Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Sminkes legyek vagy kozmetikus...

Sminkes legyek vagy kozmetikus? Hogy néz ki egy sminkesnek/kozmetikusnak az átlagos napja? 21/L

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
A kettő együtt jár - a sminkeseknek alapszinten tudniuk kell ugyanazt, mint egy sminkesnek, és ez visszafelé is igaz. A kozmetikával kezdenél így is úgy is..
2010. okt. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Az első válaszolónak nincs teljesen igaza.

A kozmetikusnak is kell tudnia sminkelni, de a tudása jobban a bőrre összpontosul. Emellett gyantázások, szemöldök, esetleg fülbevaló belövése, masszázsok.

A sminkesnek a sminkre összpontosít, ha elmész egy sminkeshez, ecseteket, festékeket látsz nála, arcpárolót, meg ilyen kozmetikai gépeket nem. pl. ultrahang, gyógylámpa.

Persze a sminkes is igyekszik makulátlanná varázsolni a bőrt, de sminkszerekkel, a tökéletes smink alapja a tökéletes bőr, persze a bőrhibákat eltünteni.

A kozmetikus az nyomkod, párol, stb.

Mondjuk a kozmetikusnál nagyobb lehet a forgalom, az kisvárosban is megél, viszont a sminkesnek jobb ha színházban, fotózásokon, újságnál dolgozik. Van Malu Wilz és MAC tanfolyam is, mindkettővel lehet menni sminkelni bárhova. Csak pénz, jó sok pénz és tehetség kell.

Remélem segítettem.

Egy fodrász

2010. okt. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Én kozmetikus biztos nem lennék,mert nem lenne gusztusom mások pattanásait nyomkodni+gyantázni+ilyenek...A sminkes pedig akkor él meg, ha nagyon jól dolgozik,mert már sminkesből is elég sok van...És manapság az emberek nagy részének nincs pénze sminkeshez járni,inkább kifestik magukat otthon!
2010. okt. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nekem is jobban tetszene a sminkes szakma.

2010. okt. 8. 18:35
 5/7 anonim válasza:
34%
egyébként mindkét szakma ku**a hasznos szóval szerintem legyél mindkettő egyszerre! :D
2010. okt. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A sok tudatlan barom, aki lepontozott, nyugodtan bekaphatja a faszom. Mellesleg...
2010. okt. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2011. febr. 9. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!