Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hol tudnék szétmodolni egy...

Hol tudnék szétmodolni egy karórát?

Figyelt kérdés
Sok órás csoportban látom, hogy modolnak órát (számlap színe, mutatók, tok, acélszíj gravírozása, minta vésés stb). Hol tudnék ilyeneket itthon? Ezzel növelném az értékét? Pl egy óra szíjat vésnökkel szétgravíroztatni motívumokkal.

2023. febr. 20. 06:39
 1/10 Noren1989 ***** válasza:
63%

Àltalàban ez mind értékcsökkentő tényező, csak mondom. Ha meg egy olcsóbb típust moddolsz egy dràgàbbra, az meg szimplàn hamisítàs 🤭


Alkatrészek jöhetnek az ebay-ről, vagy bàrhonnan...

2023. febr. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebay aliexpress a beszerzési forrás. Az óra értékét csökkenti pl egy aftermarket gyémántos iced out Daytona nem ér annyit mint a sima acél.
2023. febr. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Egy 200 ezres órát sem éri meg egyedivé tenni? Én fórumokon úgy olvastam, hogy növelni is tudja egy óra értékét, valaki egy Seiko órát többért el tudott adni vésnökkel való mintázat készítés után.


Én is erre gondoltam:

[link]

2023. febr. 20. 11:06
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

3

De ezt nem pistike cseszte össze egy gagyi dremellel hanem gyárilag ilyen. Az megint más. Mibden limitált kiadású modell drágább mibt a sima alap modell. De az hogy te összecseszed az továbbra is értékcsökkentő.

2023. febr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"ezt nem pistike cseszte össze egy gagyi dremellel hanem gyárilag ilyen. "


Rohadtul nem gyári, mert ha végigolvasod a cikket írja, hogy melyik magyar vésnök csinálta meg így. Ez eredetileg egy sima szíjas karóra volt.

2023. febr. 20. 11:58
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

5

Afölött elsiklottam. Tehát egy lelkes amatőr egy alapjáraton limitált órát eladhatatlanná kókányolt. Ameddig ezt magadnak csinálod mert ilyennek szetetnéd nincs gond. De eladni nem fogod tudni. Ezt sem tudná eladni még az alap modelláráért sem. Az meg hogytalál valakit akinek pont ez tetszik és bármennyit hajlandó fizetni az kvázi nulla. Főleg hogy ilyen undorító lett.

2023. febr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Bmeg te valami rohadtul hozzá nem értő lehetsz már elnézést. A napokban egy óras csoportban hasonló darabot vittek el vmi k.va jó áron, ahogy elnéztem. Ez egy mestermű. Állítom, szétvésni többe került, mint maga az óra. Ha neked ez undorító, ilyen szintű ízlésficammal nincs mire menni. Ezt a cikket se olvastad el sztem sokadik nekifutásra sem, mert itt is ecseteli, hogy mennyire jó ötlet volt ezt kitalàlni, és mennyire egyedi értékes lett így.
2023. febr. 20. 16:45
 8/10 anonim ***** válasza:
24%

7

Neked van ízlésficamod. A cikkben szó sincs arról, hogy az óra mennyit ér, vagy hogy mennyiért cserélt gazdát, csak hogy milyen sok időt fecsérelt pistike arra hogy szétcsessze és ebből azt következtetik ki hogy sokat ér. Hát nem. Ez gusztustalan. Laikusok azt hihetik, hogy ez ér valamit, de ez nem így van. Mint írtam kicsi az esélye, hogy hasonszőrű ízlésficamos emberkét találsz. Ez nem azt jelenti hogy lehetetlen, de alapszabály hogy az ember magának moddol. Ez nem befektetés. Az óra elveszti az értékét. Haver is PVD-ztetett egy no-date Submarinert amikor még utánad hajították a Petit-Geneve-ben, most meg ha nem cseszi szét 2,5-szörös áron tudná eladni. Így meg az eredeti ár felét éri. Ez ilyen. Arról meg várom a linket hogy a szétkókányolt óra mennyiért kelt el, mert a komolyabb csoportokban(ahová téged be sem vesznek) ott ilyeneket ki sem mernek rakni.

2023. febr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Noren1989 ***** válasza:
33%

Régebben figyelgettem hasonló, vésett Seiko-kat.


Megveszed az alapot 150ért, a vésettet nem adod el 180felett.


30ért szerinted megvésik az egész tokot, veszel belőle új szàmlapot, mutatószettet...


Maradjunk a nem remtàbilis kifejezésnél.


Ha komolyan akarod nyomni, vegyél egy 72-es Valjoux-t, és moddolt 727-es Rolexszé.


Utàna építesz belőle egy pre Daytona Paul Newmant és megpróbàlhatod 25pénzért eladni.

2023. febr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%

"egy alkotó művészember 100 órányi, aprólékos keze munkáját"

A 160 ezres órára többszázezret ráköltött, gondolom pénze mint a pelyva, nyilván kár keresgélni a megtérülést vagy a racionalitást. Ez pár kattant számára lehet csak értéknövelő. Használt forgalomban a kifogástalanul gyári, teljes tartozékokkal ellátott cucc az igazi.

Vegyél a Jófogáson pár ezer Ft-s kvarcórákat, azokon gyakorolhatod a szétszedést, csereberét. De jellemzően ahány óra, annyiféle méretek, alkatrészek, el kell mélyedni ebben a világban, hogy érdemi eredményed legyen.

2023. febr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!