Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A "body positivity" mozgalom...

A "body positivity" mozgalom miért csak a dagadt nőkre koncentrál?

Figyelt kérdés

Főleg hogy olyan dolgot akarnak normalizálni, amin az elszenvedője változtathatna. De érdekes a body positivity nem terjed ki az alacsony testmagasságra férfiaknál, pedig azon nem is lehet érdemben javítani.


Ha a nőket arra bíztatjuk, hogy legyenek büszkék arra, hogy 160 kilósak, akkor az alacsony férfiaknak miért nem mondjuk, hogy a 170 centiméteres testmagasság is elegendő?


2022. máj. 7. 17:46
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:
51%

Ez egy nagyon jó kérdés! Én támogatom a felvetésedet.

Plusz mindemellett a nagy súly még egészségügyi kockázattal is jár, nem kellene annyira népszerűsíteni, hiszen van ismerősöm, aki most direkt hízni akar, mert most az a menő...

2022. máj. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
83%
Mert a body positivity alapvetően egy üzletpolitika volt, ami a szépségiparból megcélzott egy csomó nőt. Kevesebb férfi költ szépségipari dolgokra.
2022. máj. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:
11%

Mert ez üzlet.


Plusz a férfiaknak többet kell nyújtani. Amelyik dagadt vagy alacsony; az nem érdemel nőt.

2022. máj. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem baromi káros ez a fogadd el magad dolog. Nyilván ne utálod magad, de a nagyon sok plusz kiló már egészségtelen..
2022. máj. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
26%
Nincs rád ruha a boltban?
2022. máj. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem senkit se kéne megbélyegezni a súlya vagy a magassága miatt, de biztatni se kéne senkit, hogy nyugodtan hízzon el.

Egyébként meg semmi értelme az ilyen mozgalmaknak, úgyis mindenkinek megvan az egyéni ízlése, hogy ki jön be neki, és az nem fog változni attól, hogy ilyen vagy olyan mozgalmak jönnek létre.

2022. máj. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
A testalkaton valóban lehet változtatni (ami a súlyt illeti) de a mérhetetlen rosszindulat ritkán változik.
2022. máj. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
70%
Hát én támogatom a felvetésed mert a magassagommal nincs baj de teljesen igazad van. Egy igaz támogatod már van :)
2022. máj. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
91%
Figyu, a nőknek nők mondják ezt. Kérd meg férfitársaidat, hogy foglalkozzanak az alacsony pasikkal. miért a nők tegyék? Ők magukkal foglalkoznak.
2022. máj. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
74%

Uhh, egyetértek veled, kérdező.

Szerintem a body positivity első sorban azokra a fizikai tulajdonságokra kellene vonatkozzon, amiken az ember képtelen változtatni: túl alacsony, túl magas, kopasz, kismellű, kisfarkú stb. Mivel ezekkel természetes úton nem lehet, mit kezdeni, tényleg tök jó, ha az ember elfogadja az adottságait.

A kövérséggel kapcsolatban bizonytalan vagyok. Az rendben van, hogy a 65 kilós Piroska nem frusztrája szét magát attól, hogy nem egy modell alkat, de a 150 kilós Marcsit is ne támogassuk már abban, hogy úgy tökéletes, ahogy van, mert neki sem jó.

Szóval a némiképp maliciózus felvetésed ellenére, szerintem tök igazad van.

2022. máj. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!