Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Az IPL lézeres villanófényes...

Az IPL lézeres villanófényes szőrtelenítés nem káros az egészségre?

Figyelt kérdés
Vizgálták már a hosszú távú hatásait?

2023. márc. 11. 01:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Guglizzuk meg neked?
2023. márc. 11. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én pár évvel ezelőtt utána olvastam és pár elhibázott kezelésen kívül semmi ilyesmit nem találtam, ami bizonyított is lenne. Azoknál túl erősre volt beállítva és égési sérülés keletkezett, de nem is értem hogyan...

Már azért maga a technológia sem új, egyre többen használják, mindig árulják, szalonokban is alkalmazzák és sose hallottam semmilyen rémtörténetet felőle, szóval valószínűleg hosszú távon is biztonságosnak mondható, csak tartsuk be a biztonsági intézkedéseket inkább, mint például lehetőleg télen használd, anyajegyet ne villants és utána ne napozz (vagy szalonban gondolom figyelnek ezekre). Előbbi égési sérüléshez hasonlóan a többi módszer se biztonságos 100%-ban. Valaki borotvával is képes vagdalthúst csinálni magából, gyantával feltépni a bőrt, epilátorral becsípni és szőrtelenítő krémmel megégetni.

Én amiket találtam anno azok alapján biztonságosnak találtam, használom is és semmi bajom eddig. De mindig győződj meg saját magad egyébként, az a biztos. Google, Google tudós (scholar)

2023. márc. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1-es: aha, igen és előre is köszi! Hátha te ügyesebb vagy, mivel én nem találtam erről semmi értékelhetőt.


2-es: Köszönöm a hasznos válaszodat! A Google tudósról például nem is tudtam! :)


Én is olvasgattam és láttam az égési sérüléseket is és pont arról jutott eszembe feltenni ezt a kérdést.


Mert mi van, ha túl mélyen éget a lézer és nem csak a szőrszálakat öli meg, hanem valami másba is beleavatkozik?!


Honnan tudható, hogy egy világos bőr hogyan reagál a készülék hatására?

Nyilván csak úgy, hogy kipróbálja, de ez rizikós, nem?


Nyilván azok véleménye érdekel elsősorban, akik már régóta használják, hogy tapasztaltak-e valami mellékhatást vagy ilyesmi, vagy olvastak-e olyan tanulmányt, ami ezzel behatóbban foglalkozott vagy hogy felmerült-e már másban is ez a kérdés - tapasztalatok, vélemények jöhetnek még bátran!


Köszönöm!

2023. márc. 11. 16:38
 4/16 A kérdező kommentje:

"használom is és semmi bajom eddig."


És milyen érzés a használata?


Hogy kell ezt elképzelni?

2023. márc. 11. 16:42
 5/16 A kérdező kommentje:
Milyen típusú géped van?
2023. márc. 11. 16:43
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Égési sérülésekről én fórumokon olvastam, de az a baj... fuh, olyan nehéz ezeket az infokat megtalálni.


Szóval ugye van az arckezelés meg a szőrtelenítés. Nem tudom, hogy ezek más erősséggel működnek-e.


Aztán ami engem nagyon érdekelt, az az, hogy van-e olyan hatóanyag, amit nem szabad használni, ha IPL-t használsz. Vagy hogy ugyanolyan rossz-e a fény, mint az UV. Utóbbira nem találtam semmit, előbbire azt, hogy a kezelés alatt nem szabad használni retinolt, savakat, c vitamint, tehát szinte semmit.


Nekem a lábamon szuperül működött, de a bőröm tejfehér, a szőröm meg szinte fekete. Most az arcommal szenvedek, mert elég erős a szőr, hogy szemmel lássam, de nem elég erős ahhoz, hogy eltűntesse a gép.

2023. márc. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

6-os: "fuh, olyan nehéz ezeket az infokat megtalálni"


Na, erről van szó!!


Nekem is ez a problémám.


De az számomra új infó, hogy c-vitamint sem szabad használni, de vajon miért?!


A lábadról mennyi idő alatt tűnt el a szőr?


És akkor hogyhogy az arcról meg nem tünteti el?


Én laikusként azt gondolnám, hogy a gyengébb szőrt könnyebb eltávolítani, mint az erőset, de akkor ezek szerint rosszul gondolom.

2023. márc. 11. 22:01
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A lábamról az első alkalom után már szerintem olyan 70% eltűnt. Életemben nem tartottam magam szerencsésnek a fehér bőr - sötét szőr kombó miatt, itt most pont ez kellett.


Szerintem ha erősebb lenne az arcomon a szőr, már az is simán eltűnt volna.


Ugye ez olyan elven működik, hogy a világos bőr visszaveri a fényt, a sötét szőrtüsző elnyeli. Így minél vastagabb a szőrszál, az IPL annál jobban "látja", annál jobban képes elnyelni a fényt, ami kinyírja. A karomon sem olyan vastag, ott is vannak még kósza szőrszálak.

2023. márc. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8-as: értem!


És milyen géped van?

2023. márc. 11. 22:26
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ilyen. Az egyetlen dolog, ami nem tetszik benne, hogy kicsi a villantó "ablaka".

2023. márc. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!