Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elfogadni, hogy...

Hogyan lehet elfogadni, hogy nem vagyok szép?

Figyelt kérdés

Már előre tudom, hogy mindenki azt fogja írni, hogy ezen nincs mit változtatni és a belső tulajdonságok lényegesek, nem a külső. Ezzel egyet tudok érteni, de vannak napok, amikor valahogy mégse tudok beletörődni, hogy milyen a külsőm.

Nem fényezni akarom magam, de csúnya nem vagyok, inkább átlagos. Vigasztaltak már azzal, hogy valaki még rosszabbul néz ki mint én, csúnyább nálam, de engem ez nem vigasztal.

Amikor másokra nézek, akkor nem kezdek el azon gondolkodni, hogy így néz ki és nem úgy vagy. Magammal viszont nem vagyok elégedett.


Elfogadhatóan nézek ki smink nélkül is, sminkkel meg még elfogadhatóbb vagyok, bár nagyon ritkán van rajtam smink.

Az arcommal nem vagyok megelégedve, az orrommal és a fogaimmal. Az orromat túl nagynak tartom és van benne egy kisebb hullám. A fogaimmal meg az a problémám, hogy a felső fogsoromnak hátrébb kellene lennie. Szóval nem a fogak egymás melletti illeszkedése rossz.

A hajammal meg az a gond, hogy szétállnak a hajszálaim.

Olyan, mint ami ezen a képen van, a cikkben: [link]


Az orrom és a fogam is csak akkor jönne helyre ha meg lenne műtve, de műtétet nem szeretnék. Amúgy van fogszabályzóm és az egyéb problémákat megold, de a felső fogsoromat nem fogja hátrébb vinni. A fogorvos azt nem is tartja fontosnak.

Az orromon már az is javítana ha az a hullámos rész nem lenne benne, ami amúgy nem értem miért került oda, mert nem volt kicsi koromban ilyen, de balesetem sem volt. Nem kellene olyan hatalmas változás és szerintem már akkor elégedett lennék. De sajnos ez illúzió ha nem akarok műtétet.


Hogyan tudnám elfogadni magam? Ha csak úgy mondják, hogy fogadjam el magam és kész, az szerintem nem megoldás. Az sem segít mikor mások azt mondják, hogy szerintük meg szép vagyok. Én úgy gondolom, hogy ez egy természetes dolog, hogy az ember szeretne elégedett lenni magával és jól érezni magát a bőrében, de szerintem ehhez az is kell, hogy elégedett legyen a külsejével. Hogy úgy legyen vele elégedett, hogy őszintén és nem magára erőltetve, hogy márpedig neki muszáj lesz, mert nincs más lehetőség.



2022. máj. 25. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
19%

Pedig nekem nagyon tetszenél a leírás alapján.

De mint írtad, nem mások véleménye érdekel. Mi meg a te véleményeden nem tudunk módosítani...

2022. máj. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

A szépség egy olyan dolog amin általában lehet javítani, vagy sporttal vagy a hülye műtétekkel...de ezek a műtétek szerintem alapból elég nagy f..ág 10 szer is meggondolnám kinek és miért csináltatok ezt meg azt. Instán volt egy csaj akinek tényleg nem ártott az orr műtét, de neki extrém szarul nézett ki alapból.


Na de azokkal a dolgokkal amikkel valójában nem lehet mit tenni csak elfogadni, akkor nem szomorkodni kell, én is szeretnék nagyobb farkat szebb arcot stb...de akinek így nem tetszek ahogy vagyok akkor minek törődjek a véleményével? 100 év múlva pontosan annyit ér a véleménye mint nekem SEMMIT.

2022. máj. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tényleg nem a mások véleménye idegesít, hogy mások mit gondolhatnak rólam. A saját véleményem nem jó saját magamról, mert bizonyos dolgokat nagyon nehezen tudok elfogadni magamon.
2022. máj. 25. 22:47
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
Ezen egy pszichológus tudna igazán segíteni.
2022. máj. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!