Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Normális, hogy ennyire tönkrem...

Normális, hogy ennyire tönkrement a körmöm erősített géllakk után?

Figyelt kérdés
Sosem jártam olyan rendszeresen körmöshöz, pár évvel ezelőtt volt párszor géllakkom meg egyszer műkörmöm. Most augusztus óta erősített géllakkom volt, most szedettem le 1 hete. Alapvetően nekem erős körmöm volt, hosszabbra is meg tudott nőni, viszont most katasztrófa. Vékony, töredezik, betörik, így is, hogy levágtam majdnem tövig. Erősítő lakkal kenem, aztán várom, hogy megerősödjenek…

2022. dec. 5. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Mivel a tapadás miatt reszelik a tetejét a körmödnek, így ja. Tönkre megy. Hiába csak megcsiszolgatják pár mozdulatta egy olyan vékony pár mm-es résznél az a néhány mozdulatocska is számít.
2022. dec. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos normális.
2022. dec. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem. Esetleg valami bevált módszer erősítésre, azon kívül, hogy kenjem erősítő lakkal? Kb mennyi idő után jön rendbe?
2022. dec. 5. 12:54
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

A köröm az egy "halott dolog", nem fog rendbe jönni. Majd megnő, de ami már rossz nem tudod helyre hozni. Erősíteni a körömágyad tudod, azt érdemes a jövőben megnövő körmeid érdekében.

Ha mindenképp szeretnél valami házi praktikát akkor dörzsölgesd fokhagymával.

2022. dec. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Körmösként mondom, hogy tény és való hogy a sok építéstől vagy gél lakkozástól azért el tud vékonyodni és igen az állandó reszelés miatt. De azt is hozzá kell tenni, hogy ennyi idő alatt még nem kellett volna gondot okoznia. Valószínűleg túl is lett reszelve többször.

Amúgy csináltass rá japán manikűrt az a méhviasszal nagyon szépen megerősíti amíg le nem nő és nem lesz teljesen új körömlemezed. Ezt én is szoktam javasolni pihentetésként :)

2022. dec. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jo kormosom volt, ha sokaig volt gellakkom es egy idore meguntam es leszedettem erosebb lett a sajat kormom, mint elotte. Mert jo alapot tett fel, es sosem szedtem le a sajat kormomig, igy az mindig vedve volt.
2022. dec. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ hogyan szedték le. Ha teljesen le lett csiszolva az anyag akkor nagyon valószínű hogy a természetes körömlemez is sérült és bele lett bizony csiszolva abba is. Én a teljes eltávolítást úgy szoktam, hogy vékonyra reszelem az alapot, majd leoldom ami maradt rajta. Akinek legutóbb így leszedtem, teljesen erős maradt a körme.
2022. dec. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!