Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A színes haj ma már teljesen...

A színes haj ma már teljesen elfogadott egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

Úgy látom hogy igen, pénztáros munkakörben, vendéglátásban láttam már számos példát, de mi a helyzet a szociális szférával, iskolai munkahelyekkel vagy óvodákkal? Nem felnyírt hajra gondolok meg sok piercingre,meg fültágítóra csak mondjuk egy egységes rózsaszín esetleg lila hajra.


Szerintetek ma már az ember szeme sem rebben, vagy azért még furcsán néznek? Okozhat a mai világban valami negatív sztereotípia, vagy nem jellemző? Ha igen, akkor mi?


Ha ez manapság számítana, nem tartanám igazságosnak, hiszen ott a piros haj, ami úgy beszivárgott a hétköznapi hajviseletek közé, mint “vörös”, vagy a padlizsán lila és narancsos vörös árnyalatok. Főleg középkorú hölgyeken láttam ilyen rövidebb fazonú frizurákat, ők is dolgoznak hivatalokban, iskolákban.



2022. ápr. 10. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Munkahely függő.

Van ahol egy cégnek belefér, van ahol pedig nem.

Szerintem nem kell hosszasan taglalni, hogy egy egész egyszerű, nem túl magas képzettséget igénylő recepciós egy színvonalas szállodában vagy légiutas kísérő egy fapados légitársaságnál sem engedheti meg magának, hogy színes hajjal végezze a munkáját.

Nincs ezzel semmi gond.

Színes hajjal is lehet tisztességes munkát találni és konzervatív hozzáállással is lehet jó munkaerőt kapni.

2022. ápr. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%
Szerencsére nem.
2022. ápr. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Metionin ***** válasza:
Helyfüggő, nekem sosem tették szóvá, max érdeklődtek, hogy miért pont kék. Dolgoztam laborban, oktatásban, multinál, sehol nem érdekelt senkit.
2022. ápr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

"Ha ez manapság számítana, nem tartanám igazságosnak, hiszen ott a piros haj, ami úgy beszivárgott a hétköznapi hajviseletek közé, mint “vörös”, vagy a padlizsán lila és narancsos vörös árnyalatok."


Azt nem tudom, de személy szerint egy igénytelen, sufnituninggal összebarkácsolt szőkét jobban tiltanék, mint egy igényes padlizsán lila hajat.

2022. ápr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Munkahelyek függvénye. A legtöbb helyet nem számít főleg nagyvárosban. De pl. ha egy komoly cégnél te egy irodista vagy ott már nem biztos.
2022. máj. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!