Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ma már csak az szép és érdekes...

Ma már csak az szép és érdekes aki tökéletesen szép?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg, hogy ma már azokat tartják általában szépnek aki kifejezetten szép, szebb az átlagnál. Nem kifejezetten csúnya (nem akarok én megsérteni senkit, de hát valakikre mondják, hogy azok) és nem is az átlagos kategória hanem az a tökéletesen szép. Olyan nőkre gondolok, akik smink nélkül is szépek, akiknek nem kell feltűnően öltözniük ahhoz hogy szépnek tűnjenek, akiknek olyan szabályos arcvonásaik vannak és van az arcukban vagy valami lágy, kellemes vagy valami csábos. Nem direkt néznek úgy hanem olyan az arcuk. Akiknek sem az orruk, sem a szájuk, sem a fogaik nem csúnyák. Akinek az egész arca harmonikus. Képet linkelni nem akarok, pedig ismerek pár ilyen nőt és hírességet is de nem akarok másokat mutogatni.

Az emberek egy része szépnek tartja a sminkelt, kihívó, tipikus instagram csajokat, de nekem az a benyomásom, hogy ma már igazán csak azt tartják szépnek, aki tökéletes. Akinek az arca harmonikus, szabályos, semmije nem csúnya ( se orra, se fogai nem), a haja is szép mindig. Ha nincs nagy melle és formás feneke, az sem nagy hátrány mert ha az arca olyan, akkor az kompenzál mindent. Akkor kis melle is lehet. Akkor öltözhet szürke kisegérként is, odáig lesznek érte és kapja a sok bókot és tetszeni fog másoknak. Egy csak átlagos arcú lány öltözhet szépen, de akkor sem fogják többen észrevenni mert az arca olyan mint volt. Ha sminkel, akkor talán igen de természetesen nem.

Ha a "tökéletes" arcú lány még okos és művelt is, például több diplomája van, esetleg doktorandusz az egyetemen és elvont tudományos dolgokkal foglalkozik, több nyelven tud, akkor már ő a főnyeremény. Egy átlagos lány hiába okos vagy művelt, az ő tudását nem fogják annyira értékelni. Annyira sokat biztos nem jelent neki, nem akkora előny mint amekkora egy "tökéletes" nő esetében.


Most biztos jönnek az olyan szövegek, hogy senki nem tökéletes. Mondom, azokról a nőkről beszélek, akiknek az arca tökéletes tehát az orra se nem túl nagy, se nem túl kicsi, se nem görbe, se nem túl hosszú, akinek a fogai szabályosak, fehérek is, egyik állkapcsa sem áll túl előre vagy hátulra,a szemei is szépek, az ilyeneknek persze a haja is.


Ismerek egy nőt, akinek ilyen tökéletes arca van, mert valahogy harmonikus és szép az egész, a szemei is, van a nézésében valami "szexi" de nem azért mert direkt csinálja hanem olyan a szeme, az orra is olyan tökéletes, semmi görbeség benne, nem túl nagy, a bőre is szép, a füle is olyan nem túl nagy, nem csúnya. Az sem szép mindenkinek. Először észre sem vettem, de valaki felhívta a figyelmem rá, hogy csámpás lába van mikor mondtam neki, hogy milyen szép az a nő. Annak ellenére, hogy ez a személy is elismerte, hogy nagyon szépnek tartja azt a bizonyos nőt. Az öltözködésében nincs semmi különösen szép, teljesen hétköznapi de nőiesnek sem mondanám. És nagyon sokszor jár sötét ruhákban, szinte sosem hord semmi színeset, ékszereket egyáltalán nem. Látjátok, nem öltözik feltűnően, minimális színek, kiegészítők sincsenek rajta, magassarkút soha nem hord, a lába csámpás de mégis annyian bókolnak neki és mondják, hogy neki tökéletes arca van és ő a tökéletes szépség. Ha egy átlagos lánynak lenne csámpás lába és szürke kisegér stílusa, akkor még annyian se vennék észre amennyien. És lehetne akármilyen okos, nem értékelnék, kivéve a munkahelyén, nem lenne jobb nő emiatt de ha egy tökéletes arcú nő okos, akkor amiatt még tökéletesebb lesz. Ugyanerről a fent leírt nőről mondta nekem egyszer egy pasi, hogy a nagyon szép arca miatt amúgy is tetszik neki és így, hogy milyen okos (2 mesterdiplomája van, felvették doktorira, bölcsészkaron végzett, filozófiával, irodalommal és pszichológiával is foglalkozott) így még jobban felkeltette az érdeklődését.

A kérdés nem róla szól, ezzel az esettel akartam megmagyarázni mire gondolok én és ezzel akartam alátámasztani, hogy konkrét példákat láttam arra, amiket leírtam. Rajta kívül is ismerek nagyon szép nőket de ez volt a legjobb illusztrációnak.


Én az ismerősöknél, az egyetemen, a közösségi médiában, mindenhol ezt a tendenciát látom, hogy igazán csak azok a nők számítanak szépnek akik olyanok amit leírtam. A "csak" átlagos lányok mindig hátrányban lesznek velük szemben.Az átlagos egyszerűen nem szép, nem elég jó, nem megfelelő, sokszor csak azért kell valakinek mert a tökéletes nem lehet az övé. Meg nem is kelti fel az emberek figyelmét. Még akkor sem feltétlenül ha tesz érte, a tökéletes arcú nő meg akkor is érdekes lesz ha csak ül és bámul.



2022. jún. 19. 20:07
1 2
 1/17 Noren1989 ***** válasza:
62%
Nekem pl a mostani kiszemeltem egy nem tökéletes, de szép nő.
2022. jún. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%
Nem.
2022. jún. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Régen is csak az számított szépnek, aki smink meg minden mű dolog nélkül is szép. Akinek rá kell segíteni, az már csak átlagos lehet legjobb esetben is. És ez sosem fog változni, szóval jobb, ha beletörődsz.
2022. jún. 20. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Rossz volt olvasni amit írtál. Remélem annyi éves vagy, ahánynak ez a szöveg alapján tűnsz, különben nagyon szomorú. Habár egyetemről írsz szóval akkor ez bukta.

Ha nem vagy "tökéletesen" szép, akkor csak egy embernek akarj az lenni. Majd jön a nagy Ő, neki meg az leszel. A többi mit számít?

2022. jún. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Én nem azt írtam, hogy én nem fogadnám el magam vagy nem fogadtam volna el magam és csak a tökéletes emberek érdekelnének. Csak leírtam, hogy mit figyeltem meg, mit tapasztalok. Persze lehet én ismerek túl sok "tökéletesen" szép nőt és azért vannak ilyen meglátásaim. Ha más lenne az ismeretségi köröm, akkor lehet máshogy lenne. Én egyszerűen ezt tapasztaltam, nem tehetek róla. Tudom, hogy a külső nem minden, mert ismerek olyan nőt, aki nagyon szép, tényleg olyan tökéletes arca van, de egyébként meg beképzelt, mindig másokat hibáztat mindenért, a kritikát képtelen elfogadni, könnyen megsértődik és utána napokig duzzog és a szakmai sikereinek egy részét sem magának köszönheti hanem másokat kihasznál. Utóbbit onnan tudom, hogy ismerem a másik felet. Tény, hogy szerintem aki nagyon szép, az könnyen megteheti ezt mert mindenki a szépségére figyel, emiatt rögtön szimpatikus és nem látják át, hogy valójában milyen. Ha ugyanezt egy "csak átlagos" nő tenné, akkor ő már nem tudna annyira manipulálni. Én például annak a nőnek nem szívesen voltam a társaságában sosem mert hiába szép, nagyon idegesítő. De ez csak én vagyok, az emberek 90%-a nem lát át rajta. Ja, és mondták már rá is, hogy átlagos, de olyanok, akik nem ismerik jól de akik közel állnak hozzá és jó ismerősei, ők istenítik. Ez is azért van szerintem mert direkt olyan embereket gyűjt maga köré. Aki nem bókol neki, nem dicséri, nem erősíti meg az önbizalmát, azzal nem beszél, nem találkozik, azzal nincs jóban. Igazán csak addig fontos neki valaki míg érdekében áll.


A kérdésre visszatérve, én nem mondom, hogy mindenkinek tökéletes külsővel kell rendelkeznie, nálam nem attól függ, hogy kihez vagyok kedves, kivel barátkozok, kinek segítek, én mindenkivel ugyanúgy bánok függetlenül a külsejétől. Az emberek nagyon nagy része viszont nem ilyen. Azt akartam megtudni a kérdéssel, hogy mások is úgy látják-e az egészet ahogy én tapasztaltam.

2022. jún. 20. 09:05
 6/17 A kérdező kommentje:
A kérdés lényege pedig nem is az volt, hogy tetszhet-e bárkinek is egy nem tökéletes, egy átlagos nő hanem az, hogy tényleg így van-e, hogy aki nem tökéletesen szép, az minden téren hátrányban indulni. Szakmailag, egy munkahelyen persze lehet nem, de egy csak átlagosa nővel barátkozni is feleannyian akarnak bizonyos esetekben mint egy tökéletessel. Egy átlagosnak fel kell hívnia magára valamivel a figyelmet de a tökéletes lehet akármilyen visszahúzódó, unalmas, akkor is barátkoznak vele.
2022. jún. 20. 09:10
 7/17 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti, tényleg nem tizenéves vagyok, sőt egyetemre járok és képzeljétek, tulajdonképpen a tapasztalataim fele az egyetemről származik. Az ilyen tökéletes nőkkel is ott találkoztam és már nem egyszer tapasztaltam ott is, hogy bizony máshogy bánnak egy tökéletes arcú nővel.
2022. jún. 20. 09:25
 8/17 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell tökéletesnek lenni, de ne a ruhától, meg a vakolattól legyen valaki "szép".
2022. jún. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ez egy érdekes komment, de nem egészen értem. Szóval akkor ha valaki smink nélkül is szép ruha nélkül nem kifejezetten csúnya, akkor már elégedett lehet magával akkor is ha nem tökéletes. Ezt akartad mondani?
2022. jún. 20. 10:25
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

Ezzel két dolgot akartam mondani.

Meg persze leszögezném, hogy ez az én véleményem, nem kötelező mindenkinek ugyanúgy gondolkodni. ;-)


Szóval az egyik az, hogy a szépség nem a sminkből fakad. Nem vagyok egy eszeveszettül sminkellenes egyén, aki már egy kis szemceruzától is idegrohamot kap, de alapjában véve nem szeretem, amikor valaki a természetes külsejét elrejti. Ráadásul elég kevés olyan lányt/nőt láttam, aki tényleg szebb volt sminkben, mint anélkül. (Persze, tudom, kevés szubjektívebb dolog van a szépségnél.)

Ráadásul egy komoly kapcsolatban kivitekezhetetlen, hogy mindig csak sminkben lássam a lányt. Akkor meg elég groteszk lenne egy olyan "jaj, de ronda vagy, sminkeld ki magad gyorsan" jellegű gondolat. Nyilván ezt így nem mondanám ki akkor sem, de azért illúzióromboló tud lenni, amikor egy jóval másabb arc néz szembe veled, mint akibe beleszerettél. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy rondább lenne, csak... olyan groteszk.

(És igen, akkor felmerülhet a kérdés, hogy "de hát ha amúgy ronda, akkor miért ne tegye "szebbé" magát? Nos, erre is azt tudom mondani, hogy kinek mi a ronda.)


A másik dolog: bizony, nem kell "tökéletesnek" lenni. Sőt, szerintem van valami eléggé taszító, "élettelen" érzés azokban az arcokban (és testekben), amik szinte már olyanok, mintha tervezőasztalon alkották volna meg. Lehet, hogy ez valakinek bejön, de nekem nem. Nem ettől lesz valaki szép. Sokkal szebb, ha valaki élőnek, valóságosnak tűnik. Pont azok a kis eltérések, azok a kis apró "hibák" teszik széppé a lányokat/nőket, amikben eltérnek a "tökéletestől".


És igen, fogalmazhatunk úgy is, hogy nem csak a "tökéletes" kólsejű nők lehetnek elégedettek magukkal.

Eleve, én úgy vagyok vele, hogy korántsem a külső a legfontosabb.

2022. jún. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!