Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyi idő után piercing...

Mennyi idő után piercing szúrás után cserélni az ékszer?

Figyelt kérdés
Csináltattam egy hélix piercinget lassan 7 hete és tudni szeretném mikortól lehet cserélni az ékszert. És esetleg azt is leírhatnátok kell a csere után fertőtleníteni, kenni újra a piercing krémmel? Van bármi ilyesmi.

2023. máj. 26. 01:09
A kérdező szavazást indított:
Már lehet cserélni
Még várni kell vele 1-2 hetet
Még 1 hónapot várni kell vele
Még több hónapot várni kell vele
Nem tudom, csak szavazni akarok
18 szavazat
 1/6 anonim válasza:
100%
Ha nincs begyulladva, nem fáj, szerintem nyugodtan, az pedig nem árt, ha a megszokott módon fertőtleníted továbbra is. De ha visszamész a pc-sedhez, akkor ő informatívabb lesz és még meg is csinálja neked szerintem biztonságosan.
2023. máj. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Én várnék még vele, biztos ami biztos
2023. máj. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer a conchommal mentem be egy szalonba 3 hónap után, hogy szeretném kicseréltetni, akkor azt mondták, még 2 hetet várjak, pedig én azt éreztem, begyógyult.

A helixemet decemberben szúrattam, én most érzem azt, hogy teljesen begyógyult, most fogom kicsereltetni.

2023. máj. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Porcos piercingek esetén a látszólagos gyógyulás 6-8 hét, a tökéletes gyógyulás 6-24 hónap (tehát akár két év is lehet). Én nem véletlenül mondom, hogy 3-6 hónapnál előbb nem érdemes kicserélni őket, mert nem várt eredményeket hozhat. Nem feltétlen fog produkálni gyulladást, vagy más panaszt, de nagy rá az esély. Első helixemnél két hónap után cseréltem ki, egy frissen fertőtlenített ékszerre, mindezt úgy, hogy a fülem is alaposan lefertőtlenítettem és gumikesztyűben csináltam. Mondanom sem kell, hiába volt a csereékszer titán, második napra begyulladt. A legtöbb porcos ékszerem fél évnél hamarabb nem cseréltem ki, sőt, igazából az exnyelvpiercingem leszámítva egyiket sem és nem kevés piercingem van.

Ezen felül jó tanácsnak:

Ha már azt érzed, hogy minden rendben, akkor is napi reggel-este kezelgesd, ápolgasd.

A porcszövet vérellátása nagyon rossz, így a regenerációja úgy, hogy közben idegen anyag van ott, nagyon lassú. Tény, hogy ha egyszer tökéletesen begyógyul és a lyukban belül az ékszer szára mentén a porcszöveten kialakul felhám, akkor az már soha az életben nem fog összeforrni, mert képtelen rá magától. Ezért rossz annak, akiknek sipolyuk van a fülükön, mert macerás valóban eltávolítani.

7 hét nem túl sok idő. Azért még pár hétig nem mennék vele strandra.

De akármennyire is tanács a tanács, végül úgyis azt csinálsz, amit te szeretnél. :)

2023. máj. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! És szerintetek meddig kell rendszeresen kezelni a piercing szúrás helyét? Mert amikor szúrták nekem ezt, nem mondták csak, hogy kezeljem meg azt hogy mivel. Van ahol azt mondják 6-8 hétig, de mást is olvastam már.
2023. máj. 26. 19:59
 6/6 anonim válasza:
Szerintem addig érdemes rendszeresen, amíg fáj vagy gyulladt, esetleg picit tovább. Nekem is van több pc-m, sosem volt különösebb problémám, addig fertőtlenítettem gyakran, amíg már mozgatásra sem éreztem fájdalmat, akkor én nagyjából gyógyultnak nyilvánítottam.
2023. jún. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!