Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi értelme a szépségversenyekn...

Mi értelme a szépségversenyeknek úgy, hogy gyakorlatilag bármilyen beavatkozás megengedett?

Figyelt kérdés
Így konkrétan olyasvalamiért díjazzák az indulókat, ami egyáltalán nem az ő érdemük, hanem inkább különféle szakembereké (sminkesek, fodrászok, és főleg a sebészek és mindenféle kozmetikus meg hasonló szakemberé). Engem hidegen hagy, de mivel még híroldalakon is szerepelt, láttam képeket erről a Miss Universe nevű giccses cirkuszról, nézzétek meg például az ukrán induló arcát: van valami, ami még természetes rajta? Az miért érdem, ha valaki többmillió forint értékben tud költeni mindenféle kozmetikai/akár plasztikai beavatkozásra, műtétre? Ezek az egyen-arcok nem állnak távol attól, amit "plasztikszörnynek" neveznek. Ha manapság ez a szépség, akkor abból is egy megvásárolható árucikk lett már.

2023. jan. 21. 14:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, hogy a természetes szépség sem érdem, viszont a legnagyobb probléma az új, mesterséges "szépségideál" megteremtésével van: az olyasvalami, amit a szó szoros értelmében meg lehet vásárolni jó pénzért, tehát egy árucikk. A legfiatalabb generációk pedig ebben nőnek fel.
2023. jan. 21. 14:54
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem látom sok értelmét így, legyenek inkább külön kategóriák
2023. jan. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem teljesen mindegy, mert az egész úgyis csak a politikáról szól, én még szép nőt az ilyen versenyeken nem láttam. Pl. a kallantyú orrú Kulcsár Edina mint a világ 2. legszebb nője? Nevetséges, az utcán bármikor látok nála szebb cigány lányt.
2023. jan. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lenne megengedett, akkor sem tartanám értelmét.

A szépség az egyik legszubjektívebb dolog a világon. Eleve tök hülyeség ezzel versenyezni, a versenyen pedig az fog jobb eredményt elérni, aki annak a pár zsúritagnak jobban tetszik. Én például rohadtul kevés "szépségkirálynőt" láttam, aki tetszett volna.

2023. jan. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A szépségversenyeknek eleve nincsen semmi racionalitásuk. Maga az alapötlet, elgondolás jó és érthető, de gyakorlatban megvalósíthatatlan. Minden egyes eredmény hamis lesz. Azt, amire hivatott lenne, gyakorlatban nem lehet megvalósítani, több sebből vérzik az egész. Az már, hogy történt-e egy aktuálisan részt vevő hölgy testén bármilyen plasutikai beavatkozás, már nem oszt, nem szoroz.
2023. jan. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!