Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen mèrtèkben...

Szerintetek milyen mèrtèkben felelős az ember a nagymèrtèkű elhízásèrt?

Figyelt kérdés
Èn nem az 5-10kg pluszra gondolok,hanem a látványos elhízásra.Legtöbb molett nő azt mondja,hogy ő nem eszik sokat,ès mègis olyan.Elkèpzelhető az,hogy valaki keveset eszik,ès mègis hízik?

2022. márc. 15. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Igen. Mint ahogy sokan zabálás mellett is vékonyak. Minden szervezet máshogy dolgozza fel az élelmiszert. A pajzsmirigynek pl. nagy szerepe van. Túlműködés esetén hiába zabál valaki, fogyni fog, akkor is fizikailag nem aktív. Alulműködésnél meg raktároz a szervezet, hiába mozogsz és diétázol, sziszifuszi munka minimális fogyás is.
2022. márc. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Az elhízottak háromnegyede nem hormonális probléma miatt kövér, hanem a sok zabálástól és a mozgásszegény életmódtól.


Kis százaléka az a kövéreknek, akik valamilyen betegség miatt lettek ilyenek.


Az, hogy valaki azt mondja, hogy még a levegőtől is hízik, az pedig b...romság.

2022. márc. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

Van egy barátnőm, aki durván erős gyógyszerektől úgy meghízott, hogy hetente felugrott rá 4 kiló és most 100 felett van. Sőt, nekem ameddig nem állították be a pajzsmirigyemet, szintén ugrált a tömegem. Nem ilyen drasztikusan, mint nála, de nekem is volt, hogy random 10 kiló eltűnt, kihullott a fél hajam, satöbbi. De ez ugye immunrendellenesség.


Ugyanakkor ennek nagyon minimális az esélye Európa legelhízottabb országában. Nézd meg egy átlag túlsúlyos ember életvitelét; kevés alvás, kevés folyadék, sok stressz, magyar konyha, tempós életmód, mozgás hiánya, alkoholfogyasztás, egyéb szenvedélybetegségek, váltós/éjszakai műszakok, depresszió.


Ebből pipálj ki kettőt és ha nem ektomorf az illető, 1-2 éven belül garantáltan túlsúlyos lesz.

2022. márc. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

"Legtöbb molett nő azt mondja,hogy ő nem eszik sokat,ès mègis olyan."


Hát én nem tudom, te milyen molett nőket ismersz, de szerintem sokkal inkább csak uszítani akarsz. Én alulról nyaldosom a 130 kilót, és azért vagyok ennyi, mert állandóan zabálok, mindent megeszek, amit megkívánok (és elhiheted, hogy elég sok ilyesmi van), mozogni viszont rühellek. Persze, biztos van olyan is, aki betegség miatt hízik, én is ismertem ilyet is, de ő már egy öreglány volt és nem is volt akkora darab, mint én. Maradjunk annyiban, hogy nem az éhezéstől lesz kövér valaki. Ugyanakkor vannak olyan emberek is, akik nem hízékonyak, bár ez sem teljesen így van szerintem. Mert vannak lányok, akik előadják, hogy akármit esznek, nem híznak, aztán mikor ennek bizonyításaként mutatják, hogy mit esznek, hát egy egéradag, amitől csoda is lenne, ha hízna.

2022. márc. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
Előző vagyok: azt pedig hozzá kell tennem, hogy ez a "levegőtől is hízni" dolog is baromság. Én azt tapasztalom, hogy amikor nagynéha rászánom magam, a szervezetem igenis támogatja a fogyókúrát, nincs az, amit itt irkálnak egyesek (és ami full hazugság is szerintem) hogy "jajj hónapok óta napi 500 kalóriát eszek és 100 km-t futok és mégsem fogyok" hanem szépen mennek le a kilók. Csak hát a zabálhatnék végül mindig győz.
2022. márc. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

100%-ban.

Mindennemű plusz kiló a feleslegesen bevitt kalóriák felhalmozása, amelyeket nem használt fel a szervezet, sport, vagy fizikai munkavégzéshez.

“Levegőtől nem lehet hízni”

F.44

2022. márc. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Kis részüknek betegség.

Nagy részüknek lustaság, egészségtelen életmód, talán van benne kicsi genetika is.

Én nem tudnék 60 kg fölé hízni, mert olyan életmódom van, meg nem tudok bizonyos mennyiségű kanál többet enni, a gyomrom elég gyenge.

Tehát egy nagy adag zsíros kaja után nekem ég a gyomrom, nem kívánok többet.

2022. márc. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem kisebb százalék az, aki egészségügyi probléma miatt hízott el.

Rám pl. azért csúszott fel 5-10 kg az utóbbi időben, mert hirtelen teljesn home officera váltottam, és mellé alig mozogtam semmit, és az sem mellékes, hogy édesszájú vagyok.

Amúgy szeretek mozogni, csak amióta súléyosabb gerincproblémám van, eléggé korlátopzott az olyan sportlehetőség, amelyet tudok végezni. Most is fáj a derekam.

Én pár hónapja elégeltem meg a helyzetet, azóta minden nap kíméletesen, de erősítek és számolom a kalóriákat. Le is ment 1-2 kiló.

Sokan vannak szerintem, akik maguknak is hazudnak. Például egyik ismerősöm váltig állítja, hogy ő kizárólag zsírszegény, egészséges ételeket fogyast és nem eszik sokat... Nos, azt úgy kell elképzelni, hogy mindig van nála csoki otthon, amire rájár, a zsírszegény étrend úgy néz ki, hogy leitatja az olajat a rántott kajákról, amik ettől még ugyan úgy zsírosak maradnak... És legalább 2x annyit eszik, mint én, pedig rám sem úgy csúszott fel ez a felesleg, hogy keveset ettem...

2022. márc. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Sokkal nagyobb részben mint hiszik, alapvetően mindenki azt mondja hogy nem eszik sokat, aztán kiderül hogy az étkezések alatt nem is, meg ilyen egyértelműen hyízlaló dolgok is ritkák persze...csak lecsúszik mondjuk napi 2 latte, egy marék mogyoró, vagy mandula, némi szárított mangó meg banán, pár szem datolya, egy fél liter narancslé...plusz a "nem eszek sokat" étkezések, és meg is van a kalóriatöblet naponta akár többszáz...


Az hogy valaki palyzsmirigyes az nem jelenthet 50-70 kg pluszt...lehet hogy palyzsmirigyes és akkor igen nehezebb megtartania az egészséges súlyt, de az mondjuk 15-20 kg nagyon maximum...a többi már az hogy palyzsmirigyes + b*szik rá!


A nem eszem sokat dolog mindig gynaús, a szevezet nem képes előállítani kaóriákat, pedig amúgy elég jó lenne, megoldódna az éhezés kérdése...szal valahonnan ott termett az a zsír azért, valamikor be lett vive, valamikor nem lett leégetve és felhalmozódott...

2022. márc. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dzsoki válasza:
Kérdező! A lustaság és a betegség miatt elhízottak aránya,olyan 50-50 százalék. Egyébként,minden 40+ életkorral rendelkező ismerősöm,legalább 20 kilóval nehezebb,mint 20 éves korában. Szerintem,ez a természetes. Ami ez fölött van,az a túlsúly. Betegségre,akár Cserháti Zsuzsát mondanám. Bár, a mai 20 éveseknek,ez a név,talán már semmit sem mond.
2022. márc. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!