Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Spanyolországban miért használ...

Spanyolországban miért használnak olyan sokan (még a fiatal nők is) legyezőt nyáron?

Figyelt kérdés
Mostanában néztem nyári videókat Sevilla-ból, meg Madrid-ból, és láttam bennük hogy gyakran még a 20-on éves nők is használnak legyezőket. Ez nekem egy kicsit furcsa, mert Magyarországon még csak idősebb nőket láttam legyezőt használni nyáron. Meg akkor azért használnak ott olyan sokan legyezőt mert meleg van, vagy azért mert ennek van valami kultúrális jelentősége a spanyoloknál?

2023. ápr. 19. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Sevilla pl.a flamenco városa. A flamenco-t legyezővel táncolják. Szóval inkább kulturális dolog.
2023. ápr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 De akkor miért használják akkor is amikor nem táncolnak?
2023. ápr. 19. 21:44
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Ez ilyen népi sajátosság. Nekünk is vannak sajátosságaink, amiket egy külföldi el nem akar hinni.
2023. ápr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Hat a valasz nagyon egyszeru, azert mert k.rva meleg van nyaron foleg Sevillaban! A meleget ugy ertsd, hogy szaraz 45-48 fokos hoseg! Madridban elek tobb mint 10 eve, ott "csak" 42-43 szokott lenni a legmelegebb nyaron. Borzaszto nehez elviselni es igen, a legyezo egy nagyon hasznos dolog, meg a legkondis metron is hasznaljak sokszor mert annyira athevul az ember az utcan. Sevilla egyebkent a legmelegebb varosok koze tartozik az orszagban, nem mindenki tudja elviselni ott ugy, hogy meg tenger sincs ott.
2023. ápr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Hol lehet legyezőt venni?
2023. ápr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom,de előttem már jókat írtak


#5-nek: Legegyszerűbb a házikészítésű, fogsz egy lapot , egy két cm-s (vagy ahányat akarsz) sávot lehajtasz belőle párhuzamosan a lap szélével, utána megfordítod, ott is behajtasz egy ugyanakkora sávot, az előbb lehajtott részt belevonva; megint megfordítod stb amig el nem fogy a papír. :):)


[link]

2023. ápr. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5.nek még,6.vagyok

[link]

2023. ápr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Praktikus, mint esőben az esernyő.

Nyáron, amikor fülledt meleg van, a levegő nem mozog, a legyező egy triviális megoldás. Kínai boltban pár euróért, nagyobb áruházakban is olcsón elérhető. Aki nem csak a praktikus aspektusát használja ki, vehet díszesebbet is, kézműves darabokat. Összecsukva jól elfér egy kisebb női táskában is. Nyáron, ha sokan utaznak a buszon, metrón (nincs mindenütt légkondi), akkor is sokan előveszik. Életmentő.

2023. ápr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
De én nem akarok origamizni, nekem normális legyező kell. Lehet, hogy Madridban van a boltokban, nem úgy, mint itthon, hogy minden, ami kicsit érdekesebb, azt aliexpressről kell beszerezni.
2023. ápr. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Metionin ***** válasza:
100%
Gondolom mert krva meleg van. Amúgy én is használok, mert nehezen bírom a meleget. Aki kérdezte, hogy hol lehet venni, pl. kínaiban is mindig van.
2023. ápr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!