Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A "body positivity" mozgalom...

A "body positivity" mozgalom miért csak a dagadt nőkre koncentrál?

Figyelt kérdés

Főleg hogy olyan dolgot akarnak normalizálni, amin az elszenvedője változtathatna. De érdekes a body positivity nem terjed ki az alacsony testmagasságra férfiaknál, pedig azon nem is lehet érdemben javítani.


Ha a nőket arra bíztatjuk, hogy legyenek büszkék arra, hogy 160 kilósak, akkor az alacsony férfiaknak miért nem mondjuk, hogy a 170 centiméteres testmagasság is elegendő?


2022. máj. 7. 17:46
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
34%

Mindig azért gondolom, hogy s*ggfej, aki azzal érvel, hogy a plusz kilókon lehet vàltoztatni, mert nem ez a kérdés. Miért akarna vàltoztatni?

Azért, mert nektek nem tetszik? Mert nektek meg az aktuàlis tömegízlésnek nem felel meg?

Túl sokra becsülitek a saját ízléseteket, pedig pontosan ugyanannyit ér, egy szemmel se többet, mint annak, aki szerint egy 100kg-os nő csinos.

Le kène szállni a magas lóról sok mindenkinek. Nem a ti tisztetek megítélni, hogy ki/mi a szép. Lehetne rajta változtatni, ès ha nem akar, mert sz@rik huszadrangú idegenek véleményére?

Kik vagytok ti, hogy megítéljétek, hogy kinek kell változtatni?

Eszem megáll..ennyi egoista p*csfejet…

2022. máj. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
71%

11

Két szó: mert egészségtelen.

2022. máj. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim válasza:
69%

11. Számomra érthetetlen ez az erős felháborodásod... Senki nem mondott rosszat a túlsúlyos nőkre. Senki nem mondta, hogy nem lehetnek szépek vagy csinosak.

A minap hallgattam egy friss interjút Sirokai Dianával (egy nagyon szép plussize modell, aki nem ismerné) és ő maga mondta, hogy az orvosa diétára fogta az egészsége érdekében.

Nem kell megfelelni senkinek, csak a saját egészségnek. És szerintem sem ajánlatos a fiatalokat azzal traktálni, hogyha egészségtelenül esznek, egészségtelen életmódot élnek és meghíznak, akkor az menő, mert most ezekkel a body positivity videókkal lájkokat lehet gyűjteni. A mai fiatalok elég sok mindent megtesznek a lájkokért.

/Ne vegyük ide a betegség miatti elhízást, az egy teljesen más téma./

Mindenki fogadja el magát, az egészséges határokon belül.

És le lehet húzni továbbra is az egyet nem értő kommenteket.

2022. máj. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne intelligensen kezelni ezt. Sem a kövérek kigúnyolása, sem a kövérség sztárolása nem jó irány.
2022. máj. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim válasza:
91%

"De érdekes a body positivity nem terjed ki az alacsony testmagasságra férfiaknál, pedig azon nem is lehet érdemben javítani."


Na akkor most 199cm magas paliként küldök minden alacsony férfitársamnak egy buksi simit. Jó vagy így ahogy vagy haverom!

2022. máj. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
91%
Azt elismerem, hogy a média felületeken elsősorban ezzel lehet találkozni, viszont a bodypositivity egyáltalán nem csak a nőkre és a testsúly kérdésére terjed ki, és szerintem azért lehetett látni pozitív példákat a férfiakkal kapcsolatban is pl. az apatest egész trendinek számít manapság, tiktokon én nagyon sok ilyen videót is látok. Valamint ez nem arról szól, hogy a 160 kilós nő büszke a súlyára vagy promotálják az elhízást, hanem az a lényeg, hogy ne a súlya határozza meg az embert, hanem ugyanolyan értékes emberként tudjon önmagára tekinteni mintha 50 kilós lenne, lássa meg önmagában az értéket, a szépet, a szerethetőt stb. és ennek folyománya, hogy normális és teljes életet élhet. Szerintem ez egy nagyon pozitív dolog, én mindenképpen támogatom.
2022. máj. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
72%

11 vagyok. Egyetértek 16-tal.

Az a bajom, hogy egyből mindenki változtathatna magán, mert xy-nak nem felel meg.

Pedig pont az lenne a lényeg, hogy senkinek nem kell változtatni a külsején semmit ahhoz, hogy szerethető, elfogadható legyen.

Azért van a felháborodásom, mert elegem van belőle, hogy milliónyi nő önbecsülése van sz@rrá vágva egészen gyerekkorától (nemcsak a súlya miatt), mert külső feltételekhez kötik az elfogadhatóságot és a szerethetőséget.

Kár összemosni a bodypositivity-t ezzel a demagóg dumával, hogy egészségtelen blabla.

Tudjuk, hogy a legtöbb bodyshamingelő nem az illető egészségéért aggódik, hanem megalázza pusztàn azért, mert az ő ízlésének nem felel meg.

2022. máj. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
82%
Soha senki nem szólt be még annak, aki az egészséges életmód mellett érvelt. Annak viszont joggal igen, aki emellett másokat megalázott a külseje miatt. Mivel ez rosszindulatú, romboló cselekedet. Senki hasznára nincs, legfeljebb a kritizàló érezhet pillanatnyi elégedettséget, hogy kieresztette valakire a nyomorát.
2022. máj. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért amiért az ellenkezője is főleg a nők felé irányul. Hányszor láttál kifejezetten férfiakat megcélzó zsírégető tablettákat, egészségtelen diétákat, tippeket, hogy hogy legyen nyárra "bikini bodyjuk"? Én életemben egyszer sem, míg az ellenkezőjét napi szinten (még úgy is hogy nem is járok olyan oldalakra, amik erről szólnak).


Emiatt a nőket alapból jobban érinti a súlyuk miatti stressz, és az ezzel járó testkép problémák. Jóval kevesebb az anorexiás/bulimiás férfi, mint nő, és nagyobb arányban alakul ki a testük miatt depresszió/stresszbetegség a nőkben mint férfiakban.


Ha a diéta kulturának a nők az arcai, és az elszenvedői, akkor nem sok értelme lenne, hogy a body positivitynek a férfiak legyenek. Nem?

2022. máj. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

16-nak és 17-nek:

Le lehet szállni nyugodtan a testtömeg témáról, ugyanis én sehol nem állítottam annak az ellenkezőjét, mint amit ti mondtok. Ugyanakkor egyikőtök sem hozta elő példának, hogy egy férfi Férfi lehet 160 centivel is :) Milyen érdekes :) Szóval a kérdésem, hogy a body shaming miért csak a (főként nők) testtömegére vonatkozik és mért nem olyan dolgokra, amin változtatni sem lehet? Miért oké body shamingelni az alacsony férfiakat?

2022. máj. 7. 20:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!