Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mitől pattanásos a bőröm?(már...

Mitől pattanásos a bőröm?(már jóval kinőttem a kamaszkorból)?

Figyelt kérdés

Aknesol-t használok rá,de nem igazán van hatása,nem vészesen pattanásos amúgy,csak néha előbukkannak elég nagy és fájdalmas pattanások...

Mit csináljak,hogy ne legyek pattanásos?

Ti mivel tüntetitek el őket?

Akár házi "módszert" is írhattok,hátha valaki tud ilyesmit,köszönöm szépen mindenkinek! :)



#módszer #pattanás #kamaszkor #ti mit használtok #miket ajánlanátok
2022. júl. 20. 00:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ostoba tévhit, hogy csak kamaszkorban pattanásosak az emberek.

Egész életükben azok lesznek, ha egyszer beindult a pubertás, mivel egész életedben folyamatosan zajlanak hormonváltozások. Kisebb és nagyobb kaliberűek, életkorhoz kötöttek és folyamatosak. Ezeknek bizonyos szakaszaiban több pattanás lesz (pl. menstruáció előtt), ugyanígy sok pattanást okozhat a stressz, bizonyos élelmiszerek, bizonyos tisztálkodószerekkel szembeni érzékenység stb. Természetes dolog.

2022. júl. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Ha nem piszkálod őket, megfelelő a folyadékbevitel és az arctisztítás, akkor maguktól felszívódnak egy idő után. Végérvényesen, egyszer és mindenkorra nem tudsz megszabadulni tőlük. Nagypapámnak hetven évesen is voltak időnként.

Ha látványra nagyon zavar, akkor korrektorral meg ilyesmivel kend le, ha emberek közé mész.

2022. júl. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindkettőtöknek! :)
2022. júl. 20. 01:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz voltam, csak szakadozottan, de szívesen. :D
2022. júl. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem kamaszkorom nem volt egyáltalán, 25 évesen kezdtek kijönni, mert valamilyen kajára érzékeny vagyok (tej vagy glutén lehet). De pl. mensi előtt is kijön néhány, hormonok is okozhatják. Én a krémekben nem hiszek, mivel az okokat belül kell keresni. Persze legyen egy arcápolási rutinok, de a sok kencefice többet árthat, mint használ.
2022. júl. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kamaszkoromban*
2022. júl. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Így van,igazatok van mindenkinek! :)
2022. júl. 20. 08:54
 8/9 Metionin ***** válasza:
Egy ideig érdemes írni, hogy mikor jönnek ki a pattanások, mit eszel és mikor menstruálsz. Én kb. 12 éves koromtól szenvedtem sebesedő, csúnya aknéval és mindenki, még a bőrgyógyász is elintézte annyival, hogy tini vagy, ez van, itt ez az antibiotikum, szedd be és jó lesz. Hát nem lett jó. Aztán kiderült, hogy laktózérzékeny vagyok, és azóta a hónap nagy részében mintha photoshopolták volna a fejem, sehol semmi. Menstruáció előtt kijön 1-2 de azon nem lehet változtatni, a hormonok működnek, max rákészülni lehet, én is direkt úgy hámlasztok, hogy az ilyen mensidudorok a lehető legrövidebb idő alatt eltűnjenek. De nyáron sokaknak okoz gondot az izzadás is, ami pattanásokat okozhat. Egyszóval próbálj rálelni az okra. Az aknesolt használtam anno, igazából a szárításon kívül semmit sem csinál, ugyanúgy jönnek ki a pattanások. Próbálj ki inkább egy gyengébb AHA savas hámlasztót (belülről pucolja a pórusokat) és egy niacinamid szérumot (a faggyútermelést beszabályozza). Most van pl. az Essence-nek is ilyen terméke tök olcsón, de a Revoxos cuccok ismegérik ár-érték arányban. Ha már kijöttek, heti 1 fehéragyagos pakolás is nagyon szépen csökkenti a gyulladást, az is kapható olcsón akármelyik drogériában.
2022. júl. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen utolsó a sok infót :)
2022. júl. 20. 13:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!