült oldatot szoktak ajánlani. A gyógyulási idő alatt nem szabad uszodába, szaunába, szoláriumba menni és vigyázni kell, hogy ne kerüljön a sebbe szappan, vagy bármilyen kozmetikum. Az ékszer cserével én szeretek inkább hónapokat várni, biztos, ami biztos. Gyógyulás után szinte olyan, mintha ott sem lenne, nem érezni. Kivennem sosem kellett őket. A napszemüvegből meg nem hiszem, hogy gond lesz, ha nem érintkezik a piercing körüli területtel és fertőtleníted.

Ja és nő vagyok, bár nem tudom ez miért releváns.

2022. febr. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ment pipa. Kíváncsiságból releváns. Valahogy nem tudtam volna elképzelni, hogy az írásod alapján nem nő lennél egyébként. Meglepett volna az ellenkezője. Köszönöm, hogy leírtad! :)


Most megnéztem egy két napszemüveget ami volt kéznél.

Általában teljesen szemek területére rásimuló típusú napszencsiket hordok sportolás miatt. Persze van olyan napszemüvegem aminél nem lenne előre láthatólag probléma mert a szemöldök szélénél van egy fél centi.

viszont ha hozzá ér a napszencsi akkor vélhetően fáj is viselni nyomja a piercinget ami meg már ott az egész területet és amortizálja a szemüveget, ha hozzá ér már. Nem tudom elképzelni, hogy ki be rakosgassam minden nap sport miatt a piercinget pedig egyre többet gondolkodok rajta, hogy legyen és szeretnék. Nem látok a ki-be pakolgatáson kívül más opciót. :/[?]


Gondolom te ritkán viselsz alapesetben napszemüveget, akkor is talán "utcai stílusút" hordva és nem feltétlen olyan típust amit írtam. [?]

2022. febr. 5. 01:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!